Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mit vársz el az államtól?

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mit vársz el az államtól?
Rendes Kis
  Válasz | 2007. szeptember 17. 20:02 | Sorszám: 6
Nos, igen: a mephisztói fordulat szavai.
Istenostora
  Válasz | 2007. szeptember 17. 19:59 | Sorszám: 5
"Uraim!
Önök azt hiszik,hogy az Állam önök?
Tévednek Uraim!Az Állam én vagyok"

(L'état c'est moi.)

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2007. szeptember 17. 19:36 | Sorszám: 4
Felejtsen el!
nereus
  Válasz | 2007. szeptember 17. 18:42 | Sorszám: 3
http://www.kravmaga.hu/
(A különbség a hitleri fasizmussal összevetve legfeljebb az, hogy itt nem a zsidók a kiirtandó célcsoport, hanem a lélektelen kufárok által "haszontalannak" tekintett emberek.)
Sőt: http://www.kravmaga.hu

"haszontalannak" és elhasználtnak...

Nekem az a fényképezőgép jut eszembe, amit elkattinthatsz 28x, aztán előhívatás után eldobják a szerkezetet.

Liberálfasizmus

Doki bácsi
  Válasz | 2007. szeptember 17. 18:32 | Sorszám: 2
"az államtól elvárom, hogy minden olyan dologba fektessen be, ami a nemzet hosszútávú stratégiai céljait szolgálja ugyanakkor a magántőke nem lát semmi fantáziát benne, vagy ha mégis, akkor csak a kifosztására gondol."

Jól megfogalmaztad a probléma lényegét. A jelenlegi kormányzat szerintem gazdasági szempontból is teljesen ésszerűtlenül osztja el az erőforrásokat, mert a humántőkébe nem hajlandó fektetni. Az egészségügy, az oktatás, a kultúra mind ilyen hosszú távú befektetés.

Gyurcsány és Kóka annyiban legalább nem hazudtak, hogy valóban úgy kezelik az országot és annak humántőkéjét, mint egy multinacionális részvénytársaság. Mert mi a multik stratégiája? Gyorsan kiszedni mindent az anyagi és a humán erőforrásokból, amit lehet, azután a kifosztott, lepusztított terepet otthagyva odébb állni oda, ahol jobbak a feltételek. Itt a bibi. A nemzet és annak anyagi és humán erőforrásai helyhez kötöttek. Ha tönkreteszik azok, akik a megőrzésért és a gyarapításért lennének felelősök, akkor nem lesz helyette más, az állam pedig nem költözhet el. Az anyagi eszközök idővel pótolhatók, de a humán erőforrásokban véghezvitt rombolás helyrehozatalához több generációnyi idő kell, ha helyrehozható egyáltalán. Sajnos az országunk humán erőforrásai a népesedési mutatókat, a lakosság demokráciával kapcsolatos ismereteit, védelmi képességét illetően már a mostani rablókormány előtt sem voltak valami jó állapotban, de legalább volt - bátran merem állítani - világszínvonalú oktatásunk és egészségügyünk. Ha így haladunk, akkor már az sem lesz. Ennek a rombolásnak a hatása nem jelentkezik most rögtön, de később drasztikus formában fog jelentkezni.

Vegyük például az egészségügyet. Megőrülök, amikor azt hallom, hogy az egészségügyi miniszter diadalmasan közli, hogy jelentősen csökkent az orvoshoz fordulók száma. Arra nem gondol ez a magát orvosnak tartó nőszemély, hogy a preventív ellátás visszaszorulása miatt mennyi beteg fog krónikus állapotban kórházba kerülni és ezeknek a betegeknek az ellátása mennyibe fog kerülni?! Vagy arra számít, hogy hátha minél többen meghalnak közülük és akkor megspórolta az állam nemcsak az egészségügyi költségeket, hanem esetleg még a munkanélküli ellátásukat vagy nyugdíjukat is?

Ha ezt a logikát nézzük, akkor a "hatékonyság" csúcsa az lenne, ha mindenki meghalna gyorsan, aki nem munkaképes és nem adó- és járulékfizető.

Mi más ez, ha nem színtiszta fasizmus?????
(A különbség a hitleri fasizmussal összevetve legfeljebb az, hogy itt nem a zsidók a kiirtandó célcsoport, hanem a lélektelen kufárok által "haszontalannak" tekintett emberek.)

tiszavirág
  Válasz | 2007. szeptember 17. 17:47 | Sorszám: 1
Egyetértek.
Még azt tenném hozzá, hogy az államtól elvárom, hogy minden olyan dologba fektessen be, ami a nemzet hosszútávú stratégiai céljait szolgálja ugyanakkor a magántőke nem lát semmi fantáziát benne, vagy ha mégis, akkor csak a kifosztására gondol.
Doki bácsi
  Válasz | 2007. szeptember 17. 17:22 | Sorszám: 0
Ez az első és legfontosabb kérdés, amit tisztázni kellene. Az állam tulajdonképpen csak egy fikció, hiszen az állam mi vagyunk - illetve mi kellene, hogy legyünk. Az államnak nem lehet önálló érdeke, ezért is bántja a fülemet, amikor arról hallok nap, mint nap, hogy az állam az évek óta tartó sanyargatással mennyit spórolt meg rajtam, rajtunk.

Az én szerény véleményem szerint minden szervezet esetében fordítottan működik a logika. Először eldöntjük, hogy mit akarunk, majd ehhez létrehozunk valami szervezetet, ami a közös céljainak, érdekeinek szolgálja. Megfelelő, rátermett és hozzértő embereket bízunk meg azzal, hogy irányítsák a mi kis tízmilliós közösségünket.

A szakemberek felmérik a helyzetet, majd elénk tárják az eldöntendő kérdéseket, megfelelő választási alternatívákat kínálva, ismertetve természetesen a lehetséges döntések lehetséges következményeit. Utána pedig megvitatjuk a kérdéseket - az sem baj, ha az asztalt csapkodjuk a vita közben -, majd meghozzuk a döntést és mindenki ehhez zartja magát.

Ugye milyen egyszerűen hangzik?

Én mindjárt össze is szedem fésületlen kis gondolataimat arról, hogy mit várok el az államtól, nagyjából fontossági sorrendbe szedve az elvárásaimat.

1. Őszinteséget, korlátlan nyilvánosságot. Ne nézzenek gyereknek, közöljék a valós helyzetet, hogy ki tudjam alakítani a saját véleményemet.

2. Demokratikus úton kialakított, egyértelmű, hosszú távra irányadó szabályokat és azok következetes betartását, jogbiztonságot és rendet.

3. Jó értelemben vett profizmust, kizárólag a nemzet közösségét, annak jelenét és jövőjét szolgáló független és tárgyilagos szakértelem uralmát az állami szervezet minden szintjén.

4. Szolidaritást és igazságosságot. Szívesen hozok áldozatot, ha kell, de az állam is legyen szolidáris a rászorulókkal, akár velem, akár mással.

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola