Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Pulitzer-díjasok: szégyen???

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Pulitzer-díjasok: szégyen???
oeruelt
  Válasz | 2005. április 05. 20:51 | Sorszám: 104
A "disznóhús ügyet" tényleg nem értem, még most sem (tulajdonképpen nem zavarna, mert - bár a Bibliát az elejétől a végéig élvezettel olvastam - ateista vagyok, de azért szeretnék tisztán látni).
Nyilvánvaló, hogy van az Ószövetség, ahol a zsidók számára a sztori véget ér, és van az Újszövetség, ami ugye a keresztény egyházak tanításainak alapja. Ugyanakkor az Ószövetség is "érvényben maradt", hisz ha nem így lenne, nem kötnék egybe a két történetet. Hol van az Újszövetségben a disznóhús fogyasztását feloldó klauzula? Az idézett rész például ("Nem az fertőzteti meg az embert, ami a szájon bemegy, hanem ami kijön a szájból..") nem egyértelmű, hiszen a keresztény egyházaknak is vannak tilalmai, hogy messzebb ne menjünk, a böjt. Amíg ilyen, konkrét utasítást a tilalom feloldására nem találsz, érteni vélem Tótának azt az észrevételét, hogy az egyház - mint egy jó statisztikus - a Bibliából kiindulva mindent és mindennek az ellenkezőjét is le tud vezetni.

Ezzel együtt sem hiszem, hogy Tóta "mocsok" akart volna lenni, egyszerűen nem szereti a katolikus egyházat, és bár a pápát mint embert részvéttel figyelte (azt hiszem, ezt talán nem is vitattátok), a provokátor énje nem bírta ki, hogy a szervezettel kapcsolatos ellenszenvének és fenntartásainak hangot ne adjon. Ennyi történt, nem több - szerintem.

Előzmény: 99

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola