Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Jézus feltámadása, Pál találmánya...

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Jézus feltámadása, Pál találmánya...
almaalma
  Válasz | 2007. december 07. 21:47 | Sorszám: 12
Megértem álláspontod és teljesen azonosnak tartom a magaméval, amellyel úgy 20 éve rendelkeztem.
Megismerve a vallások kialakulásának folyamatát, a Biblia összeszerkesztésének módját, és persze az egyházak tevékenységét, magam is úgy láttam, a tudomány az amely az igazsághoz közelebb van. Nem vitatom a világegyetem kialakulásának tudományos alapjait, - elvetem a kreaciónizmust – tisztában vagyok az emberi faj kialakulásának folyamatával, tudom, hogy Jézus egy egyszerű ember volt, sosem tett semmi csodás dolgot, stb. Azonban pont a tudomány az, amely rávilágított: a lepel nem hit, hanem tudományos kérdés, és ha igazi, akkor a legfontosabb dolog a világon.
Mondom: az egyház bizonyos mértékig együttműködő volt, amikor megengedte a lepel C-14-es vizsgálatát, hiszen kockáztatott, -legalábbis így tűnt. Azonban az egyház hatalma nem a leplen, hanem az írásokon alapszik és abból következik. Az egész hatalma megrendül, ha kiderül Jézus első valódi követői más úton jártak mint a ma ismert.
A mintavétel idején nem foglalkoztak a hozzá varrt csíkkal. Ha megnézed a lepel honlapján, vagy más képeket, - találni éppen eleget,- akkor látható, e nélkül nem lenne központos a kép – azaz a korábbi évszázadokban ennél a résznél függesztették ki, amely nyilván tönkre ment és cserére szorult. Ezért azt gondolták, valamikor igen korán varrhatták hozzá, hiszen a gyűrődések és foltok ezt a képzetet keltik. Miközben ez csak azt jelenti, hogy a chambéry tűz előttiek.

A többi húsz bizonyíték sem megengedő, hanem bizonyító erejű. A C-14-es módszer hibái is ismertek, több tévedés fordult már elő, erre is hívatkoztak. Itt azonban nem ez a helyzet, a C-14-es azt az időpontot adta, amely a hozzá varrt rész tekintetében releváns.

A több hasonló lepel hozzáérintéses ereklye volt, és ez volt az alap.
A Leonardo elképzelésnek pont a C-14-es vizsgálat mond ellent, tekintve az időpontokat. Más egyéb hiányossága is van, ezek azonban akkor érdekesek, ha ismered az elgondolás alapját. http://www.duke.edu/~adw2/shroud/ http://www.petech.ac.za/errors/404.asp?404;http://www.petech.ac.za:80/shroud/toc.htm&bhcp=1

Előzmény: 11

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola