Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Gratula a Fidesznek, így kell ezt csinálni!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Gratula a Fidesznek, így kell ezt csinálni!
tatam
  Válasz | 2007. március 05. 14:39 | Sorszám: 94
Ennyire futotta tegnap este óta?
Nem sok.
Csak zagyválsz itt össze-vissza, a fene se tud már követni.

Tegnap este azt kérdezted, mi a különbség kiskorú és fiatalkorú között, erre mondtam, hogy semmi. Most előmászol a pocsolyából a "gyermek" fogalommal, meg a 14. életévét betöltött "fiatal" kifejezéssel.
Nyilván mindezzel határtalan szellemi fölényedet szeretnéd demonstrálni felettem, szegény mucsai szerencsétlen felett. Rendben van, ezt könnyen megteheted, én csak egyszerű tanyasi vagyok, de néhány fogalmat azért megpróbálhatnánk közösen tisztázni.

1. A Btk szerinti gyermekkor a 14. életévig tart (lásd 22. § a) pontja).
2. A Ptk szerint kiskorú az, aki a 18. életévét még nem töltötte be (12.§). A kiskorúaknak két fajtája van: a 14. életév betöltéséig cselekvőképtelennek, annak betöltése után a 18. életév eléréséig korlátozottan cselekvőképesnek nevezzük őket.
3. Fiatalkorú az, aki a 14. életévét már betöltötte, de a tizennyolcadikat még nem (Btk 107. § (1) bek.).

Ha ezt a három pontot kölcsönösen (úgy értem: te is, meg én is) elfogadjuk, akkor magyarázd el nekem, hogy következik ezekből, meg a Btk előbb idézett rendelkezéséből, hogy eddig sem volt tiltva, hogy 14. életévét betöltött fiatalt fotózzanak/filmezzenek. Egyelőre ne foglalkozzunk a visszaélésekkel, koncentráljunk erre a kérdésre. Ne felejtsd el, amit tegnap kértem: a "lehet" és a "szabad" fogalma nem keverendő. Ez legalább olyan kínos, mint a gyermek és a kiskorú keverése, azonosítása egymással. Mert minden gyermek kiskorú, de nem minden kiskorú gyermek. Már, ha érted, mire gondolok.

Előzmény: 83

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola