Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Valami nagy-nagy rendet kéne rakni !

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Valami nagy-nagy rendet kéne rakni !
john batky
  Válasz | 2009. május 13. 19:30 | Sorszám: 849
Nyugalom, nehogy már késhegyre menjetek! Inkább igyatok! Ajánlott irodalom:
Hegel: A tiszta szesz kritikája

Namost. Remélem, az eddigiek alapján kitűnt, hogy egyáltalán nem célom a mai fizika palotájának lerobolása, sem paralell vagy konkurens fizika létrehozása.

Azt is tudom, ami a makroszkopikus - a mikroszkopikusból importált - kollektív hullámfüggvényt illeti, hogy olyan a teljes univerzumra elvileg nem létezhet, makroszkopikus testekre megállapítása szinte lehetetlen, ezért kollapszálása, vagy szétugrása sem megy, a tapasztalati tartományon belül biztosan nem.

Inkább egy komplementer modell céloztam meg, ami a fizikát extrapolálhatná a tapasztalati tartományon túlra úgy, hogy esetlegesen a kvantummechanika ezen a makroszkopikus szinten működjön.

A részletek... még kidolgozatlanok, tisztázatlanok, már csak azért is, mert filozófiát saját megfigyelésekkel, az érzékszervekre vonatkozó biofizikai megfigyelésekkel, matematikai és/vagy fizikai elemekkel, ókori bölcselők vagy vallások gondolataival megspékelve és kombinálva "eladni" szinte sehol, semmilyen komoly folyóiratban vagy konferencián nem lehet. Az UFO-hitnél azonban úgy érzem, egy hangyányival komolyabb dologról van szó. (Hadd írjam itt le, volt olyan lap, ahová Roger Penrose is írt cikket. Végignéztem, olyan írással is találkoztam, amelyben komoly amerikai elméleti fizikus arról elmélkedett, hogyan jönnek elő a mikrovilág 10 dimenziós tereiből az UFO-k és az érzékszerven túli érzékelés -ESP- lehetősége. Egy rövid cikkemet, amely a tudomány és a vallás kibékítésének egy lehetséges módjáról szólt, visszadobták, mert a cikk testébe web-címeket írtam, összekapcsolható hivatkozásokat a NASA kutatásaira, a görögre és a védikus irodalomra vonatkozóan...)

Nagyon jó érzés, hogy a gondolán ez az egész, egyelőre gyerekcipőben járó okoskodás egyáltalán teret kaphat. Őszintén örülök, hogy itt lehetek!

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola