Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Magyar mezőgazdaság

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Magyar mezőgazdaság
terra
  Válasz | 2003. január 05. 12:41 | Sorszám: 15
Szerintem is túl van szabványosítva az EU. Ezeknek a szabványoknak (direktíváknak) egy részét már a csatlakozást megelőzően, attól függetlenül átvettük és beépítetttük a saját törvényeinkbe. Az más kérdés, hogy többnyire türelmi időkkel, és az ellenőrzés sem túl szigorú (ugyanis a saját hatóságaink tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy bizonyos előírások teljesítése egyelőre lehetetlen).

A csíraszám az 1 ml tejben levő mikroorganizmusok számát jelenti. A kifejt tejben eleve van bizonyos számú mikróba, ezek a testmeleg tejben piilanatok alatt elszaporodnak, ha nem rögtön hűtik le a tejet (4 C fokra).
Ha nem zárt rendszerű a fejés (csöveken keresztül közvetlenül a tartályba), akkor fertőződik a levegőtől, a fejéshez használt eszközöktől, stb.
A csíraszámot eddig is figyelembe vették a hazai tejüzemek az átvételi árnál, de ha a tej elérte a III. o. minősítést, akkor átvették, csak jóval alacsonyabb áron.
A jövőben viszont az emberi fogyasztásra felhasználható tej minőségi paraméterei egyre szigorodnak, ezt a kisüzemi termelő nem fogja tudni teljesíteni.
Most sokan a tejgyűjtőbe hordják be a tejet, mert kicsi a mennyiség, nem megy ki érte a tejeskocsi. Ott meg az a probléma, hogy egyetlen termelő teje leronthatja az összes beszállított tej minőségét.

Én egyébként évek óta csak házi tejet iszom, úgy ahogy az a tehénkéből kijön. Egy héten egyszer fejéskor elmegyek érte (egy utcányira van innen) és otthon lehűtöm.

Szerintem a fejlett országokban élő emberek immunrendszere azért romlik, mert agyonfinomított meg pasztörizált dolgokat esznek.

Előzmény: 14

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola