Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Valami nagy-nagy rendet kéne rakni !

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Valami nagy-nagy rendet kéne rakni !
jbatky
  Válasz | 2009. január 30. 10:12 | Sorszám: 410
"77a Jézus mondta: Én vagyok a fény, amely mindannyiuk fölött van. Én vagyok a
mindenség; a mindenség belőlem jött ki, és a mindenség visszatér hozzám. (Jn 8,12; lKor 8,6)"

"77b Hasíts el egy fát! Én ott vagyok. Emeld fel a követ. Meg fogtok találni engem ott. (Préd 10,9)"

"20 A tanítványok mondták Jézusnak: Mondd meg nekünk, hogy mihez hasonlít a mennyek királysága!
Mondta nekik: Egy mustármaghoz hasonlít, <ami> kisebb minden magnál. Ha pedig (olyan) földbe esik, amit megműveltek, nagy ágat hoz, s az ég madarainak ernyőjévé válik.* (Mk 4,30-32)" http://tradicio.org/libridivini/tamasevangeliuma.html

Mindenhol ott van, kisebb minden magnál. Valamivel keletebbről egy indiai körülírás, ha már Szt Tamásnál járunk:

Katha-Upanishad:

"20. A kicsinél kisebb; a nagyot meghaladja,[630]
Lélekként rejlik a lények szívében,
gondja-tűnötten a roppant nagy Lelket
Teremtő kegyéből a vágytalan látja.[631]

21. Ülve messze vándorol, heverve a létet körülveszi.[632]
E józanul ittasult istent rajtam kívül ki ismeri?

22. Az állandótlanban ő megáll, a testben sincs teste,
nem aggódik a bölcs, mert Lélekként pillant mindenre.[633]

23. Távol áll a Lélek bármiféle szótól,
az értelemtől, a sok tanulástól.
Csak akit ő választ, az érti meg őt,
annak ölt majd testet saját magától.[634]"

****

"Az a tény, hogy a vallások minden időkben képekben, hasonlatokban és paradoxonokban fejezik ki magukat, csak annyit jelent, hogy nem lehet más eszközzel megragadni azt a realitást, amire vonatkoznak." (Werner Heisenberg)

Előzmény: 402
jbatky
  Válasz | 2009. január 29. 21:27 | Sorszám: 406
A helyzet az, hogy egy barátommal gyakran beszélgetünk négyszemközt vallásokról, metafizikáról, de soha nem láttam közöttünk semmilyen kendőt.

Ezt ő is, meg én is másként képzeljük, előfordul, hogy egymáshoz képest is!

De ő is, én is és Rendes Kis is meg van győződve arról, hogy az állítás (~köztetek vagyok~) valahogy teljesen igaz. Na, ez már majdnem csoda!

Előzmény: 402

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola