Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
nádihegedű
  Válasz | 2009. szeptember 28. 02:56 | Sorszám: 411
A Szentháromság példát azért említettem, mert képtelennek tartom azt a gondolatot, hogy egy konkrét vallást olyan értelemben "mértékkel" gyakoroljuk, hogy ezt vagy azt a tanítást ne kövessük, hagyjuk ki és el önkényesen.
Természetesen a a SAJÁT,ADOTT valláson belül gondolom, nem pedig pld. a moszlimnál.

Pld. római katolikus vagyok, hiszek Istenben, de tagadom Jézus istenemberségét. Ilyen nincs. Ha a mértéket erre értetted. Vagy teljességgel hiszem az alapdogmákat, vagy nem kell kat.-nak lennem. Van rá számos példa, hogy más vallásúvá vált egy eredetileg katolikus, mert nem tudott elfogadni vmit.

(Számos református hitt a Szűzanyában és lett katolikussá, vagy zsidó vallásuak tértek Jézus istenségét elismerve - át a katolikus hitre. Pld. Róma egyik főrabbija, aki egész családjával hozzánk tért, vagy Edit STein karmelita nővér, aki zsidó filozófus volt.)

Előzmény: 404
A. E.
  Válasz | 2009. szeptember 28. 00:57 | Sorszám: 407
"Sőt, azt se tudom, hogy a HGy, mint keresztény "vallás" hogyan viszonyul hozzá. Azt viszont igen, hogy egy agresszív, agymosó üzleti vállalkozás, mely rövid pályafutása során már családok százainak életét tette tönkre."

Ezt én is így gondolom. De tegyük hozzá, hogy a katolikus egyázról is sokan gondolják ugyanezt. Pl. Németh Sándor

Előzmény: 404

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola