Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2009. július 21. 19:37 | Sorszám: 205
Nem olyan rossz dolog felső tízezernek lenni. Szerintem.
Eshet annál nagyobb csorba is az ember becsületén, hogy gazdag.

A szerző egy idevágó műve:

Menelik király őfelségének

Fenséges uralkodó,
Hogy szolgál az egészsége? Fogadja hódolatteljes üdvözletemet és őszinte jókívánságaimat.
A harerghéi slumok vagy inkább sufták nem akarják visszaadni nekem a 4000 tallért, amit az Ön nevében vettek ki a pénztáramból, kölcsön ürügyén, immáron hét hónapja.
Már háromszor írtam Önnek e tárgyban.
Ez a pénz a part menti francia kereskedők tulajdona, azért küldték ide nekem, hogy keres­ked­jek vele az ő számlájukra, most pedig levontak tőlem mindent, amim a parton volt, és vissza akarják venni tőlem az itteni ügynökséget is.
2000 tallérra becsülöm a személyes veszteséget, amit ez az ügy nekem okoz. - Mennyit óhajt megtéríteni ebből a veszteségből?
Azonkívül havonta 1% kamatot fizetek erre a pénzösszegre, az eddig már 280 tallért tesz ki, amit a saját zsebemből fizettem ki, egy olyan összegért, amit Ön visszatart tőlem, miközben a kamat minden hónapban nő.
Az igazságosság nevében kérem Önt, hogy a legsürgősebben juttassa vissza nekem ezt a 4000 tallért, utalvány formájában, ahogyan kölcsönadtam, és a teljes havi 1%-os kamatot is, a kölcsön­vétel napjától a visszafizetésig.
Beszámolok az ügyről sumjainknak Obockban és konzulunknak Ádenben, hogy tudják, hogyan bánnak velünk Harerban.
Kérem mielőbbi válaszát.
Harer, 1890. április 7-én
RIMBAUD          
francia kereskedő Harerba

Előzmény: 203
john batky
  Válasz | 2009. július 20. 21:55 | Sorszám: 204
Trianonba?
Előzmény: 203

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola