Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Alkossunk új világegyházat! (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Alkossunk új világegyházat!
keresztkem
  Válasz | 2013. február 28. 07:03 | Sorszám: 38
Azért én nem gondolnám, hogy a "közösségi vallásgyakorlás"--úgymond--"megszűnöfélben" lenne.Inkább azt mondanám: "átalakulófélben van a vallásos életünk működésmódja".
Én katolikusként nem (sem) igazán rajongom az óriási tömegeket megmozgató búcsújárásokért és zarándoklatokért.De attól, hogy ÉN NEM (de inkább: SEM!) ANNYIRA élek ezekkel, még tudom, hogy vannak ilyenek, hisz napról napra "figyelem szervezésüket, és a hívek részvételét" ilyeneken--egyrészt.
Másrészt attól, bogy az Úr a "hátsó szobába" tanácsol imánkkal, attól még nem mondja azt: "ne osszd meg mással az ima békéjét és örömét!" EZT, hangsúlyozom EZT NEM MONDJA! Ő inkább azt mondja a fentiekkel--amit idézni is tetszett--hogy NE KÉRKEDJEN SENKI az IMÁVAL és az IMÁBAN!
A JÓT MEGOSZTANI NEM ROSSZ! Én csak ezért és csakis EZÉRT idéztem és idézem néha ide lagalapvetőbb napi imáimat: LEGYEN ÖRÖME ÉS HASZNA MÁSNAK IS, ha már "idecsinált" egy szerintem is nem túl hasznos topicot--valaki.
Keresztény szeretettel és üdvözttel:
keresztkem.
Gyöngy
  Válasz | 2013. február 27. 18:18 | Sorszám: 37
"6 Te viszont, amikor imádkozol, menj be a legbelsőbb szobádba, és az ajtódat bezárva imádkozzál az Atyádhoz, aki rejtekben van, és aki a rejtekben is lát, megadja azt neked."

Nos, miféle világegyház is kell ehhez? Még az eddigiek sem. A közösségi vallásgyakorlás - a közösségekkel együtt - megszűnőfélben van, és ez így jó.

keresztkem
  Válasz | 2013. február 27. 06:31 | Sorszám: 36
Üdvözlégy Mária!
Kegyelemmel teljes.
Az Úr van Teveled.
Áldott vagy Te az asszonyok között,
és áldott a Te méhednek gyümölcse Jézus.
AKI ÉRETTÜNK VÉRREL VERITÉKEZETT.
Asszonyunk Szűz Mária
Istennek Szent Anyja!
Imádkozzál érettünk bűnösökért
most és halálunk óráján!
Ámen!

keresztkem

alexander
  Válasz | 2013. február 26. 12:07 | Sorszám: 35
Raczks úr, az inkvizíció nagymestere volt, a pápasága előtt, és neki köszönhető, hogy II. János-Pál, előző pápa utolsó, nagyjelentőségű pátense nem került végrehajtásra, csak mellesleg említem meg, hogy a torokmetszők történelmi hagyományai szerint, végeztek rajta gégemetszést, megakadályozandó a kommunikációt.
A lengyel pápa pátensében Jézus anyját, Máriát, a szentek sorába helyezte!
Nos, Mária, adiabenei pártus dinasztiából származott, és ez már tűrhetetlen volt a zsiresztény olajfa gyökereinek!
Akik Jézus és a keresztény egyház judaizálására törekedtek.
A te naiv teóriád, a globalizáció természetével összeegyeztethetetlen. A háttérhatalom, nem vélogat eszközeiben, ha keresztezik terveit!
Jézus szeretetegyháza nem illik a programjukba, amely a világhatalomra tör.
Raczka úr, melegcsákányváltásra kapott utasítást, amelyre a pecsétet a Máltai Lovagrend Nagymesterével való találkozás jelentette.
Nem véletlenül indult el a suttogó propaganda Erdő Péter pápai jelöltségének jegyében, úgy tűnik, mint az olajfa gyökere, megfelel a kritériumoknak.
Ő lesz az utolsó pápa a legenda jóslata szerint?
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 26. 09:26 | Sorszám: 34
Ezzel a bejegyzésemmel búcsúzom egy időre, a fórum kedves olvasóitól.
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 26. 09:11 | Sorszám: 33
Felmerülhet bárkiben a jogos kérdés, hogy a történelmi egyházak, vallások, alkalmasak lehetnek-e a XXI. század kihívásainak megoldására, feloldására?

Hosszú évszázadokon keresztül várták a hívő tömegek a vallásaik által beharangozott "végidőket", amit eltérő módon, eltérő ígéretekkel festettek le számukra vallási tanításaik. Maga ez a tény nem teremtett-e egy olyan előre programozott feszültséget, aminek túl jó vége nem lehet az emberiség nagy családja szempontjából?

Létezhet-e magasztosabb és követésre méltóbb tanítás, a keresztre feszíttetett názáreti Jézusnak tulajdonított, emberek egymás közti kapcsolatait szabályozó etikai tanításoknál?

Szerintem ki van zárva!

Vajon nem az említett etikai sugallatok lennének-e a túlnyomó többség által áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőnek a zálogai?

Ha viszont ez így van, akkor miért nem ezt igyekeztek és igyekeznek MINDENKIVEL egyaránt elfogadtatni az illetékesek?

Milyen meggondolásnál fogva működhetnek még napjainkban, eltérő, sok esetben egymásnak ellentétes erkölcsi utasításokat tanító, és hívő tömegeiktől megkövetelő egyházak?

Lehet-e vajon balesetmentes, mindenki számára biztonságos közlekedést garantálni (ami minden felelős, közlekedéssel kapcsolatos szervezetnek a célja és kötelessége kell legyen!) olyan közlekedési előírások mellett, ugyanazon a területen, melyek az egyiknek mondjuk a jobbkéz-szabályt sugallja, a másiknak pedig az ellenkezőjét?...
Azért, mert például Angliában a baloldalon közlekednek az ottani előírás értelmében, van-e joga egy angol turistának a többi európai országban ugyanúgy közlekednie, ahelyett, hogy maradéktalanul betartaná a jobbkéz-szabályt?

A globalizálódó világukban egységes gazdasági és kereskedelmi szabályzók garantálhatják csak, az ellentétektől és komolyabb problémáktól mentes világgazdaság fennmaradását, igazságosabb elosztási feltételek mellett. Vajon nem ugyanez kellene legyen a helyzet a hívő tömegek erkölcsi nevelésével, és a velük szemben felállított etikai elvárásokkal kapcsolatosan is?

II. János Pál pápa az "Átlépni a remény küszöbén" című könyvét (1994; ISBN 963 7822 95 X) egy ószövetségi idézettel (Zsoltárok 111,10) és az alábbi gondolattal zárta tulajdonképpen:

"André Malraux-nak bizonnyára igaza volt, amikor azt állította, hogy a XXI. század vagy a vallás százada lesz, vagy egyáltalán nem létezik."

André Malraux által idézett mondat eredetileg így hangzott:

Idézet:
http://www.tavlatok.hu/5100_e_szamunk_ele.htm
A Magyar Jezsuiták Folyóirata
ÚJ EZREDÉV KÜSZÖBÉN
A híres regényíró, aki élete utolsó szakaszában Charles de Gaulle kultuszminisztere is volt, korunk szellemi helyzetét vizsgálva azt is kijelentette, hogy „a XXI. század vagy vallásos lesz, vagy egyáltalán nem lesz”

II. János Pál szerint tehát vagy vallásos lesz a XXI. század embere, vagy elpusztul... Vajon a pápa miként képzelhette el a XXI. század vallásosságát? Egy globális vallás égisze alatt, ami MINDENKITŐL, KIVÉTEL NÉLKÜL, EGYSÉGESEN ugyanazokat az etikai elvárásokat kívánja meg, és ugyanazokat a jutalmakat helyezi kilátásba, a "balesetmentes, mindenki számára biztonságos közlekedés" megvalósítása érdekében, vagy pedig a hagyományos felállás szerinti "bábeli zűrzavar" keretén belül? Ha az utóbbi szerint, akkor bizony az egyrészt nem a túlnyomó többség által áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőt fogja eredményezni, másrészt pedig abban az esetben valóban fennállhat az André Malraux által említett veszély, ami akár az emberiség pusztulásához is vezethet...

Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 26. 07:35 | Sorszám: 32
Úgy érzem, hogy az eddigi pápák közül XVI. Benedek (a korábbi Joseph Ratzinger bíboros, aki hosszú időn keresztül a katolikus hitért felelős vatikáni Kongregáció vezetője volt) rendelkezett a legnagyobb tudással, és erejéhez képest mindent elkövetett az általa vezetett egyházért. Lemondása tulajdonképpen egy gyásznap kellene legyen a hívő tömegek számára, mivel feltehetőleg az egyház és a világ szempontjából egy nem kívánatos folyamat kezdetét szignálta ez a véleményem szerint.
alexander
  Válasz | 2013. február 25. 17:17 | Sorszám: 31
A legjobb úton halad a pápaság, hogy leleplezze önmagát.
Raczka Pápa, lemondása előtt találkozott a Máltai Lovagrend nagymesterével, a fekete pápával és az, mint előljárója fogadta a pápa köszönését, a jólismert szabadkőműves kézfogással. Ezen felül, a búcsúzó szentmisén megjelent 5ezer máltai lovag.
Erről, persze, a média nem adott tájékoztatást, ellenben, különös pletyka terjed Attila hun Nagykitály és a pápa megállapodásáról, amely arról rendelkezett róma megkímélése fejében, hogy minden 5.pápa magyar származású legyen. Nos, ezt a megállapodást nem tartották be, annak ellenére, hogy Magyarország Királya Apostoli király volt.
Érdekes hír volt a levéltárból kiszívárgó hírekről, az olajfa akcióról...és korábbi, megtisztulást igérő pápák különös, hirtelen haláláról.
Most hallottam a legújabb hírt, hogy Anglia nem vesz részt a kónklávén, mert biborosa pedofíl botrányai diszqalifikálták.
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 25. 16:05 | Sorszám: 30
Nem zavar a reagálása kedves Keresztkém, viszont megörvendeztetne, ha vallásfilozófiai kérdésekben felvenné a "kesztyűt", hiszen több szem többet lát, és biztosan én is tanulhatnék Öntől, és Ön is tőlem...
keresztkem
  Válasz | 2013. február 25. 15:24 | Sorszám: 29
Valóban reagálok--vagy legalábbis reagáltam eddig.Udvariasságból, "úriemberi" mivoltomból eredően ill. annak okán.Úgy látszik az Ön számára ez baj.Ámde ezen könnyedén segíthetünk.EZ VOLT AZ UTOLSÓ REAKCIÓM.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 25. 14:47 | Sorszám: 28
Idézet:
NEM IS SZÁNTAM "IGAZOLÁS"-nak...

Nem Ön írta az alábbiakat, kedves Keresztkem?...:

"Nagyon ELLENSZENVES és HAMIS számomra az Ön ú.n. vallási szemlélete! Egész életem, sőt őseim--apám, anyám, nagyszüleim--élete is ELEVEN CÁFOLATA MINDANNAK, amit Ön s az Önhöz hasonlók mondanak. Továbbmegyek.Gyermekeim, sőt unokáim élete és világszemlélete is CÁFOL MINDENT(!!!), de mindent, amit itt Ön hirdet."

Idézet:
ÉRDEKTELEN, ELLENSZENVES és FÖLÖSLEGES számomra az Ön által vázolt "gondolatmezsgyéken" bárminemű részvétel vagy együtthaladás.

Szerintem Ön reagál minden bejegyzésemre, nem én az Önére... További szép napot, kedves Keresztkem...


Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum

keresztkem
  Válasz | 2013. február 25. 14:14 | Sorszám: 27
"Az Ön által felhozott "igazolás" nem IGAZOLÁS, így esetleg csak vélt "önigazolás"...
NEM IS SZÁNTAM "IGAZOLÁS"-nak mert HITKÉRDÉSEKBEN(!) olyan,
minthogy "igazolás" NEM IS LÉTEZIK! "HIT" "valamiben" vagy van, vagy nincs.S ilyeténképpen az "igazolás" vagy "bizonyitás" MINT OLYAN teljességgel ÉRTELMETLEN IS--az emberi gondolkodás ezen területén legalábbis!EZT MINT TERMÉSZETTUDÓS MEGÁLLAPITOM ÉS LERÖGZITEM.És ha "igazolás" nincs "önigazolás" sem lehet.Továbbá:
"Egy vallásfórumon az embernek el kell tudnia viselnie a máshogy gondolkodók véleményét is, .."
Szó nincs arról, hogy én kétségbevonnám mindezt. Csak éppen:
ÉRDEKTELEN, ELLENSZENVES és FÖLÖSLEGES számomra az Ön által vázolt "gondolatmezsgyéken" bárminemű részvétel vagy együtthaladás.Úgy is mondhatnók: AZ A VILÁG NEM AZ ÉN VILÁGOM! És nem is akarnám még azt sem, hogy egy szemernyit is megismerjek belőle, mert minden "ízem" berzenkedik sőt undorodik attól.
Nem vagyok sem vallásfilozófus sem vallástudós semmilyen területen, tehát könnyedén megehetem, hogy "kívül maradok" az olyasmiken.
Ennyi.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 25. 12:07 | Sorszám: 26
Idézet:
Nagyon ELLENSZENVES és HAMIS számomra az Ön ú.n. vallási szemlélete! Egész életem, sőt őseim--apám, anyám, nagyszüleim--élete is ELEVEN CÁFOLATA MINDANNAK, amit Ön s az Önhöz hasonlók mondanak.
Továbbmegyek.Gyermekeim, sőt unokáim élete és világszemlélete is CÁFOL MINDENT(!!!), de mindent, amit itt Ön hirdet.

Itt vallásfilozófiai kérdésekről van szó kedves Keresztkem, és történelmi események elfogulatlan vizsgálatáról. Az Ön által felhozott "igazolás" nem IGAZOLÁS, így esetleg csak vélt "önigazolás"...

Egy vallásfórumon az embernek el kell tudnia viselnie a máshogy gondolkodók véleményét is, ha viszont cáfolni akar bárki egy vallásfilozófiai témában felmerült állítást, az CSAK tárgyilagos, konstruktív módon válhat hitelképessé, egyéni érzelmektől és vágyaktól mentesen...

keresztkem
  Válasz | 2013. február 25. 09:34 | Sorszám: 25
A kínhalált halt názáreti Jézus sajnos csak a valási mítoszok talaján támadhatott fel, feltehetőleg Pál ötlete alapján annak érdekében, hogy a keresztények majdan "Jézus második eljövetele" gyanánt várják a betervezett ószövetségi messiást, Immánuelt, aki már a 14. életévében van.
1.A kereszténység NEM VALLÁSI MITOSZ, ÁM ELEVEN, MA IS LÉTEZŐ VALÓSÁG!
2.) Ön persze azt gondol és vélelmez, ami akar--megengedem--viszont ÉN IS, ezt viszont Ön engedje meg nekem!
3.) Úgyhogy.
a.) SEMMIT NEM TUDOK ELFOGADNI ÖNTŐL--lassan már azt sem , hogy Ön egyáltalában létezik.
b.) Ú.n. "Istenképére" meg végképpen NEM vagyok kjváncsi.
4.) Nagyon ELLENSZENVES és HAMIS számomra az Ön ú.n. vallási szemlélete! Egész életem, sőt őseim--apám, anyám, nagyszüleim--élete is ELEVEN CÁFOLATA MINDANNAK, amit Ön s az Önhöz hasonlók mondanak.
5.) Továbbmegyek.Gyermekeim, sőt unokáim élete és világszemlélete is CÁFOL MINDENT(!!!), de mindent, amit itt Ön hirdet.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 25. 09:11 | Sorszám: 24
Idézet:
Persze azt elfogadom, hogy ön, mint ateista EZT HISZI!

Soha nem voltam ateista, kedves Keresztkem. Én nem hiszem Istent, hanem biztos vagyok a létében...

ITT tanulmányozhatja az istenképemet.

Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 25. 09:02 | Sorszám: 23
helyesbítés:

...a vallási mítoszok...

Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 25. 09:01 | Sorszám: 22
A kínhalált halt názáreti Jézus sajnos csak a valási mítoszok talaján támadhatott fel, feltehetőleg Pál ötlete alapján annak érdekében, hogy a keresztények majdan "Jézus második eljövetele" gyanánt várják a betervezett ószövetségi messiást, Immánuelt, aki már a 14. életévében van.
keresztkem
  Válasz | 2013. február 25. 08:45 | Sorszám: 21
"..A keresztre feszíttetett názáreti Jézus sajnos már a múlt .."
NO, "EZ"(!) NEM IGAZ!Miért?
MERT JÉZUS IGENIS ÉL!
Hiszen ŐT nem csak keresztre feszítették, de HARMADNAPRA FÖLTÁMADOTT!!! "ET RESURREXIT TERTIA DIE" AZ ATYA AKARATAÉS MEGVÁLTÁSTERVE SZERINT.
Úgyhogy azoknak akiknek Jézus a "múlt"LENNE, azoknak sohasem volt a JELEN SEM és nem lesz a jövő sem!
Tehát Ön a kommunisták és az ateisták szavait harsogja itt--ami HAMISSÁG--és NEM AZ IGAZI VALÓSÁGOT mondja!
Persze azt elfogadom, hogy ön, mint ateista EZT HISZI! ÁMDE "EZ" NEM IGAZ! Legföljebb az ön, az önök számára.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 25. 08:40 | Sorszám: 20
Idézet:
http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosito=vallasforum&id=1360618210
Alkossunk közösen egy új világegyházat, ami kiküszöböli az eddigiek hibáit és hiányosságait!

Bundi 2013l02.25. 08:26 | Válasz | #185
Válasz 'a_Fiú_Arjuna' üzenetére (#181)
Te tanító létedre eléggé korlátoltan gondolkodol.
Istenkereső nem akarja megváltani a világot,és senki helyett nem akar elvégezni semmit, hanem kiáll egy jó ügy mellett, ami követendő példa kellene hogy legyen.


Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 25. 08:19 | Sorszám: 19
A keresztre feszíttetett názáreti Jézus sajnos már a múlt (persze a neki tulajdonított pozitív tanítások örökérvényűek maradnak és feltétel nélkül betartásra méltók!), a Kozmikus Krisztus (=Marduk, Amun, Zeusz, Jupiter, JHVH, Odin/Wotan, stb.) viszont nem csak a jónak, de a gonosznak is a szellemi forrása, így KIZÁRÓLAGOSAN CSAK az emelkedett emberi etika (ami természetesen szintén Istennek/FVSzV-nak az adománya) győzelme és érvényesülése hozhatja el a túlnyomó többség által áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőt. Tévhitek félrevezetik, altatják, kiszolgáltatottá teszik az embert és az emberiség nagy családját, amit ki lehet használni helytelen egyéni és csoportérdekek megvalósítása céljából...
Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 24. 09:27 | Sorszám: 18
Az emberiség nagy családjának önzetlen szolgálata nem idénymunka, hanem kitartó és konzekvens tevékenység, amihez hozzátartozik a hamis istenképekbe, soha be nem váltható túlvilági ígéretekbe, téves jövőképekbe, helytelen etikai sugallatokba vetett vak hit feltárása, felvilágosítása, a KÖZJÓ érdekében.
keresztkem
  Válasz | 2013. február 16. 08:37 | Sorszám: 17
Ez bizony ÓRIÁSI NAGY IGAZSÁG, amelynek leszögezésével tökéletesen egyetértek!
Csak annyit tennék még hozzá, hogy a KERESZTÉNYSÉG A SZERETET ÉS A MEGBOCSÁJTÁS VALLÁSA ÉS HITE! Amely--többek között--"AZT" IS(!) tanitja, ugye, hogy: "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérel!" Amiben az a mélységes bölcsesség rejlik, hogy sehova nem jutna ez a Világ, ha többezer éves--egyébként jogos és igazul elszenvedett--testi-lelki sérüléseket cipelnénk örökkön örökké magunkkal arra várva, hogy mikor is bosszulhatjuk meg a legkegyetlenebbül.EZ NEM JÁRHATÓ ÚT!
keresztkem
szabadság szabadosa
  Válasz | 2013. február 15. 23:55 | Sorszám: 16


Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 15. 16:14 | Sorszám: 15
helyesbítés:

nekiállnának...

Klaus Matefi
  Válasz | 2013. február 15. 15:56 | Sorszám: 14
Ha most neki állnának az emberek az elszenvedett múlt miatt elégtételt venni, akkor kipusztulna az emberiség, kedves Alexander... Gondolj csak a közel 100 millió kiirtott indiánra, vagy a körülbelül ugyanannyi, Afrikából elhurcolt fekete embertársunk halálára, vagy a bolsevista gyökerekből táplálkozott kommunizmus legalább 100 millió áldozatára, vagy az elmúlt évtizedek igazságtalan háborúi áldozatainak millióira..

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola