Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Olajválság fenyegetheti a világot

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Olajválság fenyegetheti a világot
Mercurius
  Válasz | 2004. május 31. 20:47 | Sorszám: 1
The Times: Látványos akcióra készül az al-Kaida Szaúd-Arábiában

2004. máj. 31., 10:36

A hírszerzési szolgálatok attól tartanak, hogy a hétvégi szaúd-arábiai véres túszejtő akció mögött álló szervezet hamarosan súlyos emberveszteséggel járó támadást hajt végre. A londoni napilap név nélkül idézett forrásai szerint a terrorhálózat valamely kulcsfontosságú olajlétesítmény, vagy a Szaúd-Arábiát Bahreinnel összekötő híd ellen tervez akciót.

Bár a monarchia kormánya ígéretet tett a terroristák elleni kemény fellépésre, vannak olyan aggályok, hogy a biztonsági erők tagjai rokonszenveznek az al-Kaidával.

A The Times szerint a rijádi hatóságokat meg fogják kérdezni, miképp tudott négy terrorista két olajipari cég épületén is rajtaütni Hobarban, végigvonszolni egy brit áldozat holttestét a város utcáin, és végül behatolni az alkalmazottak lakóépületébe, anélkül, hogy bárki megállította volna őket. Szaúdi királyság washingtoni nagykövetségének szóvivője ugyanakkor a CNN amerikai hírtelevíziónak azt nyilatkozta, hogy az olajberendezések biztonságban vannak. A diplomata szerint az elmúlt hetek támadásai az al-Kaida új arcát mutatják: a szervezet meg akarja bénítani a világgazdaságot. A 25 órás túszdráma egyik indiai szemtanúja eközben megérkezett Dubaiba.

Venkataramani Baskar a Reuters tudósítójának számolt be újjászületéséről és az épületben történtekről: "Négy órakor hirtelen meghallottam a gránátokat gurulni a földön, majd felrobbantak. Nagyon megrémültem. A nagy robbanás után az egész épület megremegett. Abban a pillantban azt hittem, összedől az épület. Ekkor felhívtam munkatársaimat, s elmondtam nekik, beragadtam a harmadik elemeletre. A 4. és az 5. szintet támadták meg, miért nem tudtok kivinni innen?"

A szombaton keződött merénylet elkövetését az al-Kaida terrorszervezet tagjai egy interneten megjelent nyilatkozatban vállalták. Több tucatnyi külföldit ejtettek túszul. Szaúdi belügyminisztériumi források szerint a négy támadó közül három elmenekült.

A szaúdi biztonsági erők egységeinek mentési akciójával véget ért hobari támadásban összesen 22-en vesztették életüket, köztük egy-egy amerikai, brit és olasz, nyolc indiai és három Fülöp-szigeteki állampolgár, s több mint 240 túszt szabadítottak ki.

[Cikk továbbküldése] [Nyomtatási nézet]

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola