Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Magyar fejlesztésű mplayer a Tilos rádióban

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Magyar fejlesztésű mplayer a Tilos rádióban
Sziriusz
  Válasz | 2004. április 12. 21:22 | Sorszám: 34
Mivel az eredeti téma - úgy gondolom - kifújt, egyáltalán nem off! S legalább bátran leírom én is a tapasztalataimat a mozgóképlejátszással:

A legkönnyebb dolgom az 1.0-ás uhu-linuxhoz adott mplayer-rel volt. Igaz, azóta kijött az 1.1 uhu, na meg az újabb mplayert is le lehet tölteni - azokra nem volt idöm. Söt úgy tudom, hogy az mplayer-t megcsinálták windows-ra is, s azt a változatot nem is kell lefordítanom, csak telepítenem. De erröl nincs tapasztalatom, nekem is csak mesélték. De próbálok egy ideje összeállítani egy minimál windows 98-at, abban nemcsak az explorert fogom kidobni az opera kedvéért, hanem a mediaplayer-t is, hisz az mplayer a mai microsoft lejátszóknál is jobb, a 98-ast pedig bööszen frissíteni kellene. S persze outlook se lesz a gépen, hisz a webes levelezöök jobbak is, biztonságosabbak is.

Gondot csak az okoz, hogy például a pszinapszis CD-n nemcsak .wma formátuimú vidófelvétel van, ami miatt az eredeti 98-as mediaplayert frissíteni kellene, míg az mplayer csont nélkül lejátssza, viszont volt ott powerpoint prezentáció is - de az ms-word, meg a minimálkonfiguráció egymást kizáró fogalmak.

Azért az az mplayer se tökéletes, amit most használok: a Satyricon DVD-t, amit az odeonból vettem ki, szétkockázta. Azt mondta erre egy szakértö, hogy eltévedt, s rossz kodeket választott ki. S meg is mutatta - windows alatt - hogy van valahol egy szuperkodek csomag, ami azzal inul, hogy a gépen levö összes régebbi kodeket letörli, s csak aztán telepíti magát - szóval ezzel ki lehet az ilyen tévesztéseket küszöbölni. El is határoztam, hogy megírom ezt a tapasztalatomat az mplayer fejlesztöcsapatának, de aztán ez csak szándék maradt; most meg abban bízom, hogy vagy olvassa közülük valaki a gondolát, vagy elöbb - utóbb a google, vagy más keresöö ezt a hozzászólást is megtalálja.

Az is az mplayer mellett szól, hogy míg a windows csak a xing lejátzsóval boldogult a video-CD formátummal (Vuk, Lúdas Matyi), a gmplayer ezt is tudta - miután megtaláltam a VCD megnyitás menüpontot ( a DVD megnyitás fölött :-)

S az volt a legjobb, hogy nem kellett semmit menetközben telepíteni: még ha oda is rakták a CD-re a kodek-frissítö csomagot, azért a dög mediaplayer csak ki akar lépni a világhálóra, s nem tudom, hogy küldeni, vagy fogadni akar infót...

Előzmény: 33

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola