Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Az Istenkeresők Globális Egyháza

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az Istenkeresők Globális Egyháza
SenKyse
  Válasz | 2009. március 11. 11:10 | Sorszám: 93
*
Bizony lejáratták – a bolsevikterror járatta le. - indult a nagy francia elsötétedéssel- mikor is a ráció nevében lelökték Istent a trónról- azóta következetesen próbálják úgy táncoltatni, ahogy az egoista ráció fütyül- a politika és gazdaság tamtamjára.
A vallás azonban – lényegét tekintve más. { Tudsz kötni (stricken)? }
*
Az Istenszeretetnél nincs „magasabbrendű” szeretet
*
Az ember feloldása az emberiség.
Egy ember – mert Isten képmása, lényege, hogy látható lényében, immanensen hordozza a láthatatlant, a transzcendenst. Egy ember ezért végtelenül sok. Két ember nem tud több lenni.
*
„Könnyű szeretni az egész emberiséget, de nehéz Kovács urat a szomszédból”
(Kosztolányi, Édes Anna c. regényéből)
*
rendszeresen kisérletezem, hogy a mellettem lévő embert szeressem - valóban nehéz. Mindig meg kellene találnom - 'itt és most' intuitíve- mi az a tudati mozdulat, amivel az Ő szellemi emelkedését segítem? Ez mindig más, egyszeri, megismételhetetlen, ott teremtődő.
Nagyon nehéz - de ha intuicíóból ered- az azt jelenti, Isteni segítség van, a teremtés a Teremtőé, nem az egó ereje. Az egó -végső fokon mindig saját hasznát lesi - zsákmányszerzés céljából, noha ez igen rejtett, mert hát pontosan tudja az egó, hogy gyalázatosan viselkedik, szégyenli, eljeti -hangzatos eszmék mögé, stb.
Nagyon nehéz, és ezt jelenti Krisztus követése, aki nekem ezért a követésért semmit sem igért, csak vért és könnyeket, és megvetést.
Na, az emberiséget meg szeretem, trallalla.

*
Nem véletlen, hogy a jó, szép, logikus eszperantó nem tudott élő nyelvvé válni.
Ez mély jelentést hordoz, és más művi, emberi egóból eredő, nem isteni forrásból élővé teremtődő eszmének is sorsa. Kimondhatatlan nagy az a különbség, amit isteni forrásból merítenek, ami Isten dicsőségére jelenik meg az érzékelhető világban
vagy amit gazdasági-politikai, vagy öndicsőítés célból teremtenek meg, valamilyen haszon reményében.

*
Nem szokott Téged meghatni, tudom,
de mégis nem tudok ellenállni az érzékletes szembeállításnak:

Bach, (aki művei végére írta:Soli Deo Gloria)

Tehát
1.Bach: H-moll miséjét hallgatom
vagy
2. részt veszek, egy olyan „művészeti akción”,
aminek az a címe: Baszd meg a Karácsonyt!- (volt ilyen)
amilyenhez hasonló műalkotások szép számmal
születnek ma Hazánkban, mert hát olyan undorító a kereszténység, és a magyarság (tv-ben mindennapos projekt), ideje már a betonba döngölni.
*
Te melyik műalkotást szeretnéd átélni ? ? ?
*

( A verset meghallgattad? Hatott rád? Megnyitotta az utat a szívedig? Kirázott a hideg, a végére fogvacogásig, amint hallgattam. Miért?)

„Nagy szárnyadat borítsd ránk virrasztó éji felleg”

Éjfél van a világban, Klaus, éjfél.
A belső, isteni teremtetlen, osztatlan, örök fény nélkül sötétben bóklászunk, eltévedünk a teremtett mivoltunkban. A vallás - ez a visszakötés,
a látható visszakötése a láthatatlanhoz.
Religio:
Re- ligare - visszakötni
.


*
(egy technikai üzenet: korlátozva van az internetem, sajnos le is áll hamarost, bizonytalan mikor tudom rendezni adósságomat, és folytatni elmés-nemes
elmefuttatásomat, lehet, hogy soha, de ne búsulj,
majd valaki más)
*

Előzmény: 89

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola