Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Örök-élet-eszmény

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Örök-élet-eszmény
SenKyse
  Válasz | 2009. július 02. 22:50 | Sorszám: 228
„Érzéki (pszichikus) testet vetnek el, lelki (pneumatikus) test támad fel” (1Kor 15,44).
--------------------------------------------

kettő van - folytonos össze-visszakeverésben a fordításokban és szövegekben
de nem véletlen, hogy 2 szó van rá- mert nem ugyanaz : )

szellem és lélek
[ és test, ami három végső soron EGY- de most itt erről nem)

πνέυμα pneuma spiritus Geist רוּהַ rúach (életerő is), SZELLEM
ψυχε psyche animus- anima Seele nefes LÉLEK [rég.:lélekzet ->lélegzet ]

én úgy gondolom, (és tapasztalataim is vannak saját életem és gyermekim révén, de ezt most nem osztanám meg), tehát maradjunk a SZERINTEM - nél:

a fogantatás pillanatában az EGGYÉ válás pillanatában:
a SZELLEM létesül- kilép a létből- megnyilvánul
hatalmas FORMATIV TEREMTŐ ERŐK működnek.
Az anya: helyet ad ennek, szállást (meleg védettséget,táplálékot)- de nem tudja akarni ezeket a teremtő formáló erőket! (titok: a működésük csodálatosan érezhető : )
Amint a földbe vetett mag, kisarjad, növekszik, először sötétben, az édes anyaföldben, azután a fény felé indul, hogy kiteljesedjen, nyírfa legyen, vagy fenyő, vagy kis kökénycserje - természetének megfelelően
Ennek anyaga IS van- [előtte voltak „gének” (KETTŐ) - utána EGY struktúra bontakozik ki, génekkel]

A földi létállapot elfoglalása ~30 év - addig mindig érkeznek új [építő]erők
nem lehet véletlen, hogy a legfontosabb, a fogantatás pillanatában már el is dőlt: férfi vagy nő
[férfivá és nővé teremtette]
[gonosszá NEM teremtette- azzá VÁLHAT, mint a Klaus által, szerintem indokolatlanul sokat idézett aberrált pszichopata Crowley, Sztálin, vagy egy bérgyilkos- sok-sok rossz hatás alatt, de ezek mind, FÜGGŐ KELETKEZÉSBEN az élete folyamán keletkeznek, nem tuszkolta bele a Teremtő a pici felsíró testecskébe.
(csak én érzem, milyen morális veszélyeket hordoz azt az elvet hinni, rosszá születhet valaki?)
A szellem kilépésében, a lélekzés megkezdésében, a test és a szellem összekapcsolásában még nincs meg a lehetősége hogy szociálisan érett, felelős, elmélyült gondolkodó legyen, vagy egy antiszociális, deviáns bűnöző - azzá válik, mégha ha az örökítő anyagok hajlamot jelenthetnek is. A pszichológusok mondják- ez a hajlam lehet közös egy bérgyilkos egy hentes és egy sebész között- de ugy azért nem mindegy mivé válik? a nevelés, a szocializáció felelősségét nem értékelném le, mert óriási.]

az újszülött még nagyon függ az anyától, azután ez fokozatosan csökken
az agysejtek száma a születés pillanatától kezdve: az élet végéig: folyamatosan csökken

a felsírás pillanata- az első lélekzés
a szellem és a test között mediátor a LÉLEK
ezért vannak a legfontosabb régi spirituális gyakorlatok a lélegzéssel bensőséges kapcsolatban

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola