Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Olajválság fenyegetheti a világot

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Olajválság fenyegetheti a világot
jm
  Válasz | 2005. október 31. 20:46 | Sorszám: 10
"Valószínűleg rengeteg van még belőle ..."

Hol van rengeteg?

"csak 30 dolláros árnál nem mindenhol éri meg kitermelni."

Az olcsó olajnak akkor is vége lesz, ami szintén válságot okozhat.

Egyre több cikk jelenik meg mostanában az olajválságról, és nem hiszem, hogy kizárólag riogatási célból.

Pl:
The Real Oil Shock
One expert argues that the Saudis won't be able to meet demand; we'd better prepare now
By MATTHEW SIMMONS http://www.time.com/time/globalbusiness/article/0,9171,1106299-1,00.html

E cikk szerint az összes olajfogyasztás 70%-a szállításra-közlekedésre szolgál. Más máshol is olvastam hasonló számot, de akkor nem hittem el.

A cikkíró szerinti lehetséges megoldások az olajválságra:
új üzemanyagokat kell találni és csökkenteni kell a közúti szállítást/személyközlekedést, illetve áttérni a vasúti áruszállításra, hiszen az harmad-tizedannyi enegiát igényel, mint a közúti.

"We need to create new forms of transportation fuels as well as reduce the quantity of goods and people moved by cars and large trucks. If a high percentage of products now transported by large trucks were shifted to the global rail system, an efficiency savings of three- to tenfold could be realized. If those goods could be shipped over water rather than rail, even greater efficiencies would be realized. While such changes will take time, they have to succeed."

Előzmény: 8

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola