Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Laudetur

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Laudetur
keresztkem
  Válasz | 2012. november 11. 21:19 | Sorszám: 47
"..A magyar ifjúság legfőbb égi közbenjárója Szent Imre herceg. Érzelgős mondatnak tűnik, nehezen tudjuk elképzelni, hogy hogyan tud közbenjárni Szent Imre például a Sziget Fesztiválon részt vevő fiatalokért. Ha ma élne, lehet, hogy meglátogatná őket."

Valóban Szent Imre herceg a "magyar ifjúság legfőbb égi közbenjárója"--ez igaz. Ám az ú.n. Sziget Feszttiválon részt vevő fiatalokkal kapcsolatos "égi közbenjárását" én nagyon "nem úgy" gondolom, képzelem el, hogy "meglátogatná őket ott"! Mondom: nagyon-nagyon NEM! Azzal együtt gondolom ezt másként, mint Sánta János atya, hogy tisztelettel elmélkedem el, gondolom el az Ő elképzelését is.Szóval én MÁSKPPEN GONDOLOM! Valahogyan úgy, hogy a SZENT a szívébe ülteti a CSÖMÖR-t azoknak a fiataloknak--akik oda elmentek, akár egy ízben is, bármikor, és LEGKÖZELEBB MÁR NINCS KEDVÜK ODA MENNI! Ezt azért vélelmezem, "így", ilyen módon, mert nem kevés ILYEN FIATALLAL--lánnyal, fiúval--találkoztam és beszéltem erről.
Akik "így voltak", ilyen következtetést vontak le ill. tapasztalatot kaptak egy egyszeri ottlétből.Hogy mást ne mondjak: az én fiaimmal is "ez" történt, két szomszéd egyetemi hallgató kislánnyal is...
Különösebb itélkezés, megvetés, és szörnyűlködés nélkül határozták el: ők oda többé nem mennek, és nem is mentek.
keresztkem

Előzmény: 46

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola