Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » nyelv

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: nyelv
negyven rabló
  Válasz | 2006. október 23. 13:26 | Sorszám: 103
Megfogadtam, hogy nem írok a témáról, de megszegem!

A "k" nem szőr,vagy ha igen, akkor le van borotválva, mert természetesen "mentők"-et jelent és nem "mentős"-öket!
"De ebből nem következik, hogy egyes számban jelenti az egy mentőst."
Ez megint egy olyan dolog, amikor azzal bizonyítod az álláspontodat, ami a cáfolat tárgya!

Szerintem a "mentős" kifejezés helytelen, ettől függetlenül - már korábban is írtam -, tudomásul veszem, hogy a köznyelvben létezik! (Végülis ezért indítottam a topikot, amiből kiderül, hogy tulképp 9 999 997 ember egyetért velem, csak Rendes Kis, mandala és kujtorgó nem!
A "biz" jelölés bizalmast jelent, tehát ez éppenhogy alátámasztja a véleményemet, miszerint létezik a köznyelvben!

...akkor ott bizony 3 mentő utazik egy mentőautóban, mint ahogy 5 tűzoltó utazik egy tűzoltóautóban és 3 hegyimentő siet a belesethez egy terepjáróban!

A "kegyelemdöfés" esetleg egy lepkefing lehet, mert a meteorológusoknál is van egy pasi, aki minden reggel úgy jelentkezik be az Info Rádióban, hogy: Varga nemtomki, meterológiai Intézet! Így hát semmi biztosíték arra, hogy valaki helyesen tudja a munkáltatójának a nevét!
Egyébként meg korábban írtam már arról, hogy egy balesetben megsérült mentőtiszt kifejezetten kérte a TV2 munkatársait, hogy NE nevezzék őket mentősöknek!

Asszem mindannyian ölég makacsak vagyunk, nem?

Előzmény: 101

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola