Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » King, a sötétség krónikása

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: King, a sötétség krónikása
Gyöngy
  Válasz | 2002. november 07. 20:29 | Sorszám: 37
"A Rémkoppantók szintén nem rossz opus."

Hát nem bizony, csak hosszú egy kissé. Mindenesetre sokkal hosszabbnak tűnik az "Az"-nál, ami szerintem a "Borzalmak városá"-val, a "Hasznos holmik"-kal együtt igazi "mesternégyes" ebben a műfajban.

A "Hasznos holmik" az átverés és kihasználás könyve, a mimikri, amit ennek szolgálatába állít a Gonosz.

Az "Az" a legkiszolgáltatottabbak összefogásának és győzelmének könyve. Talán az egyetlen "happy end"-es King-mű.

A "Borzalmak városa" egy társadalom megfertőzésének története. Talán ez az egyetlen olyan könyv, ahol nem a csábításnak enged a kisváros népe, hanem vétlen áldozattá válik. Ami ennek a könyvnek fontos mozzanata, az az, hogy mégis hogyan lehet ellenállni a "fertőzésnek", hogyan lehet meggátolni a terjedését.

A "Rémkoppantók"-ban az idegen akarat a kisváros civilizációjának átformálásával szerez magának érvényt. Itt az idegen akarat mégcsak nem is rosszindulatú, egyszerűen csak "más", saját célja van, a megszabadulás, a visszatérés a saját terébe. A civilizáció megváltoztatása csak és kizárólag ezt szolgálja. Persze, a végeredmény alig különbözik attól, ami Salem's Lot-tal történik a Borzalmak városában.

Előzmény: 34
onogur
  Válasz | 2002. november 07. 18:16 | Sorszám: 36
Az említetthez nem volt szerencsém, de az Indexen egy Sierrához igen. Csak nem Te vagy?
Előzmény: 34
Kistigris
  Válasz | 2002. november 07. 18:15 | Sorszám: 35
21-es hozzászólásomban én is ezt kérdeztem. Nekem amúgy tetszett. A Rémkoppantók annyira nem jött be.
Előzmény: 34

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola