Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Tanácsadókrul

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tanácsadókrul
jobb_egyenes
  Válasz | 2004. április 23. 13:24 | Sorszám: 109
A szocik számokkal való lelepleződésének újabb bizonyítékát adja e cikk.
Egy pár szemelvény, hogy hogy is jön ki a szerény létszámú Medgyessy-féle tanácsadó testület:
Idézet:
...Merthogy a valóság az, hogy az előző ciklus tanácsadótárába, a 109-es gruppba minden földi halandó felvétetett, aki akár csak egy hétig vagy hónapig szolgált, míg a jelenkoriak közé kizárólag az épp fungáló háttérembereket listázták. Magyar Bálint tárcájánál például ma 15, politikailag (is) korrekt főbizalmit tartanak, ami talán illő "szerénységre" vallhatna az előző Oktatási Minisztérium húszas keretéhez képest - ha nem kellene rögvest hozzátennünk: a húsz tanácsadóból egytucatnyian is akadtak, akik csak pár hónapig, esetleg egy-két évig mutatkoztak szerepkörükben.

Az MSZP-SZDSZ kettős tehát "mérhető" kommunikációs hátrányban volt a politikai tanácsadói lajstromok - adatvédelmi biztos által jóváhagyott és szorgalmazott - múlt heti kibocsátása előtt. Célszerűnek tűnt fogyaszthatóvá tenni, megkozmetikázni a listákat, s vizes lepedőt húzni az előző kormányra. Bár Péterfalvi Attila a tanácsadók fizetési besorolását is nyilvános adattá minősítette, a pénzes rubrikák végül üresen maradtak. A Heti Válasznak "árulkodó" érintettek azonban 291-750 ezer forintos havi apanázst ismertek el (ilyen összegekért körülbelül két-három fő dolgozott a Fidesz-országlás idején).

...Kétségtelen ugyanakkor: a miniszterelnök "ideológiai-gyakorlati bizalmasa" posztot nem Bozóki, inkább a Szonda Ipsos tulajdonosa (a kormányzati közvéleménytenderek örök győztese), Levendel Ádám érdemelte ki. "Ha Bozóki, teszem azt, öt pontot ér Medgyessy szemében, Levendel minimum harmincat" - értékelt lapunknak egy politikai főtanácsadónak besorolt altanácsadó. Majd hozzátette: de Braun Róbert is rá-rászolgál úgy húsz pontra. Az egykor SZDSZ-fedélzeten kabinetfőnökösködő Braun néhány héttel a 2002-es választások előtt csatlakozott Medgyessy Péter személyes kampánystábjához, később közszereplésügyi helyettes államtitkárrá avanzsált - s ilyen minőségében ő tart napi kapcsolatot a miniszterelnök közjogi javaslatait menedzselő amerikai stratégákkal.

Informátoraink állítása szerint Braun és Medgyessy időszakos jelleggel - de nagymértékben - támaszkodik Gyurcsány Ferenc sportminiszter két alapemberére: Keszthelyi András kabinetfőnökre, a Főpolgármesteri Hivatal és a szabad demokrata manifesztumgyárak egykori agytrösztjére, valamint Szigetvári Viktor sajtófőnökre. Keszthelyi egyébként kivételesen - vagyis a szabályt erősítendő - szerepel a kancellária által kibocsátott, mint írtuk: csekély jelentőségű tanácsadói listán. Hasonlóan Kiss Péter MEH-vezető egyik mindeneséhez, a Magyar Nemzeti Üdültetési Alapítvány elnökéhez, Karácsony Mihályhoz, valamint Szandtner Iván belügyi kabinetfőnökhöz - akik korábban az MSZP-apparátus legfelsőbb szintjein teljesítettek.

...Míg a belügyben akadnak "tanácsadóilag" lefedetlen területek, az SZDSZ a bizalmi emberek tömeges helyzetbe hozásával kompenzálja kicsinységét. Az oktatási és az informatikai tárcánál gyakorlatilag megkettőzték a főhatalmi struktúrát: előbbinél a pilisborosjenői Közoktatás-fejlesztési és Pedagógus-továbbképzési Kht.-t, utóbbinál az IT Információs Társadalom Kht.-t ruházták fel árnyékminisztériumi jogosítványokkal (és szórták tele szerződéses tanácsadókkal) - ide telepítve majd minden közoktatás- és alaptanterv-, illetve telekommunikáció- fejlesztési feladatot. Bár az illetékes minisztereket Magyar Bálintnak és Kovács Kálmánnak hívják, az SZDSZ belvilágát ismerők szerint mindkettőjük esetében a koalícióügyi államtitkár tartja a pórázt. A pilisi műintézményt Horn Gábor 2002-es kampányfőnöke, Pertl Gábor irányítja. Miközben az államtitkár pártbeli jobbkezének, Koltai Péternek gazdasági-beszerzési feladatok jutottak - egyszerre mindkét tárcánál. Persze csak informálisan. Koltai hivatalos miniszteri biztosként ugyanis tavaly felmondta a szolgálatot, miután rajtakapták: tenderkiíróként ugyan nem illett volna, hogy ott legyen, mégis megjelent a Sulinet-program fővállalkozója, az Elender által fizetett balatonkenesei verőfényhétvégén.

... Csillag István minisztériuma sehogy sem tudja függetleníteni magát az Országgyűlés gazdasági bizottsága elnökének személyétől, azaz Puch Lászlótól, aki civilben "egészen véletlenül" az MSZP pénztárnoka. Persányi Miklós pedig - miközben ősliberális kabinetfőnökkel dolgoztat - a környezetügy nem hivatalos társirányítójává egy szocialista erőtérben mozgó politológust léptetett elő. Név szerint Sándor Pétert, aki eleddig a kampányidőszak miniszterelnök-jelölti vitáinak szervezőjeként, illetve a Tárcatükör című műsorfolyam gazdájaként vétette észre magát. Félminiszteri szerepköréről viszont - megint csak: eleddig - elfelejtette tájékoztatni a közvéleményt.

Bódis András, Heti Válasz



Hazudnak ezek minden számnál. Egy szavukat sem lehet elhinni.
Előzmény: 107

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola