Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
csiszi
  Válasz | 2009. szeptember 28. 06:14 | Sorszám: 416
Hoppá ! A jóga is tiltott az Egyház szerint, de ha valaki csak tornagyakorlatként értelmezi, akkor ez sem érthető, hogy mi okból.
Nofene a jóga is? Rossz lehet sok asztmásnak. Az akupunktúra véletlenül nem?

A harcművészetek meditációi kapcsán mi a helyzet? Csak szólok 15. éve kyozom, szoktunk meditálni minden eddzésen és hallod a filózófia ami a csihi-puhi mögött van. A püspökünk bérmált anno, szegény, ha tudta volna.

Mária Rádió honlap "Archiv" felvételek.)
Kösz valszeg a virtuális plebanian is fent van megjegyszem ott megtalálod Gábor atya előadásait, én is onnan hallgattam meg vagy 15 órányit becsülettel vagy 2x.

Nahh a többire nem is irok semmit, mert tragédia...

Valóban nem érdemes természettudományos tényekkel vitatkozni, ámde a keresztény hivőnek kötelessége ismernie a kettő viszonyát.
Valóban is azt hiszem kettőnk közül nem én tévedtem ingoványra.

Nézd fel sem merül bennem, hogy az atyák buták lennének nyilván a jó szándék vezeti őket, és biztosan téged is.
De amit irsz és ahogy... Szerintem alaposan félreérthettél valamit amit sürgősen tisztáznod kellene.

1) Az egyik írásodban természettudományosan érvelsz a meditáció ellen vagyis orvosilag igazolt, hogy káros... (nem az). Okés, de akkor ez nem a teológia asztala hanem szimplán tudományos kérdés és teljesen mindegy milyen a mögöttes filozófia

2) utána azt állítod, hogy ez teológiai kérdés, mert az agykontroll filozófiája nem összeegyeztethető az egyházi tanokkal - azokkal gyakorlatilag egyetlen természettudományé sem

3) utána megint azzal jössz, hogy a "vallásos" meditáció orvoslilag (fizikailag) nem okoz mérhető elváltozásokat? Mert ha az agykontroll teologiai kérdésakkor a meditációja is nyilván valamiféle "vallásos" med. vagy ima.

4) aztán meg olyanokat hordasz össze amiktől komolyan égnek áll a hajam... Alfába lemenni tiltott? Könyörgöm, ha akarod ha nem a te agyad is "lemegy" alfába, minden áldott nap amikor félálomba kerülsz.

Nem érzed a zűrzavart és az önellentmondásaidat? Különben a "fejedbe" kerül ami a vizuális memóriádban megjelenik - vagyis a belső látásod/hallásod érzékeli az egytől egyig mérhető.

És még valami Gábor atya mondja el az előadásában az elképzelését a "mechanizmusról" ahogy az angylok szerinte "beszélgetnek" az emberrel. Nos megnyugtatlak ha úgy van ahogy feltételezi az bizony mérhető, akkor is ha a "részecskéket" irányítja az angyal akkor is ha az érzékszerveimet manipulálja.

Nem kedves Hegedű nem nekem kell utánanézni a dolgoknak, hanem neked kell rendbetenni hol húzódik a vallás és hol a tudomány, mert ez így nagyon nem lesz jó.

Mert ez amit itt felvonultatsz vakhit a középkori babonaságokban. És nekem ilyet soha nem tanítottak hittanon, sőt az ördöggel sem riogattak! Ha 7-8 éves korom óta ennyire megváltozott volna a dogmatika akkor itt tényleg nagyon súlyos gondok vannak, de nem velem hanem az egyházzal, ami nehezen hihető mikor a Erdő Péter egy akadémikus.

MÉgegyszer, bizonyára csak a jóindulat vezérelt, de meg kell értened, hogy tévedsz. Ha úgy véled neked ezeket Gábor atya vagy Balázs atya mondta akkor te valamitfatálisan félreértettél.

Előzmény: 410

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola