Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Árpád-sávos zászló

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Árpád-sávos zászló
onogur
  Válasz | 2006. október 16. 13:15 | Sorszám: 43
"Ettől függetlenül, jó lenne tudni, mi van azok agyában, akik lengetik, nekik mit szimbolizál."

Buta kérdés.
Angliában nem a brit zászlót lobogtatják mondjuk egy focimeccsen, hanem a fehér-piros angol nemzeti színeket.
Bajorországban minden kék-fehér kockás, Savoyban nem láttam egyetlen francia zászlót sem, csak hivatali épületeken.

A piros-fehér-zöld zászló hivatalos állami zászló, melyet a Kormány is használ. Ezért egy kormányellenes tüntetésre nem megyek ki ilyen zászlóval, hanem az ősi, nemzetinek tekintetett Árpád-sávos lobogót viszem magammal.
Természetesen egy március 15-i ünnepségre eszembe sem jutna Árpád-sávos zászlót vinni, oda a piros-fehér-zöld való, meg a kokárda.

Kérdezted, hol lehet beszerezni Árpád-sávos zászlót.
Például a Kossuth-téren!
Én speciel Sárospatakon vettem a sajátomat, középkori várjátékok voltak, az egész város Árpád-sávos zászlóba öltözött, a kisgyerekek meg pajzsot, kardot, sisakot viseltek. Be szép volt...

Előzmény: 10
onogur
  Válasz | 2006. október 16. 13:03 | Sorszám: 40
"Egyébként az ősi magyar zászló a szinvörös, illetve a színfehér."

És honnan az infó?
Én áttanulmányoztam minden számomra elérhető forrást, mely a honfoglalásra vagy az az előtti korokra vonatkozik, de sehol sem említenek zászlókat. Évszázadokkal később elterjedt, hogy vörös volt a zászló színe rajta fekete turullal, de erre semmilyen bizonyíték sincs.
Ami tény, hogy az Árpád-házi királyok pecsétjei nyolc sávból álló címert mutatnak oroszlánokkal. Így feltételezhető, hogy a nyolc sáv a zászlókon is szerepelt a nyolc törzs egyesülését jelképezve, az egyszínű, vörös vagy fehér zászlót legfeljebb csak törzsek hadseregei használhatták különálló ( "kalandozó" ) hadjárataik során.

Előzmény: 10
nemszadista
  Válasz | 2006. október 15. 21:35 | Sorszám: 12
En beszeltem olyan "utca emberevel", aki Arpad-savos zaszlot lengetett. Es en is elegge kivancsi voltam, hogy miert.
Kb. az jott le, hogy
1/ Mivel a "trikolort" mindenki hasznalja es allami szimbolum (es a hatalmat ma a komcsik bitoroljak), ezert nem erezte a nemzeti erzeseit elegge kifejezonek, valami sokkal erosebbet akart es ez az osi magyar szimbolum ilyen.
2/ nagyon-nagyon utalja a Szadeszt (eme erzeseben melyen osztozom vele) es tudja, hogy ez a zaszlo mennyire duhiti oket.

"Nyilas eszmeiseget" nem sikerult felfedeznem a zaszlovivo sem politikailag, sem stilisztikailag nem eppen kifinomult velemenyeben. Ketsegkivul szidta a "zsidokat", mint a bokrot, de arrol nagyjabol sikerult meggyozodnom, hogy ez nala 1ertelmuen az SZDSZ szinonimaja volt, ezert ezt en nem is hivnam antiszemitizmusnak. (Pl. kozbeszurtam, hogy a Fideszben is vannak zsidok, mire kb. az volt a reakcio, hogy ki a francot erdekli, azokkal semmi baja.)

Előzmény: 10
urga
  Válasz | 2006. október 15. 21:11 | Sorszám: 11
Te már végeztél felmérést közöttük? Mit mondtak?
Előzmény: 10

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola