Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2.
Mimi
  Válasz | 2006. december 11. 23:04 | Sorszám: 1018
Hát hogyne – elvégre tudtommal a gazdálkodás az állami költségvetés keretében folyik. Ebből a központi pénzalapból kellene normális körülmények között az éppen regnáló kormánynak finanszíroznia pl. az oktatást vagy az egészségügyet..stb. De ez már nem így van sajnos.
Lehel – kimondta, hogy nincsenek egyéb fontos tényezők, én ugyan nem mondtam. Te vagy az aki egyet éppen itt érint, ha jól tudom mint termelési tényezőt. Megjegyzem ha Medgyessy kormány anno folytatja a Polgári-kormány által elkezdett utat a mezőgazdaságban is akkor ma előbbre volna országunk. De sajnos 2002 óta itt pontosan a magyar gazdák tönkre tétele a cél, és amikor most meghallottam szó szerint ledöbbentem, hogy Gráf Józsefnek Gyurcsány kormányfő 1 havi illetményének megfelelő összeget ad jutalomként??! - magyarázatként az Új Magyarország vidékfejlesztési terv eredményes végrehajtásáért, - emlékszünk: - Elgondolkodtató az, amikor pl. gyorsított ütemben épülnek kicsinyke országunkban a gabonatárolók. Akkoriban így kommentálták:
„3,5 millió tonna új vagy most épülő raktár bérletéről döntött a Mezőgazdasági-és Vidékfejlesztési Hivatal bírálóbizottsága.”

Egyszóval már olyan gabonaraktárokat is bérel az állam, ahol még alapot sem tették le, DE MÁR BÉRBE veszik?! Milyen kapós lett akkoriban hirtelen a gabonatároló bérbe vétele az állam részéről?!
Baranya megyében éppen Gráf Józsefnek köszönhetően, uniós agrárfejlesztési pénzeket tartalmazó AVOP-pályázaton olyan nyertes cégek és magánszemélyek építhetnek gabonaraktárakat akiknek többnyire szakmai tudás nincs birtokukban.
AVOP-pályázók között, 100 millió forint feletti beruházást elnyerők körében sokan voltak magánszemélyek és olyan Társaságok amelyeknek közük nem volt soha gabonaraktár tevékenységhez és az ehhez kapcsolódó szakértelem nem adott részükről. Számomra fel nem fogható hogyan kaphattak pályázatkor elsőbbséget az elbírálás során?! Szerintem, merész egy ötlet volt akár benyújtania is a pályázatot pl. egy turisztikai cégnek. Nem zavarja ez az érintetteket, hogy előtérbe került a hozzá nem értés? Ezért plusz jutalom is járhat manapság egy miniszternek?

Előzmény: 996

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola