Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Medgyessyt kifütyülték a Hősök terén :D Naná! (12. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Medgyessyt kifütyülték a Hősök terén :D Naná!
Mercurius
  Válasz | 2003. augusztus 20. 04:19 | Sorszám: 20
Miért ne kerülne ? Ocskay brigadéros is bekerült, meg Szálasi is.
Rogerius
  Válasz | 2003. augusztus 20. 03:04 | Sorszám: 19
A nap mondása:

ÉLJ ÚGY,HOGY NE KERÜLJ BE A TÖRTÉNELEMKÖNYVBE!

Ez a marha be kerül!?
**********************************************************
Íme:

"Köztársasági elnök úr, Hölgyeim és Uraim!
Honfitársaim, magyarok a határon innen és a határokon túl!

Jövõnk több mint ezer évvel ezelõtt kezdõdött. Amikor Szent István királyunk európai és magyar államot alapított. Holnap, az utolsó, Unión kívüli augusztus 20-án az önálló, szabad magyar államot köszöntjük. Jövõre Európát, és benne a végre hazaérkezõ európai Magyar Köztársaságot. A magyar Európát és az európai Magyarországot.

Európai magyarságunk, állami létünk fontos ezeréves érték. De talán még ennél is fontosabb Magyarország jövõje. Nyugodt otthonok, jólétben élõ emberek, biztonságban növekedõ gyerekek. Tiszta udvarok, rendezett porták, szépen vakolt házak. Ez lesz a hétköznapi, immár magyar Európa.

Hazatérésünk Európába a nemzet sikere és a köztársaság ünnepe. Több mint rendszerváltás és kevesebb, mint államalapítás.

Hölgyeim és Uraim!

Mi magyarok megszoktuk, hogy azt a kérdést tegyük fel: mit kapunk az államtól?
Eljött az ideje – Európa-szerte eljött az ideje –, hogy másképp fogalmazzunk, másképp gondolkozzunk közös dolgainkról.

A hagyományos jóléti államok kora lejárt. Olyan jobban mûködõ államra van szükség, ahol az adófizetõk forintjaival okosan, takarékosan bánnak. Ahol ezt érti az állam vezetése és megérti az adófizetõ. A kérdés másik fele tehát az: mit teszünk mi, mit tehetünk mi mindnyájan, már ma, magunkért, a holnap közösségéért, a Magyar Köztársaságért.

Erõnket a cselekvéshez hitünk és meggyõzõdésünk adja. Hitünk elvekben, értékekben, eszményekben és önmagunkban. Hitét mindenki maga választja. De a hitre szükség van. Ez segített több mint ezer éven át.

Európa magyarságunkról és magyar európaiságunkról szól. Én hiszek a magyar nemzet erejében, a köztársaság polgáraiban és intézményeiben. Magyarország sikeres lesz. S ez, hosszú idõk óta elõször, rajtunk múlik.

Ám a jövõ sikere nem elég. A ma nyugalma is fontos.
A köztársaság valamennyi polgárának közös vágya: a család, az otthon és a hétköznapok biztonsága. Ilyen Magyarországot akarnak a Köztársaság polgárai. Önök. Mi, mindannyian.

A magyar Európa jólétét, idõtálló jólétét úgy õrizhetjük meg, ha a közösség javait igazságosabban és méltányosabban osztjuk el.

Hiszek a szolidaritás, vagy szép magyar szóval a közösségvállalás erejében. Egyenlõ esélyeket adni mindenkinek. Segíteni annak, aki rászorul. És közben építeni az országot, bátorítani a teljesítõket. Ez a hitvallásom. Minden magyar gyerek számára esélyt akarunk adni, s biztosítani akarjuk a felemelkedés lehetõségét. Elsõbbséget a gyermekeknek! Ez nem jelszó, ez elõrelátás. Mert Európa és benne Magyarország jóléte az õ kezükben van.

Az ugyanis, hogy itthon és a határokon túl – a fejlett Európához hasonlóan – sajnos egyre kevesebb gyermek születik, veszélyt jelent a nemzetre. Pedig gyermekeink viszik tovább hagyományainkat, kultúránk értékeit, anyanyelvünket. A jövõben egyre kevesebb keresõ segít egyre több idõsebb polgárt. Õk segítenek majd minket, Hölgyeim és Uraim. Õk jelentik a jövõt. S ezen a jövõn kell, hogy dolgozzunk, egyén, család, ország.

Ezért kell elõre tekintenünk. Takarékoskodásunk a jövõt szolgálja. És higgyék el, meglesz a gyümölcse. Mert erõnket építésre használjuk. Folytatjuk, s bõvítjük az Európa Tervet. Tovább építünk: utat, hidat, autópályát. Metrót, gátat, kórházat, kollégiumot. Közös vagyonunkat, megkeresett forintjainkat a jövõbe ruházzuk be. Mert a jövõ a legnagyobb kincsünk. A jövõ az építkezés, az országépítés. A jövõ a képzett, okos, tiszta lelkû fiataloké.

Hiszem, hogy lehet a jelent úgy is gyarapítani, hogy ne gyermekeink fizessék meg az árát. Jövõre például az M7-essel bekapcsoljuk az éltetõ, európai vérkeringésbe Becsehely, Letenye; az M70-essel Tornyiszentmiklós, az M30-assal Emõd és térsége sok-sok települését, polgárát. És az építkezést folytatjuk a következõ években is.

Ma, aki átlagosan keres, havonta 25 ezer forinttal vihet többet a családjának, mint két évvel ezelõtt. Mert a köztársaság adósa volt polgárainak. Változást ígértem. Megcsináltuk. Az országépítés programja nem lehet sikeres az egyes polgár gyarapodása nélkül.

Most már – talán – többen utazhatnak valamelyik új gyógyfürdõnkbe, Tapolcára vagy Marcaliba. Táborozni küldhetik a gyerekeket Zánkára.

Olyan mobiltelefonon telefonálhatunk, amelyet magyar munkások gyártanak az új komáromi üzemben. A család végre lecserélheti a kiszolgált autót. S talán épp egy olyanra, amely – a közel kétezer magyarországi és felvidéki munkás megélhetését jelentõ – esztergomi gyárban készült. Ilyen az épülõ, gazdagodó új Magyarország. Tudjuk, ma még nem mindenkinek jut. Szándékaink nemesek. Mindannyian egy boldog, élhetõ országot akarunk, még ha néha másként is. Bízom a nemzet erejében. Abban, hogy nem csak akarjuk a jót, de képesek vagyunk hatásosan tenni is érte.

Hölgyeim és Uraim!

Deák Ferenc óta tudjuk, hogy nincs sikeres Magyarország nemzeti közmegegyezés nélkül. És ez a közmegegyezés csak akkor jöhet létre, ha rend van a fejekben, nyugalom a szívekben és biztonság az országban. Ez a rend a szakszerûség, a szorgalom, és az építés rendje. Az igazmondás, a valódi meggyõzõdés és – igen – a hitelesség rendje. Mert hazudni nem szabad: de nem is érdemes. Senkinek. Én a vitát szeretem és nem a sárdobálást.

A haladásba vetett erõs hittel, közösségvállalással és tettekkel gyõzzük le a kétkedés és a széthúzás erõit. Ez lesz a magyar állam európai újjászületése.

Tudjuk felelõsségünket a határon túl élõ magyar testvéreink iránt is, s mindent megteszünk, hogy részesei legyenek mielõbb õk is az európai újraegyesülésnek. Az új Európában büszkén ápolhatjuk magyarságunkat.

Hölgyeim és Uraim!

Az Európai Unió jelmondata úgy szól: Egység a sokféleségben. S vajon példázhatja-e bármi szebben ezt a mondatot, mint éppen a zene? Zeneköltõink, a modern európai zene megújítói. Magyarország Kodály, Bartók, és mai, nagyjaink, Kurtág és Ligeti hazája. Az államalapítás ünnepén zenével és gyermekeinkkel köszöntjük Európát és a Köztársaság valamennyi polgárát."

***
Ki is akart ettől a marhától gyereket?

nemszadista
  Válasz | 2003. augusztus 20. 02:28 | Sorszám: 18
Idézet:

Magyarország "hazatérése Európába" a nemzet sikere és a köztársaság ünnepe; több, mint rendszerváltás és kevesebb, mint államalapítás

Ez az "ünnepi beszéd" sem okozott csalódást..

Vágjatok ti is hozzá egy narancsot.. http://poljat.5u.com

zividivi
  Válasz | 2003. augusztus 20. 01:34 | Sorszám: 17
Én a vitát szeretem és nem a sárdobálást" - jelentette ki a miniszterelnök.

Tudjuk! Íme egy másik idézet a Méltóságos úrtól:

Medgyessy Péter szerint a kormány "különlegesen nehéz helyzetben" van, mert olyan ellenzékkel áll szemben, "amelyiknek nincs igazán szeméremérzete".

Lám, milyen szépen szól a Balsár! (nem bélsár!)

zividivi
  Válasz | 2003. augusztus 20. 01:06 | Sorszám: 16
Péter Kém! Ugyis, mint Agenor!

1, "Deák Ferenc óta tudjuk, hogy nincs sikeres Magyarország nemzeti közmegegyezés nélkül" .

Te is tudod? Akkor miért nem törekszel kiegyezésre? (Csak nem a nemzet zavar?)

2, "Magyarország "hazatérése Európába" a nemzet sikere..."

Ugyan, áruld már egyszer nekünk is, hogy hol volt eddig Európa, ha egyszer mi itt a közepén nem voltunk benne?

3, "A hagyományos jóléti államok kora lejárt - szögezte le Medgyessy Péter"

Nem egészen világos, mi járt le: a hagyományok, a jólét vagy az államok kora.

4, "Európa magyarságunkról és magyar európaiságunkról szól". "

Eeeegen! Világos, mint a vakablak.

5, "a jövő sikere nem elég, a ma nyugalma is fontos."

Mint kormányfő, mit tettél eddig ennek érdekében?

6, "takarékoskodásunk a jövőt szolgálja", és ennek meglesz a gyümölcse.

Ajvé! Hetven éve ajnározzuk, tápláljuk vérrel és verejtékkel azt a huncut aranytojást tojó tyúkot, oszt még mindig nem hozta világra "gyümölcsét"!

7, "többen utazhatnak valamelyik új gyógyfürdőbe, Tapolcára vagy Marcaliba, táborozni küldhetik a gyerekeket Zánkára."

Na ja! A nyugdíjasok utazhatnak akárhová addig, amíg az EU le nem állítja a "hagyományos jóléti állam vívmányait". De kinek a gyereke táborozik ma Zánkán? Haj, ne hátra, haj Előre kispajtás!

8, "aki átlagosan keres, havonta 25 ezer forinttal vihet többet családjának, mint két évvel ezelőtt."

Ez az összeg sehogyan sem jön ki a minimálbérre. Az átlagban meg ugyebár benne van a bankárkaszt meg a hivatásos "tolvajbanda" milliárdos évi jövedelme. Egyszóval, havonta 25 ezer forinttal többet lopnak el tőlünk, mint két évvel ezelőtt. Na ja! "Ilyen az épülő, gazdagodó új Magyarország"

Végül: "hazudni senkinek nem szabad, de nem is érdemes"
Ebben egyetértünk végre!!!!!!!

kata54
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:55 | Sorszám: 15
Nekem azon is felakadt a szemem, amikor a kislány
magyarul kezdte az Örömódát, aztán a kórus meg németül folytatta. Katyvasz.

Azt az 1-et nem értem, hogy ha már nagyívű, tömegeket vonzó ünnepséget akarnak csinálni, miért nem tudnak igazán hozzáértően jóízlésű rendezőket megbízni.
Mindig elszúrják valami idétlen módon még az olyan dolgokat is, ami akár jó is lehetne.
Dilettánsok.

kaleb
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:49 | Sorszám: 14
Na látom, izlésünkben közelállunk egymáshoz. És ez fontos dolog.
kaleb
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:46 | Sorszám: 13
Vannak korokon átnyúló szimbólumok. Augusztus 20-át nem lehet német dallal befejezni. Én pedig írtózom az ilyen tömegdemonstrációktól. Riefenstahl filmje meggyőzött, hogy jó okom van nem szeretni.

Szükség lenne demokratikus, magyar szimbolumokra és ritusokra. Sok más kihagyott alkalom mellett ez egy újabb volt, amikor ez nem jött létre. Pedig látom én a jószándékot. Mohácsi Viktória és Gregor József együttes fellépésének pl. örültem. El is döntöttem, hogy csak olyanokra szavazok legközelebb, akik ezt így csinálják. De ami nem tetszett, nem tetszett. Sem a rendezés, sem a műsor általam látott része, sem a Medgyessy beszéd nem tetszett. Biztos túl baloldali vagyok. Izlésemben megmaradok József Attilánál, Derkovitsnál és Brechtnél.

kata54
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:45 | Sorszám: 12
Ami a díszletet + a kórust illeti: igaz.
Tudod nekem hol jutott még ez eszembe ?
Amikor először jártam a MOM-ban.
A méretek, a színek, a monumentalitának ez a fajtája, br...
A miniszterelnök meg hozta a szokásos 0-t.
toloba
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:28 | Sorszám: 11
Én-e?
Nehogy mán...maradj amíg a kedved tarcsa...
Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:27 | Sorszám: 10
Na jó, látom ki akarsz utálni mára ! Most már tényleg jó éjszakát!
toloba
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:26 | Sorszám: 9
Pertye...hamu szóródik a fejedre...
Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:20 | Sorszám: 8
az Isten áldjon meg, ne mindenről a nácizmus jusson már eszedbe! Mások az idők, szabadulj már meg az iylenfajta analógiáktól! Ez az "esemény" nem mostani tervezésében lett elhibázott. Hogy egyálatlában sor kerülhetett rá, az a tavalyi nagyon téves választási taktika volt. Ilyen miniszterelnökkel, ilyen koalícióval ilyen ünnepséget lehet tartani.
kaleb
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:17 | Sorszám: 7
őt = úr
kaleb
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:16 | Sorszám: 6
Egyébként kifütyülték és megtapsolták. Mindkettő igaz.

Nekem az a véleményem, hogy amennyi sületlenséget elmondott ma a miniszterelnök őt, és amennyire nem odaillő stlusban tette, kész csoda, hogy ennyivel megúszta.

Maga az ünnepség diszlete, rendezése hátborzongató volt. München, 1934. Kiváncsi vagyok, rajtam kivül ki meri még észrevenni, vagy kit zavar. Lehet, hogy újra aktuális lesz a szellemi honvédelem?

Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:15 | Sorszám: 5
Mondtam én, hogy a férfitól lett jó kedvem ?
kaleb
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:11 | Sorszám: 4
Neked csak a más férjétől ne legyen jó kedved! Megmondalak az Anikónak!
Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:08 | Sorszám: 3
Nem mék tűzijátékba , utállom! De télleg haza kéne menni ! Csak tudod, olyan jó kedvem lett: Orbán, Csíksomlyó .
toloba
  Válasz | 2003. augusztus 19. 23:05 | Sorszám: 2
Te mán egyszer ma eeköszönté.
Nem mintha zavarná...csak honap álmos leszel, oszt elaszó a tüzijátékon...
Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 19. 22:55 | Sorszám: 1
" ... hazudni senkinek nem szabad, de nem is érdemes ... "

Minek mondta akkor el ezt a beszédet? Elmehetett volna nyaralni, ahogy szokott, és kibújhatott volna ez alól a kínos kötelezettség alól.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. augusztus 19. 22:47 | Sorszám: 0
Medgyessyt kifütyülték a Hősök terén
2003. augusztus 19. 21:20


MNO
Medgyessy Péter beszédében úgy fogalmazott: "Deák Ferenc óta tudjuk (hogy Deáknka NEM VOLT IGAZA), hogy nincs sikeres Magyarország nemzeti közmegegyezés nélkül" . A kormányfő ünnepi köszöntője közben a téren többször fütty hallatszott; egy alkalommal Medgyessy Péter megszakította beszédét és arra kérte a nemtetszés-nyilvánítókat, hogy "őrizzék meg az ünnep méltóságát".

Magyarország "hazatérése Európába" a nemzet sikere és a köztársaság ünnepe; több, mint rendszerváltás és kevesebb, mint államalapítás (??? Az mi? Baromság.) - közölte Medgyessy Péter miniszterelnök az augusztus 20-a alkalmából mondott ünnepi beszédében, kedden Budapesten.

A kormányfő a Hősök terén, az Örömkoncert elnevezésű rendezvényen kijelentette: eljött az ideje, hogy "másképp fogalmazzunk, másképp gondolkozzunk közös dolgainkról".

A hagyományos jóléti államok kora lejárt - szögezte le Medgyessy Péter, hozzátéve: olyan, jobban működő államra van szükség, ahol az adófizetők forintjaival okosan, takarékosan bánnak, "ahol ezt érti az állam vezetése és megérti az adófizető".

A miniszterelnök az európai uniós csatlakozásra utalva aláhúzta: "Európa magyarságunkról és magyar európaiságunkról szól". "Én hiszek a magyar nemzet erejében, a köztársaság polgáraiban és intézményeiben, Magyarország sikeres lesz, s ez, hosszú idők óta először, rajtunk múlik" - fogalmazott a kormányfő.

Hozzátette: a jövő sikere nem elég, "a ma nyugalma is fontos". "A köztársaság valamennyi polgárának közös vágya: a család, az otthon és a hétköznapok biztonsága." "Hiszek a szolidaritás, vagy szép magyar szóval a közösségvállalás erejében" - jelentette ki a kormányfő, aki a hitvallásának nevezte, hogy mindenkinek egyenlő esélyeket adjanak, segítsenek a rászorulóknak, s közben építsék az országot és bátorítsák a teljesítőket.

Kitért arra, hogy minden magyar gyerek számára esélyt akarnak adni, s biztosítani akarják a felemelkedés lehetőségét. "Elsőbbséget a gyermekeknek" - hangoztatta, hozzátéve: ez nem jelszó, hanem előrelátás, "mert Európa és benne Magyarország jóléte az ő kezükben van".

Medgyessy Péter beszédében úgy fogalmazott: "Deák Ferenc óta tudjuk, hogy nincs sikeres Magyarország nemzeti közmegegyezés nélkül".


"Ez a közmegegyezés csak akkor jöhet létre, ha rend van a fejekben, nyugalom a szívekben és biztonság az országban. Ez a rend a szakszerűség, a szorgalom és az építés rendje, az igazmondás, a valódi meggyőződés és a hitelesség rendje" - fűzte hozzá. Mint mondta, hazudni senkinek nem szabad, de nem is érdemes.

"Én a vitát szeretem és nem a sárdobálást" - jelentette ki a miniszterelnök. A gazdaságról szólva Medgyessy Péter hangsúlyozta, "takarékoskodásunk a jövőt szolgálja", és ennek meglesz a gyümölcse.

"Folytatjuk, s bővítjük az Európa-tervet, tovább építünk: utat, hidat, autópályát, metrót, gátat, kórházat, kollégiumot" - mondta. Szavai szerint a közös vagyont, a megkeresett forintokat a jövőbe ruházzák be, "mert a jövő a legnagyobb kincsünk, a jövő az építkezés, az országépítés, a jövő a fiatalság".

Beszédében kitért arra, hogy jövőre az M7-essel bekapcsolják "az éltető, európai vérkeringésbe" Becsehely, Letenye, az M70-essel Tornyiszentmiklós, az M30-assal pedig Emőd és térsége sok-sok települését, polgárát.

A kormányfő felvázolta, hogy ma, aki átlagosan keres, havonta 25 ezer forinttal vihet többet családjának, mint két évvel ezelőtt. "Változást ígértem. Megcsináltuk" - tette hozzá.

Medgyessy Péter szerint most már, talán, többen utazhatnak valamelyik új gyógyfürdőbe, Tapolcára vagy Marcaliba, táborozni küldhetik a gyerekeket Zánkára. "Olyan mobiltelefonon telefonálhatunk, amelyet magyar munkások gyártanak az új komáromi üzemben" - közölte Medgyessy Péter. Hozzátette, az emberek lecserélhetik autójukat, "s talán épp egy olyanra, amely - a közel kétezer magyarországi és felvidéki munkás megélhetését jelentő - esztergomi gyárban készült".

"Ilyen az épülő, gazdagodó új Magyarország" - hangsúlyozta Medgyessy Péter miniszterelnök ünnepi beszédében. A kormányfő ünnepi köszöntője közben a téren többször fütty hallatszott; egy alkalommal Medgyessy Péter megszakította beszédét és arra kérte a nemtetszés-nyilvánítókat, hogy "őrizzék meg az ünnep méltóságát".

(MTI)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola