Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Magyar zene,zene,zene...

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Magyar zene,zene,zene...
estebany
  Válasz | 2007. június 21. 17:59 | Sorszám: 51
Böcsülettel elolvastam és köszönöm, értékes összefoglaló írás volt. Semmi nagy AHA EFFEKTUST nem váltott ki bennem.

Azt az írás nélkül is sejtettem, hogy a gazdag népzenei hagyatékunknak is voltak előzményei. Nyílván nyelvezetben is, stílusjegyekben is, harmónia-megjelenítési formákban is. Ezeknek meglétét eszem ágában sem volt megkérdőjelezni.

Ha szerinted a folkrádióban felhangzó zenék már túlságosan "műzeneiek", nem elég ősiek, akkor mond egy olyan linket, ahol az igazi népzenéket sugározzák, és én azt is hallgatni fogom, ígérem. Ennek hiányában azonban hadd emeljem meg a kalapomat egy létező rádiófolyam dícséretes buzgósága okán.

Remélem, nem az zavar, hogy számos egyéb kárpát-medencei nép dalai is felhangzanak. Mert számomra éppen az együtt élő népek népzene-világának a keveredése, egymásra hatása, illetve ennek öntudatlan közvetítése a vonzó a folkrádió adásában.

Akkor is, ha ezzel lelepleződtem előtted, mint proto-kozmopolita, vagy mi a rák

(Mentségemre: ugyanúgy szeretem az autentikus török, bolgár, szerb, román népzenéket is, mindegyiket sokkal inkább, mint a világzenét. Ami - szvsz - az igazi kozmopolitizmus)

Előzmény: 49

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola