Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » +1 éjjeli menedékhely

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: +1 éjjeli menedékhely
Liana
  Válasz | 2002. december 28. 11:50 | Sorszám: 48
Hasonló az olvasói véleményem: szerintem az rossz mondat, aminek többször is neki kell rugaszkodni. A másik benyomásom: az ember végig várja, hogy valami nagy dolog fog történni, valami igazán személyes élmény, de nem.
Amúgy ebben a Nobel-díjas regény kérdéskörben több kérdés is van, amelyek összekeverednek, és nagy indulatokat váltanak ki ott is, ahol nem kéne. Megpróbálom részekre bontani a problémát:
1. A regény irodalmi értékei - sajnos, erről esik a legkevesebb szó
2. Milyen szempontok szerint döntött a díjat odaitélő bizottság?
3. Tényleg a magyar irodalom kapta-e Kertész révén a díjat, vagy a magyar nyelvű irodalom?
Előzmény: 45
Éliás
  Válasz | 2002. december 28. 11:47 | Sorszám: 47
Én is elovastam.
Nekem tetszett.Szerintem az egyik legjobb lágerélményt feldolgozó mű.

Viszont abban egyetértek veled, hogy voltak olyan mondatok, amiket akárhogyis van, nem nagyon értettem, mert pl. nem nagyon egyezett az alany és az állitmány...De csak egy ilyet találtam!
Tehát valóban voltak benne nem elég jól eldolgozott mondatok, de mindent összevetve igazán megfogta a lelkemet.
A regénybeli fiú édesapja ugyanabban a lágerban halt meg (Mauthausen), ahol idén nyáron én is jártam...

Előzmény: 45
MarcoP
  Válasz | 2002. december 28. 11:41 | Sorszám: 46
A Nobel díj elnyerése után kiadták Amerikában is, de csúfosan megbukott.
Ezért a fordítást hibáztatják, és megpróbálkoznak új fordítással.
Borítékolni lehet, hogy ez sem fog segíteni.

A király meztelen!

Előzmény: 45

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola