Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Valami nagy-nagy rendet kéne rakni !

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Valami nagy-nagy rendet kéne rakni !
Békáscity
  Válasz | 2010. december 11. 08:43 | Sorszám: 1985
Sajnos én egyik nagyszülőmet sem ismertem - és a szüleim nem is meséltek róluk, mert korán meghalt mindkét nagymamám, a nagypapáim meg azért mégsem igazán tudtak boldogulni a családonként 5-5 gyerekkel... Se egy fénykép, se egy leírás róluk, külső/belső tulajdonságaikról - engem mintha tényleg a gólya hozott volna, mert még anyámék is leadtak nevelni a nagynénémhez (Körös-parti gyermekkorom viszont csodás volt) és bár hagytak volna ott. Na, amit Apu családjáról tudok ott hallottam, mikor a felnőttek téli estéken körbeülték az asztalt, mi meg az ágy végében skubiztunk és hallgattuk a problémákat, a pletykákat, családi történeteket (a macskák meg a kemence-nyakban szundiztak)... Anyám testvérei durvák és arrogánsak voltak egymással és a gyerekeikkel is - még én és Anyu voltunk "legjobb" viszonyban ezen az ágon nem is tartjuk a kapcsolatot az unokatestvéreimmel... Viszont volt 2 keresztanyám és a Manci néni akik tini koromtól éltették bennem a reményt, hogy vannak normális felnőttek is.
Előzmény: 1979

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola