Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » nyelv

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: nyelv
mandala
  Válasz | 2006. október 22. 22:14 | Sorszám: 97
"Nem vitatkoztál a szótárbeli idézeteimmel, csak nem vetted tudomásul!"

Ezt meg miből gondolod?
(Semmi olyat nem mondtam, ami ellentétben lenne az általad beidézettekkel!!!)

"Nem vetted tudomásul azt sem, hogy bocsánatot kérve, három hozzászólónak válaszoltam!"

E mondatodból is látszik, hogy nem olvasod el a hozzászólásaimat, mert akkor tudhatnád, hogy nem csak az utóbbi hsz.-ed kapcsán írtam amit írtam !!

"Látom, hogy a letérdelt Szűz Mária is hiába mondaná a véleményét! Nálad nem lehet igaz!"

???

"Mindezzel együtt azt mondom, hogy többé soha nem reagálok arra, ha azt mondod, hogy a rendőrösök, vagy a tűzoltósok kihúztak egy embert a törött kocsiból!
tiéd a pálya!"

Na, ennek aztán kevés köze van a vitánk tárgyához!... De jó példa arra, hogy feleslegesen ismételgetsz nem perdöntő hasonlítgatásokat! Nézd csak meg, már volt olyan válaszom, hogy mikor lenne elképzelhető a hasonló konstrukcijóóó ... Kár ezt tovább sorolgatni, nem bizonyít semmit sem, se pro se rekontra!!!

"Nem imlicite, hanem implicite(bár nem ide tartozik), a blogot meg egy g-vel írják!"

Sellytettem, hogy belekötsz, ezért szándékosan írtam rosszul! ( Egyébkánt is: milyen nyelven?? )
Hány hibát találjak a hozzászólásaidban, a felesleges helyesbítéseideket is figyelembe véve?... Hány évre viszamenőleg? Húsz évre? Mondom, nem lesz gázáremelés!!

"Nem helyes magyar mondat!"

Na, akkor még egy kérdés :

Tehát, szerinted, az sem helyes, hogy a "köznyelvben" mentőnek rövidítjük a mentőautót??

" negyven rabló
Válasz | 2006. október 20. 21:42 | Sorszám: 65
A mentőautó - a köznyelvben tényleg mentő -,de vegyük észre, hogy nem az autó ment, henem az ember, aki a mentő! (-orvos, -tiszt, -ápoló)"

Előzmény: 95

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola