Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Szabadkőművesség, Új Világrend

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Szabadkőművesség, Új Világrend
terra
  Válasz | 2004. január 22. 23:57 | Sorszám: 2
Sejtem, hogy miért éppen nekem címezted ezt az írást.

Igen, az egyik vesszőparipám, hogy a liberalizmus - tiszta formájában - az újkori történelem legkártékonyabb és legveszélyesebb politikai irányzata, mert anarchizmust jelent. Az anarchizmus elvben nem csak a demokratikus államot utasítja el, hanem minden államot - így a diktatúrát is -, gyakorlatban azonban mégis minden történelmi korban a diktatúra szálláscsinálója. Jelen voltak az anarchisták az USA megalapításakor, az orosz forradalom során és a proletárdiktatúra kezdetekor, de ugyanúgy megjelentek a szovjet birodalom összeomlásakor, a posztkommunista államalakulatok létrejöttekor és jelentős szerepet játszik az új globalista világrend kialakításában is.

A szélsőséges liberalizmus egy olyan kovász, ami erjedést, romlást idéz elő, de a saját maga által létrehozott káosz megoldására már nem rendelkezik recepttel, ezért az újkori történelem különböző korszakaiban újra és újra utat nyit a diktatúra különböző formáinak.

Írtam már erről sok helyen sokszor, hazai és nemzetközi összefüggésben. Lehet, hogy emlékszel erre a topikomra is, amelynek nyitójaként Norman Mailer bölcs gondolatait idéztem az USA-val kapcsolatban.
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=002015&p=5

A mai magyar közéletben soha nem látott erővel jelent meg a liberalizmus anarchizmussal rokon szélsőséges formája és jól láthatók a rombolás következményei is, ezért reális veszély a diktatúra egy új formájának bekövetkezése akkor is, ha sokan erre nem is mernek gondolni.

A bőség zavarával küzdök, mert hirtelen nem is tudom, hogy a történelmi folyamatról írjak vagy kifejezetten a magyar liberalizmusról.

Most egy kicsit fáradt vagyok, de a hétvégén ígérem megpróbálom összefoglalni a témát, addig légy türelemmel.

Előzmény: 1

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola