Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Juhász beperlésével Orbán nem bölcsességéről tett tanubizonyságot

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Juhász beperlésével Orbán nem bölcsességéről tett tanubizonyságot
HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. november 28. 07:39 | Sorszám: 238
offtopic

Kedves Obester

Szinteket csusztatsz össze:
Ugyanis racionálisan vitatkozni, azaz dolgokat levezetni, csak egy közös megállapodással elfogatdott alapkészletből azaz posztulátumokból lehet.
A posztulátum készletet pedig csak a rendszeren kivül lehet meghatározni.
Leforditva: lehet érzelmi alapnak tekinteni, hogy ki milyen értékeket talál alapvetően fontosnak, de ezeknek az értéknek a -részint szubjektiv - definiálásától nem lehet eltekinteni.

Ezen kivül a világnak rendkivül sok különböző célra hasznos - és természtesen mindenképpen korlátozott relevanciáju - modellje, olvasata van.

Vegyük például a mi kettönk nagy vitáját a Státusz törvény kérdését, amit én elsősorban a javaslók rövidtávu hatalomtechnikai szempontjainak alávetettként vizsgáltam - és érzésem szerint - nagyon pontosan tudtam modellezni (és a résztvevők manipulációs késztetése ellenére) látni, és láttatni a fejleményeket.

Természtesen a szempontjaim a törvényen kivül állók voltak: meg akartam akadályozni a Fidesz térnyerését, mert tartottam attól, hogy ez az ország, számomra nemkivánatosnak tünő jobboldali,nacionalista,populista, és imperilaisztikus érzeményeinek felkorbácsolása révén foganatósítódik.

Előzmény: 235

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola