Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Hagyományos istenhit, vagy ateizmus?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hagyományos istenhit, vagy ateizmus?
terra
  Válasz | 2006. január 12. 18:58 | Sorszám: 35
Ez nem egy változat, hanem az általánosan elfogadott meghatározás a buddhistáknál, hinduknál és más keleti vallásoknál, sőt az európai teozófusoknál is.

A lélek természetesen nem a szellemtestben van, ilyet én nem is írtam. A szellemtest átmenetileg ágyazódik be az asztráltestbe, a halál után pedig magába veszi az asztráltest élményeinek lényegét.

A "hol" kérdés feltevése ez esetben értelmetlen. Az asztráltest kitölti a testet. A csakrák forgó kis energiaművek, amik az étertesthez tartoznak. A hét csakra különböző frekvenciájú energiákat fogad be illetve bocsát ki. A legalacsonyabb szintű energiamező a gyökércsakra, a legmagasabb a koronacsakra, aminek közvetlen kapcsolata van az emberek kívüli magasabb energiákkal. A szellem-én ezen keresztül kerül kapcsolatba a magasabb világokkal. Az energia a legalsó csakrától áramlik a magasabbak felé (kundalini-kígyó).

A szívcsakrának valóban különleges jelentőséget tulajdonítanak. Általában azt mondják, hogy a lélek a szívcsakra révén képes megérezni az isteni világot.

Ahogy a halhatatlan "Kis hercegben" mondja a bölcs róka: "igazán csak a szívével lát az ember".

Előzmény: 33

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola