Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Örök-élet-eszmény

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Örök-élet-eszmény
SenKyse
  Válasz | 2009. március 26. 00:09 | Sorszám: 160
onogur #109
Saját statisztika? Sajátos vágykomlexummal?
Ez az arány még a kommunizmussal elgyötört, megnyomorított tudatú szerencsétlen területekre sem igaz. Elvileg hisznek az emberek. Viszont, ha azt nézzük, praxisban mennyire valósul meg, elsősorban és kitüntetetten az ima gyakorlása által, továbbá a rítus gyakorlása által, akkor lehet, sajnos, de csak nálunk. (Boldog Lengyelország!)
*
Ha azt képzeljük, amire nincs statisztika, hogy a halál pillanatában, a kapuban, ahol már át lehet látni a túlsó partra- kit hívna az a boldog átutazó, aki tudatosan élheti meg e pillanatot, szerintem csekély lenne, aki nem egy felette lévő spirituális erőt hívna, hanem mondjuk így kiáltana fel:
Ó, Darwin / Ó, Gorilla / Ó, Természet / Ó, Pithecanthropus erectus / Ó, Káosz / Ó, Pénz / Ó, Bankom / Ó, Ősrobbanás / Ó, Evolúció / Ó, Fejlődés / Ó, Technika / Ó, Semmi /
Ó, ide-oda tekergő-hol-jó-hol-rossz-keresendő-szellemivalóóó /
Ó, koaguláló koacervátum cseppecskék - / Ó, én, én, én, első nagy X.Y. (polgári név)

( ám ez csak egy vélemény, hitem az én sajátos Szent Úristen felé irányuló vágyammal, vitázni fölösleges felette)
*

Előzmény: 109

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola