Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Orbánt támadókügynökök? bűnözők?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Orbánt támadókügynökök? bűnözők?
kutato
  Válasz | 2010. március 22. 16:49 | Sorszám: 178
Aczél 1944-ben született. Vajon melyik "politikai osztály" szocializálódott így a kommunizmus negyvenöt éve alatt, amelyben személyesen volt jelen? Jobban mondva néhány évet kivéve. Amikor Londonban teljesített szolgálatot mint tudósító. Amikor mindenben az imperializmus veszélyét látta, mint ma az antiszemitizmusét. De nem csak tudósítói minőségében volt a nómenklatúra dédelgetett tagja. Hanem Acsádi néven mint katonai hírszerző is - ha a B. XVIII. 00023/1985-ös számú vádirat nem hazudik, amelyet Balatoni Elemér ezredes, katonai ügyész fogalmazott, és amelyben Belovai Istvánt, a NATO kémjét azzal is vádolják, hogy az amerikaiaknak felfedte Aczél rejtettebb mesterségét és küldetését. És ha e furcsa kategóriát, a "politikai osztályt" netán két megbízója egyikében kell felismerni, teljesen megértem a korábban elfojtott tiltakozása késői reakcióját.És még néhány szó Aczél rejtettebb mesterségéről. A rendszerváltó három kormánynyal teljes mértékben egyet nem értve, de egyetértve a nyugati magyarság zömével, a magyar jobboldal nagy részével és az SZDSZ hivatalos álláspontjával, én a katonai hírszerzést a totalitárius gépezet éppen olyan szerves részének tekintem, mint a III/III-as ügyosztályt. Kuncze Belügyminisztériuma kabinetfőnökénél, Gyekiczki András jogász-szociológusnál nehezebb lenne jobban fogalmazni (Magyar Hírlap, május 18.), amikor azt írja: "A hírszerzés, a kémelhárítás, a katonai elhárítás ugyanis legalább olyan mértékben az elnyomó apparátus része volt - a belső ellenzékkel szemben is -, mint az átmentésük érdekében a rendszerváltás előtt >beáldozott< III/III. csoportfőnökség. Benkei András belügyminiszter így utasítja együttműködésre a csoportfőnökségeket: >Az egységesen sérelmezett és érvényesülő politikai megítélés és operatív gyakorlat kialakítása, erősítése érdekében növelni kell a centralizmust. A feladat megoldása érdekében hatékonyabban működjön együtt a III/I., a III/II. és a III/III. csoportfőnökség.<" Hogy e politikai osztályoknak - Aczél megbízóinak - a szemében a liberális egyet jelentett a zsidóval, nem kétlem, hiszen sok példáját láttam. Mint ahogyan azt sem kétlem, hogy Aczél páncélzata ma éppoly lehangoló látvány, mint tudósító/felderítő korában. Applebaum, ó Wolffsohn!Utóirat: Kapja még: Elek István.
http://www.mno.hu/portal/2723
Előzmény: 177

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola