Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Valami nagy-nagy rendet kéne rakni !

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Valami nagy-nagy rendet kéne rakni !
john batky
  Válasz | 2009. május 01. 15:19 | Sorszám: 758
Jó.

"Nos, az Igazi Én az, amely létezett már a menny és a föld elkülönülése előtt, és mielőtt az illető apja és anyja megszülettek volna. Ez az én belső énem, a madarak és a vadállatok, a fű és a fák, és minden jelenség. Ez pontosan az, amit buddha-természetnek hívnak.

Ennek az énnek nincs sem alakja, sem formája, sem születése, sem halála. Ez nem olyan én, ami a jelenlegi fizikai szemeddel látható lenne. Csak a megvilágosodott ember képes ezt meglátni. Arról, aki látja ezt, azt mondják, belelátott saját természetébe, és Buddhává vált.

Hajdanában a Magasztos a Havas Hegyekbe ment, és hat szenvedéssel eltöltött év után megvilágosodott. Ez az Igazi Én megvilágosodása volt. A közönséges embernek nincs hit-ereje, és nem ismert kitartást, még három vagy öt évig sem. De azok, akik az Utat tanulmányozzák, tíz vagy húsz évet, naponta huszonnégy órát is szorgalmasan töltenek. Erős hitet építenek, a bölcsekkel beszélnek, és semmibe veszik a viszontagságot, és a szenvedést. Mint a szülő, aki elvesztette gyermekét, tapodtat sem mozdulnak kitűzött céljuktól. Alaposan átgondolnak mindent, kitartóan vizsgálódva. Végül megérkeznek oda, ahol még a buddhista tan és a buddhista törvény is leomlik, és képesek természetesen meglátni 'Ezt'." (Takuan Szóhó: A korlátaitól megszabadított elme, p91)

(Magasztos: Buddha, Havas Hegyek: Himalája)

A dőlt betűs utolsó mondat kifejezetten elgondolkodtató, mintha saját maga ellen beszélne a zen-buddhista mester. Nem hallottam még olyan keresztény prédikációt, amelyben arra utaltak volna, oda kell eljutni, ahol a Jézusi tanok összeomlanak...

Előzmény: 755

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola