Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A főrabbi katolizált!!!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A főrabbi katolizált!!!
szentistvánjobb
  Válasz | 2004. április 18. 23:14 | Sorszám: 5
Sokáig töprengten rajta, hogy mit is mond ez a hír nekem. Erre jutottam:

- Israel Zolli a háború után katolizált. Tehát ki van zárva, hogy a "koszos-rongyos"-t féltette volna és ez motiválta őt.

- Vagyis Israel Zolli megtérése tanúságtétel: Bizonyítja azt - amit már Czakó Gábornál is olvastam -, hogy a Holokauszt a keresztény kultúrkörön kívül történt. Sőt, az Egyház (jelesül XII. Pius pápa) mégcsak nem is kivül maradt az eseményeken, hanem megtette mindazt a jót amit megtehetett.

Előzmény: 0
daleth
  Válasz | 2004. április 15. 14:56 | Sorszám: 1
Az előzményekről: a vészkorszak idején a nácik megzsarolták a római zsidókat, hogy csak bizonyos mennyiségű arany átadása esetén kímélik meg a helyi zsidóságot. A zsidóság nem tudta összegyűjteni a szükséges aranymennyiséget, de XII. Pius a hiányzó részt a rendelkezésükre bocsátotta, majd később a kolostorokban menedéket nyújtott az üldözött zsidóknak.

Ez a történet valahogy nem illik össze a liberálbolseviki legendákkal, mely szerint a Vatikán teljes melszélességgel támogatta volna a nácikat.

Azért, hogy politikailag korrektek legyünk, közöljük, hogy ezt mások hogy látják:

"... a provokatív tény (...), hogy Rómában újra kiadták Ogenio (sic!) Zolli, a volt római konzervatív főrabbi könyvét. Zolli a Holocaustban meghasonlott önmagával, a Vatikánban bujt el és a háború után elhagyta a zsidóságot. Könyvének mostani újra kiadása nem egyéb, mint zsidóellenes provokáció - mondják Jeruzsálemben.

Előzmény: 0

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola