Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Élet

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Élet
Pendragon
  Válasz | 2008. július 18. 08:19 | Sorszám: 81
József Attila ennél konkrétabb.
Ezt a „tételét” a jellemző című ESZMÉLET –ben tette közzé, nagyjából egyidőben Gödel hatalmas karriert befutott-, később a filozófiai rendszerekre is bizonyított-, eredetileg matematikai tételével, amelynek lényege (jbatky majd korrigál a konyhanyelvemért ), hogy a matematika szigorúan axiomatikus, hiperprecíz rendszerében is-, tételeinek következetes alkalmazásával, ellentmondásokra lehet jutni. (Nagyon nagyon pongyolán ez valami olyasmit jelent, hogy tökéletes matematikai logikával „levezethető” akár az is, hogy kétszer kettő az öt.)

Tehát még az emberi elme csúcs-precizitású alkotása a matek, amelynek a világon semmi köze a természet bármely jelenségéhez, még „az sincs egészen úgy”.


7
Én fölnéztem az est alól
az egek fogaskerekére -
csilló véletlen szálaiból
törvényt szőtt a mult szövőszéke
és megint fölnéztem az égre
álmaim gőzei alól
s láttam, a törvény szövedéke
mindíg fölfeslik valahol.


- a törvény „csilló” VÉLETLEN (gyönyörűűűű!) szálaiból „szövi” a MÚLT „szövőszéke” (és nem például az emberi elme). Gyönyörteljes felismerés lehetett! Szinte borsózik a hátam tőle!
- És amikor megint FÖLnézett! Honnan? Álmainak a gőzei alól! (Én meg elalélok ettől a mondattól! Az emberi lét csodájának minő megfogalmazása!) És LÁTJA – érted, a zseni az látja! Annak nem kell levezetni!!! Az látja!!! Hogy a TÖRVÉNY SZÖVEDÉKE – MINDIG(!!!) fölfeslik valahol!

Előzmény: 80

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola