Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Demokráciaparadigmák (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Demokráciaparadigmák
keresztkem
  Válasz | 2021. június 15. 07:07 | Sorszám: 64
Fáj a "lelkemre mért ütés"! És különösen akkor fáj nagyon--vagy mondjam így: mégjobban--ha olyantól vagy olyanoktól kapom ezt az ütést, akiket sajátomnak gondolok, sőt vallok.Vajon én is "mérek ilyen ütéseket másokra"? Lehet--bár akaratomon kivül...azt gondolom.
Talán megérdemlem.....
keresztkem
  Válasz | 2021. április 26. 08:03 | Sorszám: 63
Lassan-lassan 75 éves leszek, de csak mostanra jutottam el oda, hogy rájöjjek: A DEMOKRÁCIA IS CSAK AKKOR IGAZÁN VALÓSÁGOS HA KORLÁTAI-HATÁRAI éS ÉRTELMES KERETEI VANNAK! Minek következtében NEM PARTTALAN! Mértékek, szabályozottság és kontroll ugyanis a demokráciához is kell, különben önmaga parafrázisává válik--lásd a mai USA(!)-- és többet árt a névleges és politologikusan formális léte, mintsem hogy használna....és épitené a sokat emlegetett KÖZJÓT.
keresztkem
  Válasz | 2018. május 23. 14:20 | Sorszám: 62
Demokrácia az olyan intézkedések összessége, amit egy országban AZ EMBEREK TÖBBSÉGE--azaz: TÖBB, mint 50%-a-AKAR és helyességét ELISMERI. És teljesen nyilvánvaló--mármint ez az KÖZ-AKARAT és KÖZ-ELISMERÉS--TARTALMÁBAN a kisebbség számára is. Tehát azok számára is, akik NEM OSZTJÁK a többség akaratát! Viták persze lehetnek, ám ilyen vitás esetekben a független biróságok döntenek. NINCS ÚJ A NAP ALATT!
keresztkem
  Válasz | 2018. március 02. 13:53 | Sorszám: 61
Ma 2018.március 2-án úgy hirlik az ENSZ ALAPVETŐ EMBERI JOGGÁ ALKARJA NYILVÁNITTATNI A MIGRÁCIÓT. Jelesül azt, hogy minden ember aki a Földön él--úgymond--"szabadon megválaszthassa" azt a földrajzi helyet, ahol élni szeretne. Mondjuk egy eszkimó, meg egy bantunéger Afrikából dönthetne úgy, hogy ők nálunk Magyarországon, Miskolcon abban az utcában akarnak élni-lakni, ahol jelenleg én is lakom. És ha mondjuk a kisboltban ahol a kenyeret szoktuk venni, netán nem tud SÓZOTT HERINGET venni az eszkinó vagy a nigger nem kap ananászt, mer' nincs nálunk pálmafa, melyen ez e ZŐDSÉG teremne, akkor mehetne tüntetni a polgármesteri irodához, hogy nekik "lábbal tiporják az emberi jogait".....KIVÁLÓ!
keresztkem
  Válasz | 2018. január 11. 05:34 | Sorszám: 60
PAMM-PARA-RÁRAMM-PAMM-PAMM!
panda
  Válasz | 2018. január 10. 23:05 | Sorszám: 59
Sz'al, a qurvanyázást tartod méltónak, vagy a KUSS-t?
Vagysőt mindkettőt?
panda
  Válasz | 2018. január 10. 23:01 | Sorszám: 58
Nem tudod, hogy "miről szól" egy fórum?? Még ennyi sok idő után sem??
keresztkem
  Válasz | 2018. január 10. 22:44 | Sorszám: 57
ISTEN ŐRIZZEN ATTÓL, HOGY ÖN TŐLEM BÁRMI "ÉRTELMESNEK TARTSON"! MONDTAM-IRTAM MÁR ÖNNEK, HOGY NEKEM ADDIG JÓ BÁRMI LEGYEN IS, AMEDDIG ÖN LESÚJTÓ VÉLEMÉNNYEL VAN RÓLA.
Az ÉG óvjon attól, hogy bármit is "értelmesen tartson" abból amit én írok!
panda
  Válasz | 2018. január 10. 22:08 | Sorszám: 56
A topikot te nyitottad! :rotfl:
panda
  Válasz | 2018. január 10. 22:06 | Sorszám: 55
Értelmes hozzászólásra persze nem tellik... talán próbáld meg a KUSS-t, vagy valamely qurvanyázásodat
keresztkem
  Válasz | 2018. január 10. 21:29 | Sorszám: 54
"..azt sem tudod tisztességesen űzni.... "
Reméltem is, hogy ön szerint nem.MER' AZ NEKEM AZ ABSZOLUT TÖKÉLETES, AMIT ÖN--SAVANYÚ JÓSKA--KIADÓSAN BASZOGAT. Igy vagyunk leginkább rendben KISPÖCÖRŐ!
panda
  Válasz | 2018. január 10. 20:32 | Sorszám: 53
Az a baj veled, okoskodóval, hogy még azt sem tudod tisztességesen űzni....
A topikot te nyitottad! :rotfl:
keresztkem
  Válasz | 2018. január 10. 18:34 | Sorszám: 52
Definició.

PARADIGMA= PARADICSOM IGMÁNDI keserűvízzel.
Röviditve: PARAD+IGMA=PARADIGMA

A TUDOMÁNY mai állása szerint

keresztkem
  Válasz | 2018. január 10. 18:25 | Sorszám: 51
"..A fogalom tartalmával, jelentésével foglalkozók éles vitákat
folytatnak a paradigmáról, tovább mélyítik annak értelmezését, vagy újabb és újabb érveket
hoznak fel a fogalom elhibázott és felesleges mivolta mellett. A különbözı tudományterületek
kutatói és a szakírók ismert fogalomként használják, anélkül, hogy tudomást vennének
azokról a tudományelméleti vitákról, amelyek megkérdıjelezik a fogalmat és használatát. "

HÁTIGEN. Még a nagyokosok is: "éles vitát folytatnak a paradigmáról" Egyrészt. Továbbá:

"ismert fogalomként használják, anélkül, hogy tudomást vennének
azokról a tudományelméleti vitákról, amelyek megkérdőjelezik a fogalmat és használatát. "
Nohátha így van, akkor én mondhatok erről nyugisan bármilyen HATÖKÖRSÉGET.HA MÉG ŐK IS!? Tehát ha az egyetemi nagyokosok "így", akkor én föl vagyok mentve.
Hálásan köszönöm önnek.

panda
  Válasz | 2018. január 10. 17:52 | Sorszám: 50
http://unipub.lib.uni-corvinus.hu/400/1/jovelm14.pdf
keresztkem
  Válasz | 2018. január 10. 16:55 | Sorszám: 49
Németországban tavaly szeptember közepén voltak a parlamenti választások és a hatalmas országnak mindmáig--ma 2018.január 10-e van--csak ú.n. "ügyvezető kormánya" van. Ami lényegében egy eléggé korlátozott jogkörű államigazgatási és irányítási szituációt jelent. És ők,a németek egyrésze oktat ki bennünket magyarokat demokráciából, szolidaritásból és a f..om tudja még mi minednből. Sajátos "Világlátás" és Világértelmezés.
Ahelyett hogy mielőbb gatyába ráznák önmagukat, ahelyett osztják az észt..felénk és nekünk. Hát. Tehetnek egy nagy szívességet Schulz Marciék és Merkel Muttiék....
keresztkem
  Válasz | 2017. július 14. 13:19 | Sorszám: 48
Még manapság is sokan szajkózzák azt vissza--tartalmatlanúl és alaptalanúl, s nem is tudom honnan véve az "ötletet"--hogy a keresztények, de főleg a katolikusok--úgymond--"lenézik" és "nem tisztelik" a NŐKET! Mitsem törődve Szűzanyatisztelettel, a házasság felbonthatatlannak hirdetett SZENTSÉGÉVEL, Jézus, nőkkel kapcsolatos intelmeivel--"Asszony, menj és többé ne vétkezzél", mondotta az úr a parázna asszonynak, akit a zsidók meg akartak kövezni házasságtörésért és ilysmikért--NEM(!), mi keresztények és főleg katolikusok NŐELLENESEK vagyunk--szerintük. Csak tudnám, hogy miért? Talán az abortuszellenességünk miatt? Az meg van valóban, de ott a kislánymagzatokat IS(!) védjük nemcsak a kisfiúkat. Nemre való megkülönböztetés nélkül....Ráadásul néhány keresztény fundamentalista protestáns éppen a Szűzanya "NŐISTENNÉ" avanzsáltatását használja föl minket bírálva, mondván, pl. a "NAPBA ÖLTÖZÖTT ASSZONY" nem biblikus és keresztényellenes amiatt, hogy magát az ISTENT NŐNEMŰVÉ tessszük. A fene se érti ki magát a sok, nagyon sok túlokos emberen....
keresztkem
  Válasz | 2017. július 02. 09:07 | Sorszám: 47
Persze az, hogy a futballról meg a politikáról majd' minden ember tud BESZÉLNI, valamit mondani--jót-rosszat, tartalmasat-tartalmatlant, igazat-hamisat--AZ PERSZE IGAZ. Erre mondják azt: VAN VÉLEMÉNYE a "dologról", merthogy LEHET IS(!) véleménye egy kultúr-demokratikus európai társadalomban mindenkinek tkp. mindenről. Ám mivel "ez" így van, s nem másként EZ NEM(!) JELENTI AZT, hogy minden állampolgárnak minden kérdésben azonos ÉRTÉKŰ(!!!)--lenne--a véleménye.Ámbár ezt többnyire hallgatólagosan vagy kinyilvánitva a megnyilatkozók szinte TERMÉSZETSZERŰLEG ÉS MÉGISCSAK "IGY" vélelmezik.És véleménnyilvánitáskor eszük ágába nem jut(-na), hogy netán ők éppen abban a kédésben amiről beszélnek--neadjisten-- TÁJÉKOZATLANOK. Vagy: nem eléggé tájékozottak, vagy mondjuk a másik ember, akivel vitatkoznak, ő tájákozottabb náluk.MOMENTÁN."Az kizárt."--gondolja az emberek többsége.
Pedig, ha csak leírnák azt a szót ott és akkor, hogy "szerintem", úgy mindjárt enyhébb lenne-lehetne a csacsiságuk.
keresztkem
  Válasz | 2017. június 23. 09:38 | Sorszám: 46
És még egy nagyon lényeges kérdés a demokráci(ák)ában.
A SZÓLÁS és VÉLEMÉNYSZABADSÁG ügye, ami ugye az 1848-as március 15-i polgári demokratikus forradalmunk idején is kardinális kérdés volt.
Arról van szó ugyanis--mintz tudjuk--hogy egy európai kultúrdemokráciában a társadalmat, a NÉP-et érintő valamennyi fontos kérdésben minden polgárnak, pontosabban: minden, jogilag, polgárjogaitól nem megfosztott állampolgárnak ALAPVETŐ JOGA VAN(!) véleményét kinyilvánitani--így vagy úgy--a társadalmat érintő minden kérdésben--fajra, pártállásra, nemre, vallásra való tekintet nélkül!!! Igenám, ez valóban így s nem másként van.De! Abból, hogy joga van mindenkinek kinyilvánitania VÉ-LE-MÉ-NYÉT minden kérdésben, abból nem következik vagy következNE "az", hogy--az előzőek folyományaként-- minden kérdésben minden állampolgárnak AZONOS SÚLYÚ és AZONOS ÉRTÉKŰ a véleménye! No, ez az az attribútum, amit a félművelt, tanulatlan, de a jogairól ezt-azt- amazt már felületesen hallott-olvasott "pógártásrunk" gyomra, epéje, mája stb stb.. NEM KÉPES BEVENNI MEGEMÉSZTENI. Pedig több mint nyilvánvaló hogy mondjuk a veseátültetés orvosi szakkérdéseinek véleménysúlya NEM AZONOS(!) két állampolgár esetében, akik közül az egyik, teszem azt egy nefrológus professzor, a másik meg mondjuk KUKABEBORITÓ egy köztisztasági vállalatnál. Ez oly' egyszerűen és triviálisan igaz, minthogy reggel fölkél a Nap. Mégis. Polgártársaink elsöprő hányada meg van arról győződve, hogy ő egyformán szakember minden társadalmi kérdésben. Persze amikor a "MÉDIÁK"--persze főleg bulvármédiák--telepofával harsogják, mondjuk, hogy teszem azt "a futballhoz és a politikához mindenki ért", akkor a fentieken a legkevésbé SEM lehet(NE) csodálkozni tulajdonképpen.
keresztkem
  Válasz | 2017. június 22. 16:50 | Sorszám: 45
A "fékek és ellensúlyok" hiányáról papol a magyar ballib bulvársiserehad mantrázva és szűntelen, amikor Dr.Áder közt. elnököt Fidesz pártkatonának minősítve azért kritizálja az Elnök Urat, merthogy úgymond szervilis módon aláirja azokat a törvényeket "ohne zsineg"--alkotmánybirósági és egyéb MACERATÚRA nélkül-- amiket a "fideszes parlament" szavazógépezete magalkotott és megszavazott--az ő nyelvezetük szerint fogalmazva az ügyeket persze. Érdekes módon Franciaországban szabad ugyanezt(!!!) csinálnia E.Macron új "FRÓANSZIA" közt. elnöknek. Ott az elnök ugyan miért nem minősül "pártkatoná"-nak kérdem tisztelettel? Pedig tökugyanez a helyzet ott is....libgennyes barátaim!
keresztkem
  Válasz | 2017. június 14. 11:48 | Sorszám: 44
ÉS TESSEN MONDANI KEDVES FIATAL(!!!) "PANDA" BARÁTOM!
A GYŰLÖLKÖDÉSEN ÉS A DÜHÖNGÉSEN KIVÜL MI A NAGYBÜDÖS LÓF..AL KEGYESKEDIK ELB...SZNI ASSZTAT A DRÁGAJÓ SAKKOZÓIDEJIT?
keresztkem
  Válasz | 2017. június 14. 10:29 | Sorszám: 43
Köszönettel vettem, hogy megkaptam rá (mire is?) az Ön nagybecsű engedélyét. 'Anékül ugyanis semmi és senki vagyok....ÖN A FÉNY AZ ÉCCAKÁBA'....
panda
  Válasz | 2017. június 07. 21:28 | Sorszám: 42
Na ja, Te vagy a jobb, csakis! Ordibálj csak, hátha valaki vevő rá! ..
keresztkem
  Válasz | 2017. május 20. 17:00 | Sorszám: 41
"..Jobb ma egy tyúknyak," Jobb? AFFENETUGGYA.
panda
  Válasz | 2017. április 12. 01:36 | Sorszám: 40
Nah, mi vann, paradigma vagy sajtos tallér?
Jobb ma egy tyúknyak, mint holnap arisz totalesz??

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola