Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » PARASZOLVENCIA(Hálapénz) (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: PARASZOLVENCIA(Hálapénz)
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2004. január 13. 05:52 | Sorszám: 7
Háromféle orvos van:
1. Aki megköveteli a hálapénzt.
2. Aki elvárja.
3. Aki megválogatja, hogy kitől fogadja el.
Mercurius
  Válasz | 2004. január 13. 05:45 | Sorszám: 6
Riiterkém, sokkal többet legombol rólad minden hála nélkül. Plusz rosszabb ellátást kapsz mint nálunk Magyarországon. Lehet, hogy csillog villog a kórház, de te csak fizess és távozz gyorsan. Ha a műtét után leáll a vizeleted, az nem a kórház problémája. Vegyél egy katétert és dugd fel magadnak. És így tovább.
Ritter
  Válasz | 2004. január 13. 05:36 | Sorszám: 5
Hiszik nem hiszik nyugaton ismeretlen a halapenz!!Probalna penzt adni az USA-ban valaki az orvosnak??Az nagyot nezne,mert nem ertene mit akarsz!!!
Mercurius
  Válasz | 2004. január 13. 04:55 | Sorszám: 4
Néhány megjegyzés:

1. Kilóg a lóláb, hogy a hálapénz ügyet az mszp kavarja a kórházprivatizáció hangulati előkészítésére.

2. A hálapénz nem így működik, ahogy leírják.

3. Itt az USA-ban van van állam, ahol a privatizált és van állam ahol nem privatizált rendszer van. 1O évre visszamenő adatokat lehet össza vetni. Privatizált ellátás mellett többen halnak meg mint nem privatizáltban. Az okokat a következőn pontokban részletezem.

4. Olyan magas a biztosítási díj, amit sokan nem tudnak kifizetni.

5. Önmagában a biztositásért nem kapsz semmit.

6. Önrészt kell vállalnod, ha orvoshoz fordulsz. Ez mondjuk egy műtét estén 1OO-2OO forinnak felel meg.

7. Lehet hogy ehhez sem jutsz hozzá, mert ha drága betegséged van az biztosító igyekszik megszabadulni tőled.

8. A legtöbb mütét után egy napon belül kiraknak a kórházból. Ebbe beleértendő pl. a császármetszéssel történt szülés is.

9. rengeteg felesleges apró vizsgálatra elküldenek, mert minden orvoshoz fordulásért fizetned kell az önrészt.

1O. Mivel az ellátás még ilyen feltételek mellett is sokszor nem gazdaságos, a tulajdonos sokszor megszünteti a kórházat és a környékeden nem lesz kórház.

SilentSierra
  Válasz | 2004. január 13. 00:36 | Sorszám: 3
Lenne egy építő javaslatom a bunkó, harácsoló orvosok leleplezésére. Alakítson a rendőrség terheskommandókat. Rendőrlány van elég, előbb utóbb úgyis megpocakosodnak, szülés előtt kocogjanak el egy-egy jóképű detektívvel karöltve terhes-tanácsadásra és undercover ugrassák be a doktorokat. Zsebbe kismagnó, amelyik szülész követelődzik annak hopp, ugrott az állása, erkölcsi bizonyítványa, vagyona, szabadsága. Gyanítom, hogy hamarosan nem fejpénzt kérnének a még meg sem született csecsemőkért a rohadt állatjai.
kata54
  Válasz | 2004. január 12. 20:01 | Sorszám: 2
Lenne kivizsgálandó egészségügyi problémám.
(Nem nőgyógyászati.)
El is kezdtem. Aztán világossá vált, hogy ez olyan sokba kerül mire a végére érek (ha egyáltalán), hogy abbahagytam. Elfogadtam, hogy ötven éves korom körül a jelek szerint némiképp megromlott egészséggel kell élnem.
Ennek két éve. A probléma maradt, anyagi helyzetem nem javult.
Nyilván nem én vagyok at egyetlen. A pillanatnyi magyar egészségügyben egész egyszerűen nem bízok. Félreértések elkerülése végett nem csak az orvosok pénzéhségét(tisztelen a kivételnek) okolom. Rossz az egész. Szomorú.
Ismerősöm most megy szívműtétre. Kb 200.000 ezer forintra kell kalkulálnia. És akinek nincs ?
Mallow
  Válasz | 2004. január 12. 19:59 | Sorszám: 1
Ez az ügy nem a hálapénzről szól. Ezek előre kérik a pénzt!

A hálapénz még elfogadható, amennyiben egy orvos nem él vissza vele. Például nem jár ki azért a "betegekhez" hogy hálapénzt kapjon stb.

stella
  Válasz | 2004. január 12. 18:24 | Sorszám: 0
A napokban volt olvasható a világhálón,a hálapénz.hu-n,egy lista az orvosokról,és arról az összegről,amennyiért elválalják egy szülés levezetését.De nem csak a nőgyógyászok fogadnak el-kérnek hálapénzt...Vélemények a paraszolvenciáról?...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola