Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Valami nagy-nagy rendet kéne rakni !

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Valami nagy-nagy rendet kéne rakni !
Pendragon
  Válasz | 2008. november 08. 12:25 | Sorszám: 196
Senkyke, te értesz az én nyelvemen!
Tudod, hogyan lehet „megzsarolni” egy ilyen zárójelessel: „nem nyelvtan könyvből, szentkönyvből” )))))))))))


Csak hogy az én hitem az távol áll ezektől az „univerzális” emberi tanításoktól.

Nálam minden beszéd magyarul nyer értelmet, mert magyar vagyok.

(Omar Khajjám csodás – rubáí elnevezésű - négysorosait is csak A MULANDÓSÁG MÁMORA című könyvéből ismerem, 14 magyar műfordító tolmácsolásában ))


És mondom én tenéked (is), hogy a mi magyar „tudásunk” semmiben sem marad el – sőt számos esetben több, jobb, ember közelibb - a külhoni nagyokétól, legyenek azok hozzánk képest keletiek, vagy nyugatiak.


Mai korunk egyetlen igazi „hozadékának” azt érzem, vallom, ami az elmúlt néhány évtizedben ezen a téren napvilágot lát(ha)tott.

Dicsőség teremtő Istenünknek a kutatók tehetségéért, árral szembe menő, emberpróbáló kitartásáért, a napvilágra hozók bátorságáért, és a befogadók nyitottságáért.

Előzmény: 192

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola