Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
negyven rabló
  Válasz | 2009. június 27. 15:45 | Sorszám: 6
Ez iszonyú kemény dolog!
Van egy jó ismerősöm, aki látszólag teljesen normális ember.
Lehet vele mindenről beszélgetni, néha véleménye is van, csak amikor jobban megismeri az ember,derül ki, hogy egyáltalán nincs saját véleménye! Mindig az innen-onnan, másoktól összeszedett félmondatokat állítja össze saját véleményévé! A hosszú évek alatt kiderült, hogy ő valóban azt hiszi magáról, hogy egy meg nem értett zseni!
Ez rendesen ki is épült benne, de ettől még képes szinte teljesen normális életre és kapcsolatokra, ugyanis énjének másik jellemzője, hogy nem akar/képes ellentmondani, vitatkozni egy társaságban (igaz, hogy nem is tudna, mert még újságot sem olvas), vagyis apró dolgok kivételével mindig egyetért! Nem tudná elviselni, ha valaki akadékoskodó, rosszindulatú embernek látná!
Ezzel szemben, a társaság távozása után napokig gyötri a nejét, hogy: "Ugye mennyire hülyék voltak egytől-egyig, nincs egyetlen normális ember sem! Nem értem, hogy miért is barátkozol egyáltalán bárkivel is!"
Másik jellemzője, hogy az új ismerőseinek teljesen elképesztő dolgokat hazudik a végzettségéről és a munkájáról. Ha esetleg lebukik, egszerűen azt mondja: "Akkor úgy gondoltam, én sosem hazudok!" Az egész közeli és régi ismerősöknek csak piciket hazudik. Akkor van bajban, ha egy társaságban új és régi arcok is vannak, akkor láthatóan fészkelődik, nem érzi jól magát, mert nem hazudhat!
Ráadásul a neje már évekkel ezelőtt megmondta neki, hogy hazudjon ha akar, nem fogja lebuktatni, de őt ne vonja bele a hazugságba, mert akkor borítja a bilit! Próbálja magát ehhez tartani, de csak nagy nehézségek árán képes rá!
Évekkel ezelőtt a család elvitte orvoshoz, egy darabig járt is kezelésre, majd közölte, hogy az agyturkász nem ért semmihez, tiszta hülye! Gyógyszert sem szed!
Az orvos megmondta, hogy semmit nem tud tenni, akarata ellenére nem kezelheti, nem közveszélyes és passz! Azt is mondta, ahogy idősödik egyre rosszabb lesz!
Tényleg nem ártalmas, de a családjára egy istencsapása!

Igaz, hogy te véleményt kértél én meg egy példát hoztam. Hozzá nem értőként nehéz véleményt mondanom, csak annyit tudok, hogy egy hétig sem lennék képes vele élni!

Előzmény: 0

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola