Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Közel-keleti konfliktusok és a jobboldal (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Közel-keleti konfliktusok és a jobboldal
Mallow
  Válasz | 2004. január 16. 19:32 | Sorszám: 24
"tovább"
macstappancsok éke
  Válasz | 2004. január 16. 18:57 | Sorszám: 23
ahogy elnézem, a "keresztények" is továbbélnek a "politikában"...
kata54
  Válasz | 2004. január 16. 18:41 | Sorszám: 22
Látod-látod !
Én azért vagyok fogékony a népzenére,mert sokáig népitáncos - énekes is voltam(amatőr). A görög zene-tánc is jó. Könnyen megtanulható egy bizonyos szintig.
Mallow
  Válasz | 2004. január 16. 18:34 | Sorszám: 21
"a rendszeresen imaházba, zsinagógába járók nagy hányada öreg"

Kihalnak mint a templombajáró keresztények. De "nem kell aggódni" a politikában "továbbélnek" majd ezek a vallások és a közösségek is, mintha misem történt volna.

Mallow
  Válasz | 2004. január 16. 18:28 | Sorszám: 20
Minden mennyiségbe azért ne.

Nemrég felvetődött az ötlet, hogy elmegyek egy görög táncházba. De aztán rájöttem, hogy a magyar táncokat sem ismerem... ötletem tehát kiegészítésre szorul!

Mallow
  Válasz | 2004. január 16. 18:23 | Sorszám: 19
Üdv!

A magyar kivételével én is magasról tennék az összes nációra, kisebbségeink is magukat teszik érdekessé. Nem hagyják hogy ne foglalkozzunk velük, egyesek egyenesen kikényszerítik hogy foglalkozzunk velük és néhol már a semlegesség is bűn. Lásd a cigányok problémáját, mert ugye a mi hibánk, hogy nekik rossz. Fizessünk, oldjuk meg a problémájukat, egyébként meg a krva anyánk. Ez tipikus söpredék magatartás, és persze ebben is sokat köszönhetünk némely pártjainknak, ugyebár egész véletlenül annak a pártnak, amelyiknek a zsidókérdés „melegen tartásában” is elévülhetetlen „érdemei” vannak.
De ez a helyzet például a melegek kérdésével is, ha már véletlenül ez is előkerült. Nem foglalkozna velük szvsz senki a harcos „jogvédők” – na és egy bizonyos párt – „áldásos” tevékenysége nélkül. A problémák előtt megjelennek a problémacsinálók. Irritáló melegtüntetéseket, felvonulásokat például minek szervezni? Na ezt már sok! És akkor ezek után megjelenik egy TGM nevű „ember” vagy filozófus vagy miaszösz, aki rendszerbe foglal mindent: a fasisztoid középosztály tehet mindenről!

Amit most leírtál azt megértettem.
Sok sikert a tervedhez! Megfontolandó.

kata54
  Válasz | 2004. január 16. 18:09 | Sorszám: 18
Viszont pl. nagyon érdekes volt:
néhány hete egy együttes, izraeli népzenével(azért ilyen idétlenül írok erről, mert csak részleteket láttam belőle), népviseletbe öltözött hosszúhajú gyönyörű hangú énekesnővel valamelyik zsinagógából szenzációsan szép élő zenét közvetítettek. Ámultunk és bámultunk én és enyéim.
Javallanám inkább az efféle témamegjelenéseket a médiákban, ebből jöhet minden mennyiség. Ez soha nem unalmas. Egyerűen csak szép.
kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 17:23 | Sorszám: 17
El tudod képzelni, hogy ezt Zoltai hétfőtől szerdáig érzékeli? Nem tudom. Szerintem fel van tupírozva ez a dolog.

Ez egy jogászi szöveg. Sejtem is, ki írhatta. Én inkább azt gyanítom, ogy Heislernek és Zoltainak együtt nem volt annyi bátorsága, hogy tompitson ezen a megfogalmazáson. Inkább aláírták.

De lehet, hogy ők más tévéket néznek, és mástól ijjednek meg. Nem tudom. Meghallgatnék egy ilyen ijjedt bácsit vagy nénit. Engem az izraeli zászlóégetés olyan angyon nem rázott meg, ez már nemtudom hányadik eset.

macstappancsok éke
  Válasz | 2004. január 16. 16:48 | Sorszám: 16
<i>Most például nem mentek el 10-en imádkozni, mert vasárnap volt az a provokáció és ez nagyon félelmetes.</i>

a rendszeresen imaházba, zsinagógába járók nagy hányada öreg, akikben ez a zászlóégetés fájdalmas asszociációkat kelthetett
bár nem indokolt, valamelyest érthető a félelmük

akottyabot
  Válasz | 2004. január 16. 16:41 | Sorszám: 15
Ezzel azt próbáltam meg kifejezni, hogy nem olyan egyszerű meghatározni a "közelkeletrőlgondolkodás" alapállapotát. Természetesen abban igazad van, hogy jó lenne ha a belpolitikai életünkben nem kerülne elő az izrael-zsidó kártya, hanem kis országunkban elsősorban belpolitikával foglalkoznának politikusaink. (csak megjegyzem, jön az EU és az EP!)
Egészen addig a pillanatig nem szerették a magyar szkinhedek az arabokat, amig kezdtek el zsidózni a zsidók. Akkor úgy gondolták, hogy szeretni kell az arabokat, hiszen közös az ellen/ség/fél. (Azért van 1 olyan szkinhed ismerősöm, aki mindenkit utál, legjobban spec. a román nacionalistákat, második helyen természetesen a zsidók állnak. Amikor megkérdeztem, hogy mi a véleménye a románok zsidótlanításáról, csak félrebeszélt.)Remélem itt a gondolán ezt senki sem gondolja így.

Amolyan buta-boldog amerikai életformát szeretnék élni. Tenni a külföldre, tenni a nációkra, tenni a politikusokra. Szimplán élni. Megélni. De amíg ilyen nehéz az élet, addig kedves, aranyos, imádnivaló politikusaink ilyesfajta koncokat dobálnak elénk; úgyis összebalhézunk, addig sincs gond velünk. Félelmetes tanulmányokat lehet utána írni a fióknak, gusztustalan förmedvényeket egy-két lapnak, s az értelmiség általuk szeretett része kielégül.
Tudom, hogy mindez demagóg szöveg, de így érzem. Mert demagóg vagyok. Tetszik tudni, engem megfosztottak attól a bizonyos világkiforgató biztos pontomtól. S vagyunk így egy páran.
Éljenek a gyerekek, s Nekik ne beszéljünk Izraelről, arabokról, Hitlerről, Antonescuról, Sztálinról és az általam nagyon utált kormányunkról! Csak ha kötelező. Ne érezze a gyermekem, hogy azért nem szeretek valakit, mert más a pártállása. Ne nézzük a híradót gyermekeink jelenlétében! Hátha megy.
S ha mindez sikerül, 15 év múlva leülünk a gép elé (lesz még net?), s visszatérünk beszélgetésünkre.
Üdv!

kaleb
  Válasz | 2004. január 16. 16:36 | Sorszám: 14
Igazad van.

Engem speciel érdekel Izrael, de ez szigorúan magánügy. Nagy csodálkozással figyelem, hogy milyen sokan foglalkoznak - látszólag - ezzel. Pedig itt van a szomszédban mondjuk Szerbia. Gyönyörű ország, félelmetesen izgalmas kultúra, vallás, meg amit akarsz. Foglalkozik vele valaki? Dehogy.

(Arról már nem is beszélve, hogy Magyarországon is lenne felfedezni való, vagy a történelmi Magyarországon is. De ez úgy látszik túl közel van ahhoz, hogy észrevegyük.)

orosz_hussalata
  Válasz | 2004. január 16. 16:33 | Sorszám: 13
A téma "melegen" (na ez a szót is elkoptatják álliberálisék) tartása létérdeke azoknak a csoportosulásoknak, akik megélhetésüket és fontosság tudatukat kizárólag a hivatásszerűen űzött rettegésnek, antiszemitázásnak, és hisztériakeltésnek köszönhetik.

Saját fontosságukat egyfajta tukmálással igyekeznek fentartani, ami mára a normális emberekben vissatetszést vált ki. Megfigyeltem, hogy számos tv-ben a műsorok között a fontosságát messze meghaladó mértékban szerepel a téma, de egyes színházakban a játszott előadások témája is szinte kizárólag ez.

Mallow
  Válasz | 2004. január 16. 16:10 | Sorszám: 12
"1990 környékén el sem tudtam képzelni, hogy a szkinhedek igaz barátukként üdvözlik a váciuccaicséndzsmáni osztagot... S ez lett."

Hogy jön ez ide? Nem értem.

Mallow
  Válasz | 2004. január 16. 10:16 | Sorszám: 11
Nem lehet mást tenni, mint otthagyni ezeket a kérdéseket. A magyar jobboldalnak semmi köze sincs az antiszemitizmushoz, a rasszizmushoz, és nincs köze Izraelhez sem. A magyar embert még talán nem érdeklik ezek, de sajnos a valódi problémák sem. A jobboldal felejtse el az érdektelen kérdéseket, Izraelt például, meg kell szabadulnia a ráaggatott tehertől. Tűzzön ki tiszta, pozitív irányokat és konkrét célokat. (A komcsik-libsik elhajtása mellett, de ezt sem kell hajtogatni, hanem majd alkalomadtán megtenni.)

Kétséges, hogy a mai jobboldal végre tudja-e hajtani ezt a feladatot. Kitűzi-e egyáltalán.

Első lépésként ráléphetne a Demokrata nyakára. Ez a lap az izraeli kérdést egy az egyben beledolgozza olvasói agyába, ugyanakkor igazi, sőt a legigazibb jobboldali lapnak tartja magát, így hatásában – akaratlanul is – egyenlőséget teremt a két dolog közé. Nincs kétségem a Demokrata újságíróinak jobboldalisága felől és hogy nem elsősorban ez a kérdés foglalkoztatja őket, illetőleg nem rossz szándékkal foglalkoznak ezzel a kérdéssel. Emlékeztetni kell őket erre. Irányítsák az izraeli kérdés alól felszabaduló energiákat a magyarságot érintő problémákra. A Demokrata a jobboldal szekerét tolja, de megnézhetnék hova…

Tehát, intézkedni kell. Megteheti ezt ma egy Fidesz? Ha megteszi, megszabadulhat-e ezzel együtt a jobboldalra aggatott terhektől? Ha nem, van-e esélyünk úgy győzelemre? Ha nem, káros-e a jobboldal egyesülésének gondolata a mai jobboldal vezérletével?

Itt van a MAZSHISZ, azért hibázik óriásit, mert nem látja hogy nincs semmiféle veszély, illetve tevőlegesen részt vesz a közélet e hamis kérdésbe való belerángatásában. Támadásnak teszi ki magát és a zsidóságot azáltal, hogy elfogadni látszik pártjának az SZDSZ-t. A mostani nyilatkozata is felháborító. Mikor fogják egyenesen Orbán Viktort leantiszemitázni vagy feljelenteni? Ezek után mit képzelnek, szeretni fogja őket az ország!? Mutatkozzanak semlegesnek a politikában, rázzák le az SZDSZ-t, különben ne csodálkozzanak azon ami történik. Ha ezt megteszik, sokat segítenek a jobboldalon és Magyarországon, na és persze magukon. Ha ezt huzamosabb ideig és felszólítások ellenére sem teszik meg – felszólította már erre valaki őket? – akkor teljes szándékosságot kell feltételezni tevékenységük mögött és a MAZSIHISZ-t a hazai zsidósággal együtt – minimum – a legalantasabb magyar párt támogatójának tartani. Olyan tömegnek, amelyik azonosul ezzel a nemzetellenes szeméttel. Tudom a jobboldaliak kis része – esetleg épp a Demokrata olvasóinak egy része – már megtette az azonosítást. Ami, miután a zsidók hallgatnak, a MAZSIHISZ véletlen sem ad okot rá hogy másképp gondolják, egyre kevésbé kifogásolható. Az viszont kifogásolható, ha a jobboldal rosszul kezeli a témát.

De nehéz az ellen küzdeni, hogy az ember kimondja a véleményét és elszomorító hogy erre szükség van… a politikustól viszont ez elvárható. És elvárható, hogy a politikai lapok ne gerjesszék azt a folyamatot, ami egyes-egyedül a ballib érdeke. A szavazók nem fognak attól még az SZDSZ-re, vagy az MSZP-re szavazni, hogy a jobboldal nem veszi fel a témát. Sőt, attól fognak ezekre szavazni, ha felveszi.
Szóval nincs szükség olyan sasszemekre a jobboldalon, akik messziről kiszúrják pl. a MAZSIHISZ furcsa viselkedését, és még azelőtt közlik az emberekkel, mielőtt azok észrevennék. Így gyarapodik a jobboldalt hátán az a súly, amitől akár össze is szakadhat. Ezáltal is válik beszédtémává Izrael, az antiszemitizmus, a zsidóság, és persze akkor már miért ne kevernének bele egy kis rasszizmust is „jóakaróink”?
Nem kéne túldimenzionálni az SZDSZ-szerepét. Ha ezt nem tették volna, rég oda került volna már ez a párt ahová való. Ergo megint csak ott tartok, hogy pl. a Demokratát le kell állítani. Sürgősen.

Ha netán az SZDSZ-ben fölülreprezentáltak lennének a zsidók, azon sem kellene csodálkozni. A zsidóság mindig is élen járt abban a „fejlődésben”, amin a nyugat végigment, és természetesen a mostani legmodernebb zagyvaságokat miért ne képviselnék az átlagnál szívesebben? Amikor már akkor kufárkodtak, amikor még nem volt divat, hát most megint „megelőzi” néhányuk a kor-t – a Soros-féle hányadék banda. Emellett kicsit furcsa, hogy ezeknek az emberek Izrael állam ódivatú hadakozásával és kivagyiságával szemben semmi kifogásuk sincs. Ez egyáltalán nem illik hozzájuk. Ez többeket irritál. És máris ott vagyunk, a Demokrata jobboldali publicistája egyik témájánál, a nem egyenlő mércénél. Ráadásul a zsidó felsőbbrendűségi tudat továbbélését látja a dolog mögött. (De szerintem csak az emberek szokásos elfogultságáról van szó, amikor a hazájukkal kivételeznek. De így csak más síkra kerül az ellentmondás.) Szóval kerekedik a történet.

De mégis mi közünk ehhez a történethez? Azt látjuk(?) hogy kerül ide Izrael stb., milyen kerülő úton jönnek elő a kérdések, de nem tudom csak ismételni magam:

Nem lehet mást tenni, mint otthagyni ezeket a kérdéseket. A magyar jobboldalnak semmi köze sincs az antiszemitizmushoz, a rasszizmushoz, és nincs köze Izraelhez sem. A magyar embert még talán nem érdeklik ezek, de sajnos a valódi problémák sem. A jobboldal felejtse el az érdektelen kérdéseket, Izraelt például, meg kell szabadulnia a ráaggatott tehertől. Tűzzön ki tiszta, pozitív irányokat és konkrét célokat. És szóljon rá a Demokratára...

nemszadista
  Válasz | 2004. január 16. 04:55 | Sorszám: 10
Iszonyúan elegem van az antiszemitázásból és a Mazsihisz-rettegésből.
Most például nem mentek el 10-en imádkozni, mert vasárnap volt az a provokáció és ez nagyon félelmetes.
1etértek, agyrém, ami itt van.
kata54
  Válasz | 2004. január 15. 17:41 | Sorszám: 9
Egy másik topicban kb. 1/2 évvel ezelőtt már szóvá tettem,
hogy szerény véleményem szerint az 'átlagmagyart'(én is)
nem érdekli Izrael. Úgy általában semennyire sem, de ilyen mennyiségben pedig, ahogyan kapja mostanság egész biztosan nem.
Izraellel kelünk-fekszünk-utazunk(ma épp a metrót várva a metró-fali hírek 90 %-a is e témához kötődött).
Nem létezik, hogy 1/2 órás média-nézés-hallgatás-olvasás közben legalább egyszer szó ne essen valamely formában Izraelről vagy a zsidóságról.
Ki a csodát érdekel ez a téma ennyire ?
Miért kell, akarom-nem akarom ezt a csontot rágni !
Persze, hogy előbb - utóbb hányingert kap a témától az átlagnormális ember. Ehhez nem kell sem izraelellenesnek sem antiszemitának lenni. Dög unalom.
Ha folyamatosan somlói galuskát (vagy ki mit szeret) kell
enni, előbb-utóbb csak undorral tudunk rá gondolni.
Ennek az örökös 'izraelezének' ez lenne a célja ?
Mert akkor persze érthető ami történik.
Kérdés, hogy jó -e.
Szerintem abba kellene hagyni. Vagy mondjuk akinek rokonsága vagy egyéb érintetsége van ott, azok kedvéért
legyen heti 1-2 óra kifejezetten ilyen témájú műsor TV-ben, rádióban.
De állandóan ?!!!!!
akottyabot
  Válasz | 2004. január 15. 17:22 | Sorszám: 8
Pont ezért írtam, mert sajna szinte kötelezőnek érzi mindenki, hogy egyből Izraelre gondoljon.
1990 környékén el sem tudtam képzelni, hogy a szkinhedek igaz barátukként üdvözlik a váciuccaicséndzsmáni osztagot... S ez lett.
Mallow
  Válasz | 2004. január 15. 17:18 | Sorszám: 7
És mit szólsz a topic témájához?
akottyabot
  Válasz | 2004. január 14. 12:10 | Sorszám: 6
Idézet a velem szemben levő falról:
"Régen az volt az antiszemita, aki a zsidókat gyűlölte.
Ma antiszemita az, akit a zsidók gyűlölnek!"
Mallow
  Válasz | 2004. január 14. 12:07 | Sorszám: 5
Így van.
Mallow
  Válasz | 2004. január 14. 12:04 | Sorszám: 4
Elég sajátosan áll hozzá a kérdéshez a sajtó. Zavaró és a ballib oldal hibáját mutatja, ez a valóban nem magyar sajátosság. De a jobboldalnak nem szabad partnernek lennie egy adok-kapokban és szintén hibáznia. Elég, ha a jobboldali politikai lapokban tényszerűen számolnak be a közel-keleti helyzetről. Elég, ha határozottan és elfogulatlanul viselkednek, amikor állást kell foglalniuk.

A sajtó torzításának kompenzálása egyébként is az értelmiségre tartozik. Csakhogy nincs független értelmiség, és akik a balos sajtó túlkapásaira érzékenyek, a jobboldal nevében prédikálnak. Értelmiségünk tevékenysége többnyire kimerül egy bizonyos művelet ismételgetésében. De nem ezért van az embernek nyelve...

De a lényeg, hogy a jelenséget fel kell számolni, mert már ma is óriási károkat okoz.

SilentSierra
  Válasz | 2004. január 13. 23:59 | Sorszám: 3
Csatlakozom.

Az arab-izraeli konfliktus érdekes és fontos nemzetközi bonyodalom. De a magyar ügyekben nem szükséges közbeszéd-témává válnia. Aki éppen ezért "szocionistákat", meg hamaszbérenc jobboldaliakat akar vizionálni az itthoni politikumban, az vizsgáltassa ki magát a pszichológián, szvsz.

k.o.
  Válasz | 2004. január 13. 19:54 | Sorszám: 2
Helyesen:

Ezért pedig egyedül az izraelhez feltétlenül lojális liberális érteélmiséget terheli a felelősség.

k.o.
  Válasz | 2004. január 13. 19:53 | Sorszám: 1
Izrael ma egy rasszista,szélsőséges,emberetelen politikát folytató állam.
Nem az egyetlen a világon,amelyik ilyen.De ugyanakkor az egyetlen ilyen állam,amelyet a világos sehol sem lehet támadni ezért,anélkül,hogy ne keveredne a kritizáló az antiszemitizmus gyanújába!Ezért pedig egyedül az izraelhez feltétlenül lojális liberális érteélmiséget terheli.Ez az értelmiség ma Mo.-n igen erősen hegemon helyzetben van.
Akárcsak máshol,Mo.-n is mindent megtesznek,hogy perifériára szorítsák,ellehetetetlenítsék azokat,akik nem helyeslik Izrael politikáját.Az Izrael-ellenesség és az antiszemitizmus közé egyenlőségjelet akarnak erőltetni.
Aki tehát ebben a viszonylag számunkra kevés jelentőséggel bíró külpolitikai kérdésben Izrael-kritikus álláspontot hangoztat,az a belpolitikában is meg lesz bélyegezve.
Szvsz így lett ez Mo.-n belpolitikai téme,aminek én sem örülök.
Mallow
  Válasz | 2004. január 13. 19:43 | Sorszám: 0
Izrael az arab világban békétlenséget okoz, a háborús állapot akkor is folyamatos, ha az csak forrongó indulatokban tapasztalható. Ez hat a nyugat történelmére. Máskülönben az ottani történéseknek, például a palesztin-izraeli konfliktusnak semmi hatása Magyarország életére.

Azzal nincs semmi probléma, ha minderről az embernek megvan a véleménye, elítéli egyik-másik, esetleg mindkét felet. Nem baj ha egyiket sem ítéli el, netán nem is foglalkozik velük. Miért jelentene ez problémát? Tehát mindenkinek meg lehet a maga véleménye erről a dologról, amit alkalom adtán ki is fejthet. Egész más viszont, amikor mindez jelentős tényezőként jelenik meg politikai beszédben. Egyáltalán nincs rendjén, ha témává válik az ottani helyzet!

Sorolhatók a kérdések, melyek tettekkel való megválaszolása rendkívüli fontosságú, esetenként létfontosságú Magyarország szempontjából. Ez a kérdés viszont egyáltalán nem tartozik ide, nem érdemli meg, hogy külön és állandóan foglalkozzunk vele, miközben az előbbieket észre sem vesszük. Egy agyrém, ha központi kérdéssé válik. Az pedig, hogy e kérdésben kifejtett álláspontok nyomán kényszerüljön a jobboldal a valóban fontos kérdések megválaszolását átengedni a kollaboráns balliberális oldalnak, órisái károkhoz vezetne.

Ideje tehát elhallgatniuk azoknak, akik számára Izrael vagy netán a palesztinok helyzete úgymond szívügy. Ha mást nem, azért felejtsék el, mert van nekünk olyan ügyünk, ami ennél sokkal fontosabb. A Fidesz távol tartja magát a kérdéstől, és ezt kellene tennie az egész jobboldalnak. Vannak olyan helyzetek, amikor a közel-keleti és egyéb távoli konfliktusokba a magyar kormány így vagy úgy beavatkozhat, ilyenkor természetesen határozottan lépni kell, máskor viszont teljesen fölösleges a kérdéssel foglalkozni.

Úgy érzem sok jobboldali azért foglalkozik Izrael kérdésével, hogy ezzel az antiszemitázó balliberális oldalnak ártson, de ezzel a legtöbbet a jobboldalnak és az országnak árt! Nincs szükség Izraelre a magyar politikai életben! Szeretném, ha Izrael és a magyar jobboldal kapcsolatának emlegetése esetén az átlagembernek mondania kellene valamit, akkor semmi világrengető dolog nem jutna eszébe. Szeretném, ha külön véleménye lenne erről is arról is. Jó lenne, ha a Gondolán ehhez tartanánk magunkat. Ha másképp gondoljátok, indokoljátok!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola