Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
john batky
  Válasz | 2011. augusztus 11. 15:17 | Sorszám: 1315
Nem nagyon. Ez a más adathordozó viszont érdekes. Nappal pl. megfigyeltem, hogy az emberek hallása meglepően érzékeny. Éjszaka is hallunk, vannak erre vonatkozó kísérletek, ha jól emlékszem, egy ajtóbecsapódásnál az EEG megváltozik és egy tüske jelenik meg rajta. Van egy angol biofizikus ismerősöm, ő egy olyan agymodellen dolgozik, amelyben az agy mint elektromágneses tekercs szerepel. Azt hiszem, ha ez a tekercs érzékenységet mutatna egyes külső elektromágneses hullámokra, ennek nagy jelentősége lenne, mert a légkör ilyenekkel doszt tele van, természetesekkel és mesterségesekkel egyaránt. Engem ez különösen azért izgat, mert pl. a gerincvelőt el tudnám képzelni antennaként. Ha REM alvásnál ez az "antenna" mozdulatlanságra van ítélve... persze mondhatná valaki, az egész ember is lehet valamely antenna... valóban, a test egy csodálatos instrumentum, amely az univerzum dallamvilágára szólózhatna, improvizálhatna, ha hagynák.

Még a déjá vu-n gondolkodtam többet, mi lehet az. Azonban az én magyarázatom nem hibás kapcsolásokból ered.

Most csak annyit írok, szinte általános nézet az, hogy az agy fő tevékenységét nappal látja el, éjjel meg karbantart, pihen, stb.. Én ezt Herakleitosz alapján picit elfordítottam, mi van, ha az agy fő feladatait éjjel végzi és az éjszakai munka hibái, pontatlanságai nappal kerülnek felszínre, akár déjá vu-ként. De ez megint messzire vezetne.

Előzmény: 1313

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola