Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Árpád-sávos zászló

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Árpád-sávos zászló
kaleb
  Válasz | 2007. február 10. 22:55 | Sorszám: 292
"Gondolom te az Árpád-sávos zászlót önkényuralmi jelképnek tekinted".

Nem tekintem annak. Történelmi zászlónak tekintem, aminek használata mostanában divatba jött. Elhiszem használóinak, hogy nem hungaristák - nagy többségükben. Sőt, légy erős, érteni is vélem, miért használják ezt a zászlót.

Ez egy dolog. De a mai tüntetés megmutatta, hogy van továbbra is egy másik zászlóis, hasonló, de más, aminek használói más jelentéstartalmat tulajdonítanak.

Egyébként az önkényuralom kifejezést sose használtam, mert idétlennek érzem. A cárizmus a XIX. században önkényuralom volt, de nem gndolom, hogy akár a magyar szélsőjobb diktatórikus törekvések, akár Rákosi vagy Kádár rendszere leírható lenne e szóval. Akkor már inkább Illyés megfogalmazása a zsarnokságról tünik találóbbnak. Mert hogy e rendszerek az egyéni kezdeményezést becsülték le és vetettéék el.

Megjegyzendő, e téren ma sem állunk jól. Ma is az átlagnak, a szabványnak, a sablonos középszernek van becsülete, nem a minőségnek. Nálunk. Szemben azzal, ami azért a világban ma uralkodó, ahol azért egészen szép teljesítmények születnek pl. technikában. Nézz csak rá a számítógépedre. Csomó egyéni sikertörténet, a google-tól, a wikin át, s messangerig és az internetes televizíózásig, meg még egy csomó dolog.

Itthon meg nem ez a szellem. Ha cinikus lennék, azt mondanám, a két iker Lengyelországban együtt kormányoz, nálunk meg egymással harcol. Ez látszólag messze vezet. De talán jelzi, hogy problémáinkra eléggé használhatatlan az önkényuralom kifejezés.

Másrészt Malaysia, Szingapur, Tajvan, Kína eléggé autokratikus, de nézd meg mégis milyen pezsgés van náluk, szemben azzal a pangással ami ránk jellemző. Szóval ha lehet, ne forszírozzuk ezt az önkényuralom ügyet...

Előzmény: 282

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola