Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Medgyessy utazásai - mi a haszna?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Medgyessy utazásai - mi a haszna?
mandala
  Válasz | 2006. augusztus 13. 17:31 | Sorszám: 108
MTI nyomán 2006. augusztus 13. 14:05

Medgyessy: Én nem kereskedni megyek

A 70 millió forint, amelybe az utazó nagyköveti poszt fenntartása került, közel két és fél év utazásainak költségeit tartalmazza - mondta Medgyessy Péter volt miniszterelnök a Magyar Televízió Napkelte című műsorában vasárnap reggel. Hozzátette: az összeg az útiköltségen kívül tartalmazza azoknak az embereknek a fizetségét, akik segítik az ő munkáját, fölkészülését az utazásokra, konferenciákra, előadásokra.

Megjegyezte, hogy ő személyesen nem részesül ebből a pénzből, munkájáért nem kap fizetést. Az utazások hasznát firtató kérdésre Medgyessy Péter úgy válaszolt: nem biztos, hogy egy miniszterelnök útjainál pontosan mérni lehet a hozadékot.

"Én nem kereskedni megyek oda, én nem üzleteket kötök, hanem igyekszem az országról jó képet festeni, elmondani azt, hogy mire képes ez az ország, mire képes ez a nemzet, milyen adottságaink vannak, és hogyan tudják ezt a külföldiek jól használni a saját javukra, és természetesen Magyarország a magyar emberek javára is"- mondta.

Kifejtette, hogy egy ezen a poszton az ismertség, a hitelesség, az elfogadottság számít. A hivatalban lévő miniszterelnöknek nem lehet annyi ideje, hogy minden dolgot maga intézzen, és lehetnek olyan kérdések, amelyekben nem is jó, ha közvetlenül megnyilvánul - tette hozzá.

A Fidesz a héten arra kérte a miniszterelnököt, vonja vissza Medgyessy Pétertől az utazó nagyköveti státust, ellenkező esetben az ellenzéki párt kezdeményezni fogja, hogy a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) vizsgálja meg, indokolt-e a tavaly 70 millió forintba került poszt fenntartása.

: http://www.gondola.hu/cikkek/49668

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola