Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Pulitzer-díjasok: szégyen???

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Pulitzer-díjasok: szégyen???
onogur
  Válasz | 2005. április 06. 10:08 | Sorszám: 128
Őrült!

Csak hogy ne halj meg teljesen hülyén:

"Láttuk a 3.4-es Tanulmányban, hogy a Krisztusban megvalósuló Újszövetség felváltotta a régi, Mózes törvényei alapján álló Ószövetséget (Zsid.8:13). Krisztus halála által "eltörölte a követelésével minket terhelő adóslevelet, amely minket vádolt (képtelenségünk miatt arra, hogy teljességgel betartsuk a törvényt), eltávolította azt az útból, odaszegezve a keresztfára... Senki el ne ítéljen titeket ételért és italért (ilyen fajta felajánlásokért), ünnep, újhold vagy szombat miatt. Hiszen ezek csak árnyékai az eljövendő Krisztusnak, aki a valóság" (Kol.2:14-17). Ez teljesen világos - Krisztus kereszthalála által, a törvény "el lett törölve" olyannyira, hogy ellene kell állnunk minden ránk nehezedő nyomásnak a törvény bármely részének való megtartása céljából, például, ami az ünnepeket vagy a szombatot illeti. Mint a törvény többi részének is, ezeknek a dolgoknak is az volt a céljuk, hogy előremutassanak Krisztusra. Krisztus halála után ezek szimbólikus jelentőségei beteljesedtek, és így nem volt további igény megtartásukra."

Előzmény: 119
ZiliZ
  Válasz | 2005. április 06. 09:32 | Sorszám: 122
nagylapáttal osztod az észt, csak nem értem egy sort miért kell 15ben megmagyarázni.
egyszerűen arról van szó, hogy ismeretek hiányában bonyolódtok bele vallástörténeti, illetve hitéleti kérdésekbe. semmi lövésetek nincsen róla (ld. disznóhús eset), aztán amikor ezzel szembesültök, jön pl ez:
"én nem tehetek róla, hogy te a képes beszédet nem érted."

világos. értenem kellene egy teljesen zagyva értelmetlen, és tartalmi hiányosságoktól szendvedő firkálmányt. ha nem teszem. én vagyok az elmerokkant. világos.

Idézet:
Ők nyilván megtartják, én (és ahogy értettem Tóta is) éppen arra vagyok kiváncsi, a keresztények miért nem tartják meg,

na ne viccelj...ez a mondat nem ezt jelenti ám!!!
Nem lehet kétezer évig kiabálni, hogy a disznóhús rossz, ha közben az emberek rég rájöttek, hogy jó az, és nem haltak bele.
de magyarázd még egy darabig...hátha elhiszi valaki.
Előzmény: 119

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola