Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Jézus feltámadása, Pál találmánya...

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Jézus feltámadása, Pál találmánya...
szopornyica
  Válasz | 2009. április 13. 16:52 | Sorszám: 713
Csatlakoznék John Batky soraihoz.
Első kérdés:
meddig tart az élet? Az "elpusztult" többsejtű élőlények haláluk után számos élettani értelemben "élő" sajátosságot hordoznak (itt nem az olyan látványos jelenségekre gondolok, mint a növekvő kültakaró, szőrzet, köröm, stb...)

A véralvadás (haemostasis) összetett folyamat, amely magába foglalja a vér alvadását
(coagulatio) és az alvadék lebontását (fibrinolysis) is, bármilyen furcsa, a szervezet egyik védekező mechanizmusa ez is!
Nem vagyok orvos, ezért nem taglalnám a kóma állapotának határait, klinikai esettanulmányokat nem citálnék ezerszámra.
Az teljesen nyilvánvaló, hogy számos orvostudományi vívmány született az elmúlt évszázadban, amelyeket korábban elképzelhetetlennek tartott az emberi elme.
1967 decemberében végezték az első szívátültetést, a beteg 18 napot élt utána.
Három évtized múlva a következők voltak a túlélési esélyek (AHA adatok):

* 1 év: 86,1% (férfi), 83,9% (nő)
* 3 év: 78,3% (férfi), 74,9% (nő)
* 5 év: 71,2% (férfi), 66,9% (nő)

Mi abszurdum és mi nem - ezt az asztrológia eszközeivel nehéz megjövendölni. Adott konstellációk ugyanúgy igazolhatnak, ahogy cáfolhatnak tényeket.
A bolygóközi viszonyok a Biblia könyveihez hasonlóan feljegyzések és visszaemlékezések alapján ismerhetőek meg.
A különbség csak az, hogy a csillagok egymáshoz viszonyított helyzete időintervallumok és koordináták feljegyzett adatai, míg az emberiség története események, személyek, cselekmények és azokhoz kapcsolt érzelmek összessége.
Ha a bolygókat, elemeket, atomokat, elektronokat, protonokat, elemi részecskéket modellként vizsgálva szabályosságokat igyekszünk felállítani, akkor a fizika törvényei (tömegvonzás, energiaszintek, elektronhéjak, kötések, taszítások,stb...) az érzések, gondolatok.

Míg a vallásban, a hitéletünkben, a liturgiában ezek a köztes változók gazdagon dokumentált módon, jó útmutatásként élnek, addig a te elméleted és a hozzájuk kötődő kételyek, talányok, tagadások, állítások nem túl biztos lábakon állnak.

Az ok-okozati viszonyaid olyan törvényszerűségek igyekeznek cáfolni, amelyek kétezer esztendős meghatározói a világ rendjének.

Az egyén személyes emberi tapasztalata, eredetisége és a beszippantható tudásmennyiség a világtörténelemben többnyire csak vicces megállapításokhoz elegendő.
Az időszámítás kezdete is csak néhány emberöltő - mit tudhat akkor az ember?

Azt, hogy a leghosszabb életkort élt Madagaszkárról származó sugaras teknősről jegyezték fel: a 192 év.
Legalább négy ember figyelte ezt a vén hüllőt, ha az átfedéseket és a hosszú életkorukat, becsületes hozzáállásukat feltételezzük - Már ez az adat sem túl hihető, de mi a helyzet a fenyőkkel?

Az igen magas, 3000 év feletti kort megérő hegyi mamutfenyők (Sequoiadendron giganteum) igen száraz nyarú magashegységben, 2000 m tszf. magasság körül fordulnak elő Kaliforniában, ahol a más fafajok versengését gyakori erdőtüzek tartják vissza. Számos más, hosszú életet megélő faj is száraz, többnyire mediterrán jellegű klímában fordul elő, pl. a chilei alerze (Fitzroya cupressoides), amelynek legidősebb ismert példánya több mint 3600 éves; továbbá Dracaena, Juniperus fajok, a parti mamutfenyő. Jelenlegi ismereteink szerint a legmagasabb kort megérő fás növény (egyúttal a leghosszabb életű élőlény is a Földön) az USA délnyugati, sivatagos magashegységeiben előforduló Pinus aristata. Kalifornia és Nevada határán, a White Mountains 2900 és 3500 m körüli lejtőin 4500, sőt 4900 éves élő példányokat találtak.

A csíraképesség, mint az élet megismétlésének legtávolabbi dimenziója - szintén érdekes téma lenne, de ez a fórum nem az a hely...

Előzmény: 711
john batky
  Válasz | 2009. április 13. 15:21 | Sorszám: 712
Csak ismételni tudom magam. Az ember anyag és információ. Ha az információt el tudod tárolni, anyag rendelkezésedre áll, megvan a recept, hogy összerakd és végül valami password-del életet lehelj a hardware-be, miért lenne elvileg lehetetlen? Azért, mert nem ismerjük az eljárást? Az csak annyit tesz, számunkra itt és most technikailag lehetetlen.

Ha egy pillanatra elrugaszkodsz a nem intelligens gépezet-isten képétől, modelljétől és felcseréled egy olyanra, amelyik a milliárdos iq-jával nagy ritkán beavatkozik bizonyos ügyekben... mondhatnád-e, hogy lehetetlen?

Ez spekuláció és nem remélek belőle semmiféle -főleg nem anyagi- előnyt Amit írsz a feltámadásról, azt természetesen én is tudom. A feltámadás egy bonyolult exact biological and spiritual copy, ha egyáltalán működik

Arról nem is szólok, ki a Messiás meg ki nem... ettől még eljöhet Immánueled, de eljöhet a Vigasztaló is.

Előzmény: 711

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola