Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » EP választások (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: EP választások
demszkij
  Válasz | 2004. április 26. 14:05 | Sorszám: 42
Csak egyetlen picike baj van,a hozzá állásoddal,hogy a szavaatra jogosúltak 38 %-a döntött,s nem a többség !

Esetleg nem az elcseszett népszavazási törvényt kellene megváltoztatni,hogy ne történhessen meg az,hogy akár tíz ember részvétele és szavazata után is,eredményt lehet hírdetni,s az egész országot érintő kérdéseket eldönteni ?

Nem kellene-e az érvényességet a részvételi arányt legalább 50 % + 1 főre állítani ?

Akkor esetleg vissza lehetne kérdezni,az erkölcsi alapokra,de addig !Ne ünnepeljük már a csalókat, erkölcsi hősökként !

terra
  Válasz | 2004. április 26. 09:26 | Sorszám: 41
"van-e erkölcsi alapja ennek a társaságnak arra, hogy azt kérje "szavazzatok rám, mert az unióban én fogom a nemzeti érdekeket képviselni és védelmezni"? Akik feladták a csatlakozási feltételek tárgyalása során a nemzeti érdekeket, hogyan akarják azt az uniós parlamentben képviselni? "

Visszakérdezek:

Az MSZP-nek és az SZDSZ-nek van-e erkölcsi alapja ugyanerre?

Kovács Dávidnak vagy akár neked van-e erkölcsi alapotok arra, hogy agitálással a szavazástól távolmaradásra bírjatok minél több embert és ezzel a baloldali pártok képviselőit segítsd be az európai (és a magyar) parlamentbe?

Van-e erkölcsi alapotok arra, hogy a többség EU csatlakozás melletti döntését - akár jó ez a döntés, akár nem - önhatalmúlag, helyből felülbíráljátok és még tovább rontsátok az ország esélyeit azzal, hogy a baloldalt segítitek?
A demokrácia ugyanis arról szól, hogy a többség akaratát - akár jó, akár rossz - tiszteletben kell tartani és aki tudja, hogy rossz, az az akaratát nem úgy érvényesíti, hogy "keresztbe tesz", hanem meggyőzi a többséget a döntés rossz mivoltáról és rábírja annak megváltoztatására. (Ezt annak ellenére írom, hogy én a nemmel szavazók táborába tartozom. Megjegyzem a családom tagjai viszont nagyrészt igennel szavaztak annak ellenére, hogy elmondtam az aggályaimat. Joguk volt ehhez? Szerintem igen és én ezt még a családon belül is tiszteletben tartom.)

Na persze, kitartóan érvelni, a meggyőzésen dolgozni sokkal nehezebb, mint a Fideszt kritizálni és bojkottálni...

demszkij
  Válasz | 2004. április 26. 05:00 | Sorszám: 40
Nehogy összetéveszd már magad,a senki sem kérte(esténként bádogbékaként felhúzott) pártkatonát,az értelmes emberrel !
Mercurius
  Válasz | 2004. április 26. 02:54 | Sorszám: 39
Te tudod, hogy milyen unalmas vagy mikor így mantrázol ?

Probálj meg beleolvasni értelmes topicokba, ahol elemzés folyik, értelmes emberek cserélnek eszmét. Utána gondolkozz el, hogy nincs-e valami furcsa abban,ahogy te reagálsz ?

demszkij
  Válasz | 2004. április 26. 01:48 | Sorszám: 38
Ja igen, éljen a világ összes proltátárjait képvíselő "copy, paste " elvtárs, a dicső, a legjobban mellébeszélő párt katona Mercurius evtárs, a múlt rendszer dícsőségesen átállt partizánja !!
Mercurius
  Válasz | 2004. április 26. 01:18 | Sorszám: 37
Ez egy hülye kérdés, ami eleve valólanságra alapozva indít. Elvileg egy gyenge képességű önjelölt politikus önigazolását szolgálja, a gyakorlatban pedig az mszp-nek jön kapóra.
demszkij
  Válasz | 2004. április 26. 00:06 | Sorszám: 36
Mivel a kérdést nem én tettem fel innen Kanadából,hanem Kovács Dávid Magyarországról, nem hinném,hogy az érintetteket az érdekelné amit visszakérdéztél,tehát megismételem - mint közvetítő - a kérdést :

van-e erkölcsi alapja ennek a társaságnak arra, hogy azt kérje "szavazzatok rám, mert az unióban én fogom a nemzeti érdekeket képviselni és védelmezni"? Akik feladták a csatlakozási feltételek tárgyalása során a nemzeti érdekeket, hogyan akarják azt az uniós parlamentben képviselni? "

Anonimus
  Válasz | 2004. április 25. 23:30 | Sorszám: 35
Idézet:
Úgy gondolod ? Hát akkor nézzük kérdezzük meg mégegyszer:

van-e erkölcsi alapja ennek a társaságnak arra, hogy azt kérje "szavazzatok rám, mert az unióban én fogom a nemzeti érdekeket képviselni és védelmezni"? Akik feladták a csatlakozási feltételek tárgyalása során a nemzeti érdekeket, hogyan akarják azt az uniós parlamentben képviselni? "


S Kanadában mit tudtok arról, hogy kik adták fel a csatlakozási feltételek tárgyalása során a nemzeti érdekeket? Volt nálatok Kovács et. fejtágításon? Vagy a Népszabadságból vagytok ti oly nagyon felvilágosítva?

Anonimus
  Válasz | 2004. április 25. 23:21 | Sorszám: 34
Idézet:
Ha van a tarsolyodban valami olyan információ,hogy mit tudna a FIDESZ abban az esetben tenni a magyar érdekekért,ha nyerne az EP választásokon,a számunkra elfogadható feltételek kivivásáért,akkor közöld,s ígérem én leszek az aki elsőként szétkürtölöm ezt,minden fórumon !

S te hogy látod, Kanadából, barátom? Mit tud tenni az MSZP abban az esetben a magyar érdekekért, ha nyerne az EP választásokon? Ha te ezt Kanadából tisztán látod, akkor közöld! Bár én nem fogom azt szétkürtölni, mert nem akarok neked rosszat.

demszkij
  Válasz | 2004. április 25. 23:21 | Sorszám: 33
Úgy látszik,túl értékeltelek !
demszkij
  Válasz | 2004. április 25. 23:18 | Sorszám: 32
Pedig szerintem,az általam idézett cikke,még az elemisták szintjén is értelmezhető volt.Sajnálom,hogy számodra túl magasnak,túl komplikáltnak találtatott !
Mercurius
  Válasz | 2004. április 25. 23:17 | Sorszám: 31
Olvasgas szorgosan a topicot,azért szoktambemásolni, hogy véletlenül se mondhasssák az ellendrukkerek, hogy én találtam ki, vagy nem pontos.
Flammarion
  Válasz | 2004. április 25. 23:15 | Sorszám: 30
Idézet:
aláfestést, hogy nem menjetek el szavazni

No ezt én is láttam valamelyik reggel , hogy Lakatté szokásos tárgyilagosságával adogatta a lovat Hákávé bácsi alá, az esetleges kiábrándult szoci szavazókat célozgatva, hogy ő (mármint a ripoeter) bizony inkább nem menne el szavazni az ellenoldalra, inkább távolmaradásával tüntetne. Kilóg a lóláb. Bár ez látszólag ellentmond a szocik 60-70%-os mozgosítási stratégiájának . Az üzenet a már biztosan elpártolóknak szólhatott.

demszkij
  Válasz | 2004. április 25. 23:15 | Sorszám: 29
Ha van a tarsolyodban valami olyan információ,hogy mit tudna a FIDESZ abban az esetben tenni a magyar érdekekért,ha nyerne az EP választásokon,a számunkra elfogadható feltételek kivivásáért,akkor közöld,s ígérem én leszek az aki elsőként szétkürtölöm ezt,minden fórumon !
Mercurius
  Válasz | 2004. április 25. 23:14 | Sorszám: 28
Hát a Zacsekot egy párszor hallgattam beszélni, azét inkább csak a Pajzsszövetséghez képest tekinthető lumennek.

Egy büdös betüt nem értesz a csatlakozási feltételekből, de azért lelkesen fröcsögsz.

Tegyedd minél többet, hasznos .

demszkij
  Válasz | 2004. április 25. 23:09 | Sorszám: 27
1.
Zacsek Gyula azért letett egy két dolgot,könyvet,tanulmányt, ebben a témában az asztalra,ellentétben a te "copy", "paste" és mindenki által kiröhögött magyarázkodó -jobboldali szimpatizánsokat elvadító - rögtönzéseiddel ellentétben.

2.

Legyen már világos egyszer, hogy sajnos ezeket a leköpni sem érdemes,megalázó,és elcseszett csatlakozási feltételeket,nem az MSZP,hanem a Fidesz képviselői alkudták ki.Nincs tehát - ismételten sajnos - semmi vigasz EU téren abban,hogy megbuktajuk a cuccilisták,mert a másik csapat is éppen olyan csapnivaló és magyar- érdek ellenes e téren !

Mercurius
  Válasz | 2004. április 25. 23:07 | Sorszám: 26
Szerencsére tényleg nem hülye nép, de ez neked rossz. A többség érti, hogy a Fidesszel az EU cstalakozás előnyös és ha csökkenteni akarjuk szado-maszo kormány kártételeit, akkor minél több fidesz képvislőt kell az EP-be bejuttatnunk.
demszkij
  Válasz | 2004. április 25. 22:56 | Sorszám: 25
Vagy ha nem elég világos,akkor más szavakkal:

Akik a tárgyalások során feladták a harcot és elfogadták a siralmas feltételeket,miért gondolják azt,hogy majd ők kell képviseljék a magyar érdekeket a EP-ben ?

Esetleg azóta túl estek egy kanyarón,vagy kigyógyúltak a szamárköhögésből ?

Bár eb ura fakó,azért nem olyan hülye a nép !

Mercurius
  Válasz | 2004. április 25. 22:55 | Sorszám: 24
Kedves D-00, megfertőzött a papagáj kor ?

Ha nem vennéf észre van esély arra, hogy most az mszp megrendítő vereségetr szenvedjen. Minden szalmaszálba belekapszkodnak. Az egyik kovács csapata bevetette, hogy a jobboldal nem is igazán akar csatlakozni az EU-hoz. A másik kovács csapat meg rögtön el is kezdte szolgáltatni a szükésges aláfestést, hogy nem menjetek el szavazni. Ez még Lovasnak is sok volt. Maradt nektek Zagyvacsek Gyula . Ciki.

demszkij
  Válasz | 2004. április 25. 22:50 | Sorszám: 23
Hát akkor nézzük kérdezzük meg mégegyszer:
van-e erkölcsi alapja ennek a társaságnak arra, hogy azt kérje "szavazzatok rám, mert az unióban én fogom a nemzeti érdekeket képviselni és védelmezni"? Akik feladták a csatlakozási feltételek tárgyalása során a nemzeti érdekeket, hogyan akarják azt az uniós parlamentben képviselni? "

Ne te (M 209-es) válaszolj, a többiek véleményére vagyok kíváncsi !

Mercurius
  Válasz | 2004. április 25. 22:33 | Sorszám: 22
Figyelj D-00 . Mit erölködsz ? Ezek politikai niemandok,akik ráadásul a hangzatos retorika megett minden konkrét ügyben az mszp szekerét tólják. Ha neked ez jó, ám támogasd őket, de engedd meg hogy kiröhögjelek, mert tudom hogy szivedben igazi magyar vagy, de egy pici ész miért nem szorultt még mellé ? .

(azért tiszta szívből röhöglekk ki csak a szomorú helyzetkomikum okán ).

demszkij
  Válasz | 2004. április 25. 22:27 | Sorszám: 21
Úgy gondolod ? Hát akkor nézzük kérdezzük meg mégegyszer:

van-e erkölcsi alapja ennek a társaságnak arra, hogy azt kérje "szavazzatok rám, mert az unióban én fogom a nemzeti érdekeket képviselni és védelmezni"? Akik feladták a csatlakozási feltételek tárgyalása során a nemzeti érdekeket, hogyan akarják azt az uniós parlamentben képviselni? "

Ne te (M 209-es) válaszolj, a többiek véleményére vagyok kíváncsi !

Mercurius
  Válasz | 2004. április 25. 22:24 | Sorszám: 20
Szokásos Kovács féle demagógia. Jelentősége nincs. A figura sulytalan.
demszkij
  Válasz | 2004. április 25. 22:21 | Sorszám: 19
Ezt azért ki kell emelni az alábbi Kereszthalál cikkből !

"Kovács Dávid gondolatait idézem: "Azzal vádolnak, hogy káros az ellen-kampány. Mi egészen máshogyan gondolkodunk. Mindig is egy belső iránytű alapján hozzuk meg a döntéseinket. A nemzeti érdekek képviselete nálunk felülír minden politikai számítgatást. Sajnos igaz, hogy a társadalom tagjainak jelentős része nem érti meg ezt az morális alapú politikát, napjainkban ugyanis mindent áthat a haszonelvűség."
Micsoda különbség van Kovács és Kovács között! Jogos Dávid költői kérdése: Kérdem: van-e erkölcsi alapja ennek a társaságnak arra, hogy azt kérje "szavazzatok rám, mert az unióban én fogom a nemzeti érdekeket képviselni és védelmezni"?
Akik feladták a csatlakozási feltételek tárgyalása során a nemzeti érdekeket, hogyan akarják azt az uniós parlamentben képviselni? "

Mercurius
  Válasz | 2004. április 25. 22:08 | Sorszám: 18
Moszkva kártérítést kér az EU-tól
2004-04-23 12:59

Oroszország és az Európai Unió arról tanácskozott csütörtökön, hogy miként kezelje a bővítés miatt Oroszország számára keletkező problémákat. A szerződés feltehetőleg csak kis mértékben javítja Moszkva és Brüsszel kapcsolatait.

Csütörtökön Oroszország és az Európai Unió csaknem teljes megállapodásra jutott arról, hogyan kezeljék az Európai Unió tíz új tagállammal való bővülése miatt Oroszország számára keletkező problémákat - adta hírül a luxemburgi Tageblatt. A lap megírta, hogy Moszkva kártérítést kér az új tagállamoktól a kieső kereskedelmi tarifák miatt annak fejében, hogy a Brüsszellel korábban kötött együttműködési és partneri szerződést a tíz új tagállamra is kiterjesztik. A másik fő vitatott kérdés a Lettországban és Észtországban élő oroszajkú kisebbség jogainak védelme, amit Moszkva szeretne egy közös orosz-EU szerződésben egyértelműen írásba foglalni - írja a lap.

A német Frankfurter Allgemeine Zeitung szerint az Oroszország és az új uniós tagok közötti szerződés csak igen csekély mértékben javíthatja Moszkva és Brüsszel kapcsolatait. Putyin elnök sem az autoriter belpolitikai illetve gazdaságpolitikai kérdésekben, sem pedig a közeli, kelet-európai államokkal vagy a Kaukázussal folytatott politikája terén nem engedi majd meg, hogy egy viszonylag gyenge Európai Unió befolyásolhassa döntéseit - vélekedik a német napilap.

mno.hu - fideszfrakcio.hu
Nyomtatható verzió
Küldje el ezt a cikket ismerősének

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola