Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Árpád-sávos zászló

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Árpád-sávos zászló
hejde
  Válasz | 2007. március 21. 01:04 | Sorszám: 497
Az árpádsávos zászló a 90-es évek elején együtt tűnt fel a lyukas meg a címeres zászlókkal. (Egyik sem hivatalos jelkép.) A szélsőségesnek mondott szervezetek (nem mindegyik az, amire mondják, és hát marad is ki a szélsőséges listából egy-két kék jómadár..)is valamennyit használják. De az árpádsávos használat sohasem volt kizárólagos vagy kifejezetten rájuk utaló.
Az elmúlt években pedig éppen kifejezetten "polgárjogot" nyert, én pl. óvodás korú gyerekeknél is láttam, de nem érdeklődtem a politikai nézeteikről.. Manapság azt mondani, hogy szélsőségesek használják, egyszerű hazugság.

Hogy a nyilasok is ezt használták, igaz, hogy nem csak ők, és igaz, hogy ők nem is ezt.. erre pedig azt mondhatom, hogy az MSZP vörös négyzetei erősen emlékeztetnek egy önkényuralmi jelképre, de pl. Horn feje egy ávósra, Medgyessyé egy kémre, Gyurcsányé egy kisztitkárra, Kókáé pedig magára az ördögre... hát tehetnek róla szegények?

Magyarországon más nemzethez tartozóknak nincs valóságos okuk félelemre, legkevésbé attól, hogy fizikai bántalom érné őket (az egyébként csekély számú bőrfejűek aligha veszélyesebbek, mint sötétben átmmenni a nyóckeren).

Na akkor pont a zászló keltene félelmet? Legfeljebb csak egzisztenciális félelmet a piros lufikhoz szokott MSZP vezetőkben..

Előzmény: 487

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola