Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Hagyományos istenhit, vagy ateizmus?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hagyományos istenhit, vagy ateizmus?
szentistvánjobb
  Válasz | 2005. november 18. 16:24 | Sorszám: 12
Aki egy kicsit is jártas az asztrológiában, az tudja, hogy egy születési "helyzetkép" (horoszkóp) egyedi, megismételhetelen, tehát nem létezik reinkarnáció

... Vagyis reinkarnáció azért nem létezik, mert ez ellenkezik a horoszkóp-tannal ?

... Ezt nevezem én gyenge érvnek.

Előzmény: 1
jm
  Válasz | 2005. november 13. 19:23 | Sorszám: 5
néhány hónapja (?) volt egy közvéleménykutatás az embereknek a hithez, és az egyházakhoz való viszonyáról. Ha emlékezetem nem csal, az jött ki, hogy a legtöbb embernek saját, egyéni világképe (hite, vallása) van, amihez az egyházakban hallottaknak nem sok köze van. Vagyis, az egyházak beszélhetnek arról, ami nekik jólesik, de attól még nem biztos, hogy sokak világképére hatnak...
Előzmény: 1
MrSpock
  Válasz | 2005. november 13. 14:28 | Sorszám: 4
Ezek utan, melyik a te vallasod? Mert valahogy azt szagolom, hogy itt minden "más" vallast, de ugyanakkor az ateizmust is lehuzod, tehat az egyetlen logikus kiut, hogy te valamiben hiszel, amit ugyan nem neveztel meg specifikusan, de vegulis arrol van szo. Tehat?

Gabor

Előzmény: 1
alexander
  Válasz | 2005. november 11. 16:08 | Sorszám: 3
Érdeklődéssel olvstam eszmefuttatásodat, és kerestem azt a részt, amely valamelyest érint engem.
A vallás személyes dolog Isten és ember között. Tömegekről beszélsz, akiket manipulálnak. No ez a mai reál-világ. És ha szabad kérdeznem, mi a Te véleményed?
Mert a kérdés megkerülhetetlen, bár történnek törekvések
a kérdés echte tudományos megkerüléséhez is.
Az ember szellemi áromfutása nem bírja ki a kritikát, ezért torzítanak, sugallnak, hamisítanak, provokálnak bennünket nap, mint nap, de különösen ünnepeink közeledtével találkozunk zsigeri gyülölködéssel...
Előzmény: 1

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola