Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Medgyessyt kifütyülték a Hősök terén :D Naná! (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Medgyessyt kifütyülték a Hősök terén :D Naná!
iszalag
  Válasz | 2003. október 18. 16:46 | Sorszám: 195
talán nem kellett volna Deák ferenchez hasonlítani (Forró Tamás mondta..

Megdobálták Medgyessyt - Nem tudta elmondani ünnepi beszédét

2003. okt. 18., 16:03


Rendzavarók akadályozták meg Medgyessy Péter miniszterelnököt abban, hogy megtartsa ünnepi beszédét Deák Ferenc születésének 200-dik évfordulója alkalmából. A résztvevők az ünneplő tömeg soraiból tojást, almát és köveket dobáltak a helyszínre érkező kormánytagok felé.

A Hír Tv úgy tudja, hogy egy fiatalembert őrizetbe vett a rendőrség . Amikor a miniszterelnök elkezdte beszédét a tömeg fütyült és hazaárulózott. A miniszterelnök csak annyit mondott, idézem : jobban tudom szeretni a hazát, mint gyűlölni ellenségeinket, ez az amit tudok, tekintsük meg a házat." Ezután a koszorúzáson már nem volt jelen a miniszterelnök. Később Hiller István tolmácsolta a kabinet álláspontját. Idézem: Gyalázat, hogy Deák Ferenc felújított emlékházát a radikális jobboldal tagjai meggyalázták.

koppanynepe
  Válasz | 2003. október 18. 16:16 | Sorszám: 194
iszalag
  Válasz | 2003. október 18. 16:05 | Sorszám: 193
Söjtörön ismét kifütyülték...
mostmár tojásokat is dobáltak...
sokaduma
  Válasz | 2003. szeptember 04. 10:02 | Sorszám: 192
Annakidején, az első szabad kormány idején - úgy a második félidőben, ( '93 körül ) amikorra már végképp elszemtelenedett a ... ( hűha, hogyan írjam, hogy ne legyen sértő )... szóval a hiszteroliberális söpredék ( igen, azt hiszem, így jó lesz ), nos annam az időben telesuttogták, tömték, nyomták, harsogták a médiát egy szállóigével. Szeretném felfrissíteni az emlékeket, és mindenkinek ismét a figyelmébe ajánlani:

Akinek humorérzéke van, az mindent tud, akinek nincs, az viszont mindenre képes!

daleth
  Válasz | 2003. szeptember 04. 10:01 | Sorszám: 191
Gondba vagyok, hogy egy úrinőnek hogyan magyarázzam el, hogy mire gondoltam.

A szomorú kifejezést én nem az arcára értettem, hanem arra a testrészre, melyre a "merev" szó dícsérőleg is értelmezhető.

Gyöngy
  Válasz | 2003. szeptember 04. 09:53 | Sorszám: 190
Szomorú?

És az a kegyetlenbe forduló arckifejezés, az alig palástolt düh, ami megjelent rajta? (Erőt vettem magamon és végignéztem.) Ettől mi lehetünk szomorúak, tartok tőle, vagy lehetnénk, ha egy kicsit is más lenne a nemzetközi helyzet.

daleth
  Válasz | 2003. szeptember 04. 09:49 | Sorszám: 189
Merev? Ne hízelegjünk neki még ennyiben sem!

Inkább szomorúnak mondanám.

Persze azért ez az egész jellemző: nem tudjuk, miről beszélt Terminátor barátunk, csak azt, hogy ezt a helyzetet jól tudta kezelni.

Igaz, M-ről meg azt tudjuk, hogy mit mondott és azt, hogy ezt a helyzetet nem tudta kezelni - épp elég információ erről az alakról.

sokaduma
  Válasz | 2003. szeptember 04. 09:43 | Sorszám: 188
Megyónak nincs egy csepp humorérzéke sem.
Egy száraz, merev, üresfejű ... hmmm ... csak nem írom le
Gyöngy
  Válasz | 2003. szeptember 04. 09:35 | Sorszám: 187
Lehet, hogy Megyó azért nem tud szellemesen kekrülni egy ilyen helyzetből, mert még sose dobálták meg tojással?
daleth
  Válasz | 2003. szeptember 04. 09:28 | Sorszám: 186
Hogyan lehet kezelni egy közönség soraiból jövő provokációt, konzervatív módra?

Igaza volt Sylvester Stallonénak, amikor a minap figyelmezette Schwarzeneggert, hogy a politikusi pálya nem egy leányálom. Egy ismeretlen ugyanis tojással dobálta meg Kalifornia legfejlettebb izomzatú kormányzójelöltjét. Arnie-ról a tojás azonban ugyanúgy lepergett, mint a filmben a lövedékek, és még viccet is tudott csinálni az esetből – adta hírül a Cinematrix.

Arnie épp a Kaliforniai Állami Egyetemre érkezett kampánybeszédet mondani, és miközben a színpad felé ment, egy vélhetően demokrata érzelmű vagy ultrakonzervatív egyén egy tojást dobott felé.

A tojás az akcióhős XXXL-es méretű zakóján landolt, ő azonban egy pillanatra sem zökkent ki a nyugalmából: miközben folytatta útját, levette a zakót, odanyújtotta az egyik segítőjének, és a színpadra lépve ingujjban üdvözölte a hangos egyetemistaseregletet.

A Terminátor 3. – A gépek lázadása sztárja később az újságíróknak még egy viccet is elsütött a történtekkel kapcsolatban: „A szalonnával még jön a fickó” – mondta nevetve.
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=169135&rvt=3

- nem kedvelem a fickót, de mégiscsak bebizonyította, hogy még egy ilyen helyzetből is ki lehet jönni elegánsan.

Mercurius
  Válasz | 2003. augusztus 25. 02:46 | Sorszám: 185
Olyan jó viatindítót írt a topichoz (pontifex maximus), hogy azt is bemásolom, bár lehet,hogy nem ide kéne:

Hogy miert gondolom azt, hogy a kormany folyamatosan eg, mint egy szerkocsi? Tekintsuk a kormanyzasat:


1. Rosszindulatuan atirt valasztasi igeretek.

Mire gondolok itt?
"Lassan mondom, hogy nem lesz gazar-emeles" [cenzorildiko] -> 30%-os gazar emeles, aram AFA-janak 25%-os emelese, stb
Jelzalog adoleirasanak megvaltoztatasa
Korhazprivatizacio
Ingyenes tandij, jogsi, kaja az ovisoknak

Es a diosgyori korhaz csovei meg mindig vizkovesek ...


2. Penzugyi "anomaliak"

Gondolok itt arra, hogy az mszp cinikusan megvette a polgarmestervalasztasokat, minek kovetkezteben juliusig 601 milliard HUF a kolts vet hiany, tavaly GDP aranyos hiany 8.5% volt. A penzt a kormany az inflacio felpergetesevel akarta visszavenni, amit Jarai megakadalyozott. Sebaj, lon puccsszeru HUF gyengites [amelyrol jul. soran elismerte a kormany, hogy hibas volt]
A HUF gyengitest ugy kommunikaltak, hogy az milyen jo a valasztoknak. Erre fel -puff neki- 2 honap mulva az aram AFA emeleset a HUF gyengites szamlajara irtak, stb, stb stb ...


3. Elszurt csatlakozas

Sikerult ritka gyenge agrar felteteleket "kivivni" : az unios termelok szubvenciojanak 25%-t kapjuk 2007ig. Az uj CAP viszont ezt az osszeget veszi bazisul, tehat "rosszul jarasunk" allandosul. A dolog pikanteriaja, hogy a szamunkra hatranyos CAP-ot qaz unio 2002 XII. utan vezette be, magyaran atvert bennunket. A kormany erre lapul, mint szar a fuben, ahelyett, hogy tiltakozna, zsarolna [pl, hogy akkor mi meg kevesebb tagdijat fizatunk az unionak, stb]. Mit ne mondjak, jellemzo.
Az ellen sincs a kormanynak egy szava se, hgy az unio hazankat hus es buzatermelesre akarja beallitani. Nem pedig, teszem azt, kerteszeti temkekek eloallitasara. A gentechnologia ellen sem all ki szeretett kormanyunk, stb, stb, stb ...


4. A tarsadalmi egyutteles [Samenleving] szabalyainak felrugasa (ez asszem emeszpes atiratban "arokasasnak" forditando)

Most nem a Berkecz asszony ellen elkovetett tolso, utszeli dologra gondolok. Nem is a tavalyi koztisztviselo levaltasokra. Hanem arra, hogy mindezzel milyen peldat mutat , mit implikal a tasadalomnak.
Vegyunk egy peldat. Emberunk most eppen Szasz Karolyt akarja meneszteni, mondvan azt, hogy "nem tett meg mindent a K&H visszaeles feltarasara". Rendben. Ugyanakkor Laszlot & Draskovicsot meghagyja helyen, mondvan, hogy "ok nem tudhattak mindenrol, hiaba voltak a K&H vezetoi".
Akik valaha mashogy is jartak bankban, mint ugyfel, azok tudhatjak, hogy a banki visszaelesek korlatozasara a (piaci) kockazatkezeles es a kontrolling reszlegek felelosek. A kontrollingot Laszlo, a kockazatkezelest Draskovics vezette a K&H-nal. Noch dazu, Laszlo volt a felelos az informatikai rendszerert. Jobb helyeken az IT rendszert ugy csinaljak, hogy a leheto legtobb visszaelest kizarja [v.o. Kulcsar xls alapu "ugyfelnyilvantartasa" - nyilvan baromi prudens ...].
Tehat ez nem baj az orszag jelenlegi miniszterelnoke szerint. A PSZAF viszont hibazott.
Mit jelent ez? Az, hogy az eppen hasznalatos erkolcsi normakat az eppen uralkodo elit irja, az eppen aktualis gazd. erdekei szerint.
stb, stb, stb ...


5. Nemzeti strategia ki-nem dolgozasa, strategiai iparagak [kutatas, oktatas] ignoralasa

Privatizalni akarjak a felsooktatast, a rektoroknak nem kell majd tudomanyos fokozat. Ezzel a felsooktatast ketteosztjak, es a tarsadalmi mobilitast is meggatoljak. A k+f-re fordithato penz az Orban alatti 1.1 GDP %-rol 0.9 GDP %-ra csokkent a jelenlegi kormany alatt. Az egyetemeknek kiadtak, h. takarekoskodni kell: 3.5 MdFt-t kell megsporolniuk [amely osszeg elhanyagolhato a K&H ugylet, a vecsesi szamlahamisitas, a luxus autokra pazarolt osszegek, stb, stb, stb ... mellett].
Van valami "smart Hungary" fele kommunista idetlenkedes, de ennek a mibenleterol (a nevet kiveve) meg semmi sem derult ki ...


6. Kaderpolitika, amely veszelyezteti hazank biztonsagat, a tarsadalmi mobilitast es a tarsadalmi ertekeket.

Gondolok itt: Paksra. Majdnem elszallt az eromu, a Kocsis ur a helyen van.
Gondolok itt: Gyurcsany et-ra. Rola nem irok most: kerek mindenkit, h. olvassa el a MN 2002. I 26-i szamaban Torkos Matild cikket.
Ez a kaderpolitika azt sugallja, hogy nem kell erteket eloallitani, nem kell kemenyen dolgozni, kockaztatni. Eleg, ha a hatalmat maffiozo modszerekkel megragadjuk, es orizgetjuk. Ez jol tudjuk hova vezet.
Ugy latszik, az emeszpe leragadt a politikai ertelmezo szotar B betujenel, a "banankoztarsasag" cimszonal.

Mercurius
  Válasz | 2003. augusztus 25. 02:39 | Sorszám: 184
Egy topic cím a Népszabó forumáról:


NOL » Fórum » Politika » Aug 20 merlege : leégett egy uszály, egy szerkocsi & egy miniszterelnök - az utobbi a beszédje alatt

Mercurius
  Válasz | 2003. augusztus 25. 02:09 | Sorszám: 183
Indexről átvéve

From: ....................
Cc: miniszterelnok@primlista.hu
To: miniszterelnok@primlista.hu
Subject: [miniszterelnok] koncert
Date: Sat, 23 Aug 2003 17:52:57 +0200 (CEST)

"Kedves Olvasó!


Sokat kerestem, de nem találtam ahhoz hasonló írást itt, mint amilyet most készülök megírni.
Ideje, hogy az Örömkoncertet egy picit más szemszögbõl is
szemügyre vegyük, mint ahogy azt a legtöbben látják.
A legtöbben, akik a színpadon kívül álltak, és nem belül. Én belül álltam. Szerepeltem ezen a rendezvényen, mint énekes.
A koncert lezárultával elgondolkodtam, hogy írjak-e egyáltalán, de azt hiszem, ha másra nem is, arra mindenképpen jó, hogy embereket elgondolkoztasson e pár sor.
A koncertre a felkérést a Magyar Kórusszövetség írta, de abban még szó sem volt Medgyessy Péter beszédrõl, és minket énekeseket elsõsorban természetesen az motivált, hogy egy nagyszabású alkotás részei lehetünk, és ez megtisztelõ. Azt hiszem, ez a mai napig nem
változott meg.
Mikor a mûsorújságból megtudtuk, hogy Medgyessy Péter beszélni fog, akkor még azt reméltük, hogy kicsit bõven azt mondja majd: Jó szórakozást. De nem így történt, és ezért mondhatom azt, hogy rengeteg énekkar, rengeteg karvezetõ, akikkel beszéltem a helyszínen azt mondták: "Egész egyszerûen nem vállaltuk volna el, ha tudjuk, hogy ez az egész mirõl szól. Úgy érezzük magunkat, mint a
kormány bérence."
Nos, kedves Magyar Barátaim, én is így érzem, de kérek mindenkit, aki úgy gondolja, hogy az ott szereplõ 4250 ember és a karnagy úr a kormány csatlósa az valamely módon nézze vissza a szalagon Záborszky Kálmán Karnagy Úr azon tekintetét, mikor a 4000 ember azt énekelte: "Hol vagy István Király?". Az az arc egy oloyan ember
arca, aki áhítozza az igazságot, és keseregve kér.
Mi, odafent, sokan ugyanezt éreztük. De csodálatos volt ennyi emberrel a Magyar Himnuszt elénekelni, és ezt senki sem csorbíthatja el, senki sem foszthatja meg az embert ettõl az érzéstõl. Nekünk ott nagyon rosszul esett hallanunk, hogy fél éves kemény, nagyon kemény próbák után egy ember öncélú dologra használja fel a koncertet.
Egyet jegyezzenek meg kérem: Mi zenészek kiszolgálók vagyunk, de nem Medgyessy Pétert szolgáltuk ki azon az este, hanem szívbõl, a zene segítségével Önöket, Magyarokat.


Baráti Üdvözlettel:
Egy kórustag

Don
  Válasz | 2003. augusztus 25. 00:47 | Sorszám: 182
A centrumos ugyanolyan hülye, mint a kommunista. Mert megzabálta azt az átverést, hogy a középre szavazás a békességkereséssel egyenlő és hitt a (kommunisták által futtatott) megélhetésieknek.
orosz_hussalata
  Válasz | 2003. augusztus 25. 00:42 | Sorszám: 181
Nem is hülye ötlet. Csak a tisztán látás végett idézni kéne téged, mint "centrumost".
k.o.
  Válasz | 2003. augusztus 24. 23:56 | Sorszám: 180
Ühüm...
És mit írtok majd alá?
Mondjuk ezt:"A gonosz Don az intertnetről így gondokodik rólatok,sőt még k.o. is egyetért vele"
Kívánom,hogy ennél jobb kampányötlete ne is legyen a baloldalnak.
Don
  Válasz | 2003. augusztus 24. 23:03 | Sorszám: 179
1. Nem is tudtam, hogy én vagyok a jobboldal.
2. Nem néznék nagyot, mert már megtanultam, hogy tőletek minden kitelik.
toloba
  Válasz | 2003. augusztus 24. 21:21 | Sorszám: 178
Azért ugye néznél nagyot, ha pl. a Te itteni megnyilatkozásaid az irányukban, megjelenne 2006-ban választási plakátokon: Baloldali szavazók! Ez a véleménye rólatok a jobboldalnak az interneten:....és itt idézetek Tőled, meg másoktól.
Don
  Válasz | 2003. augusztus 24. 21:18 | Sorszám: 177
Ismerem a lumpenprolik szellemi korlátait és ismerem a paneleket, amivel "érvelnek", az ő meggyőzésükhöz más húrokon játszom.

Igazából buzdítanálak ennek az idézetnek az elolvasására, de mivel elsőre nem sikerült megértened, szerintem ezután sem fog.

úgyhogy maradok...

toloba
  Válasz | 2003. augusztus 24. 20:53 | Sorszám: 176
Nem az a baj, hogy látod egyes emberek szellemi korlátait és azt ki is mondod, hanem az a baj, AHOGY mondod. De mindegy a Te dolgod.
KeserűShow
  Válasz | 2003. augusztus 24. 20:41 | Sorszám: 175
A Hírstart.hu-ról már le is vették a cikket.
Mercurius
  Válasz | 2003. augusztus 24. 20:31 | Sorszám: 174
Hallom a TV2 szavazós műsorában kiszavazták Megyót.Ilyen még nem volt. A szocik egyik oslzopa és leszavazza.
orosz_hussalata
  Válasz | 2003. augusztus 24. 18:25 | Sorszám: 173
Nem ezt mondta. Azt mondta az kerülne ennyibe (gondolom évente) hogy rendes versenyzői szerződést kapjon egy közép csapatnál. Ezt valamiféle szponzori támogatásként kéne Baumgartner Zsoltnak szállítania.

A mostani indulásért az állam nem fizetett, csak genyó, és a fő privatizátor kimentek egy kicsit sütkérezni mások sikerében, amit a retekklub szolgai kötelezetségeinek eleget téve kellően kifényezett (szerencsére kis műszaki hiba bejátszott).

Abban persze 110%-ban igazad van, hogy Gyurcsány "eredeti tőkefelhalmozása" 3 milliárdnál jóval több hiányt jelentett a (jórészt korábban más magánemberektől elbitorolt) állami/köz vagyonnak.

Gyöngy
  Válasz | 2003. augusztus 24. 18:21 | Sorszám: 172
Nálunk az állami költségvetésből tőzsdézésre előbb futja, mint az aszálysújtotta gazdák segítésére!
sissy
  Válasz | 2003. augusztus 24. 18:17 | Sorszám: 171
Na ja!De ezt valahogy nem értem, ha valóban állami költségvetésből fedeznek egy olyan sportolot, ahol a Világ minden országában ez a Privátszférában bonyolódik.Azt híszem kezdem már érteni, hogy miért nem jut tömegsportra, stadionok korszerűsítésére, vagy iskolai tornatermek építésére.Nem beszélve, hogy a Népegésségi Program megkurtítása, ami jelenleg 1 milliárd, s a Mezőgazdaságra 5 Milliárd segítség.Ha ez így van akkor ez a legnagyobb aljasságok egyike.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola