Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mit kapunk az EU-tól? (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mit kapunk az EU-tól?
Anonimus
  Válasz | 2004. május 04. 23:36 | Sorszám: 50
Idézet:
Próbálom a kérdéseid szellemében kezelni a csatlakozás előnyeit.

Örülnék, ha ezt tennéd.

Idézet:
Felbonthajuk az előnyöket a közvetlenül és a közvetetten ható tényezőkre.

Bizony, hiszen az elöbbi tényszerü, míg az utóbbi a vágyak kategóriájába tartozik.

Idézet:
Kétségtelen, hogy én nagyvonalubb vagyok és a közvetett előnyök jobban érdekelenek, mert azok hatását tartom jelentősnek.

S arról lehet szabadon handa-bandázni, nemde?

Idézet:
3. pont Internetes áruházak. Igen jelenleg szűk kört értint, de biztos hogy bővülni fog, mert így nem buli a szolgáltató számára. ... Az európai kinálat jelenleg nagyon szegényes és jelentősen az USA árszínvonal felett van.

Nos, erröl is szép eszmét futtatsz. Nem az USÁ-ból kell mindig kiindulni. Szép kis handa-bandát löksz, konkrét ismeretek nélkül. --- Vegyünk egy konkrét példát. Egy digitális fényképezögép. Legyen a Canon A80. Itthon 134 eFt, ami kb. 540 EUR. Internetes áruházban megkapod 300 EUR + szállítási költségért. A különbség tetemes. Ezzel lehet költséget megtakarítani, mármint, ha feltett szándékod ilyet venni, s most már élsz a lehetöségekkel. De ez sajnos csak kevesek gondja.

Idézet:
1. Pszáf ...

Ezt te magad hoztad föl, de nem releváns.

Idézet:
Idevennék még egy további elemet. Az Uniós bérek a magyar bérek növelése irányába hatnak. ...

Arra vagyok kíváncsi, mikor jelentkezik valaki, hogy neki a 2004. május 1-i csatlakozás hatására tízszeresére nött a fizetése. S le is tudja ezt hitelt érdemlöen vezetni. Addig ez csak spekuláció.

Anonimus
  Válasz | 2004. május 04. 23:14 | Sorszám: 49
Idézet:
Nekem rovidebb az ut hazafele,felinteligens hatarorok nem zaklatnak tobbet...

No, ez egy kézzelfogható haszna a csatlakozásnak, ami 2004. május 1-töl jelentkezik! Bár ez sem érint sok állampolgárt.

onogur
  Válasz | 2004. május 03. 15:41 | Sorszám: 48
Az érdekvédelem addig müx, amíg korlátozva vagyon a munkaerő szabad áramlása.
Utána coki.
Meghirdetik, hogy rötgönyorvost keresek havi 2.250 euro fizetéssel.
Hogy csak lengyel meg magyar jelentkezik?
Istenem...
Jaszin
  Válasz | 2004. május 03. 15:18 | Sorszám: 47
na, azért az nem olyan egyszerű, Münchenben meg Londonban nem ám Gáspár et.-, vagy Nagy Sándor-típusú érdekvédelem működik
ha hatása lesz, az inkább úgy jelentkezik, hogy a helyiek béremelési törekvései nehezednek, mert lesz aki ugyanannyiért a helyükre hajlandó állni
onogur
  Válasz | 2004. május 03. 10:31 | Sorszám: 46
"Az Uniós bérek a magyar bérek növelése irányába hatnak"

Frászt.
A kelet-európai bérek fogják letörni a magas nyugati béreket, hiszen erre megy ki az egész játék.

Egy magyar röntgenorvos fizetése kb. 800 euro, de ez természetesen bruttó, levonások nélkül.
Egy angol vagy német röntgenorvos keres 4000-5000 eurot egy hónapban.
Szerinted mi fog történni?
A magyar átköltözik Münchenbe vagy Londonba, ha kap 2500 euros fizetést, az ottani "bennszülöttek" meg vagy elmennek munkanélkülinek, vagy vállalják, hogy 3000 eurot kapnak csak a munkájukért.

Tehát az olcsó kelet-európai munkaerő miatt egy 20-30%-os fizetéscsökkenés várható nyugaton.
Itthon meg semmi.
A francia autógyárak nem azért költöznek kelet-európába, hogy hasonló bért fizessenek a dolgozóknak, mint Franciaországban.

Mercurius
  Válasz | 2004. május 03. 02:15 | Sorszám: 45
Próbálom a kérdéseid szellemében kezelni a csatlakozás előnyeit.

Felbonthajuk az előnyöket a közvetlenül és a közvetetten ható tényezőkre. Ha jól értem te a közvetlen tényezőket kérdezed. Ez is nagyon fontos, mert ez az amit a Józsi bácsi is érzékel. Kétségtelen, hogy én nagyvonalubb vagyok és a közvetett előnyök jobban érdekelenek, mert azok hatását tartom jelentősnek. Ámde induljunk neki a te szempontajid szerint és próbáljunk ezen keresztül a dolgok mélyére látni:

3. pont Internetes áruházak. Igen jelenleg szűk kört értint, de biztos hogy bővülni fog, mert így nem buli a szolgáltató számára. Ami eddig van Magyarországon, de úgy vehetjük, hogy az EU-ban is az inkább befektetés volt, a jelenlét biztosítása a piac bővülés utáni időre. Az európai kinálat jelenleg nagyon szegényes és jelentősen az USA árszínvonal felett van. Valószinüleg a rendelések kezelése oldódik meg gyorsabban. Az internetes hálózat biztos olcsóbb lesz mert a Matáv jelenlegi árai a nyugateurópai szint felett vannak. Nagy kérdés, hogy marad-e a vezetékes technológia, vagy a Wi-Fi szolgáltatások és a PDA komputerek fognak elburjánzani. Ismerve a megyer ember érzékét a technikai újdonságok iránt én ez utóbbit valószínősíteném.
Kritikusnak inkább a postai szolgáltatásokat gondolnám. A Postának még ki kell tanulnia a csomagküldő szolgálatokkal az együttműködést.
Összeségében azonban úgy vélem, hogy a jelenleginél sokkal szélesebb kör fog hozzáférni egy gazdagabb kínálatú online piachoz és az online piac az árakat is le fogja törni.

1. Pszáf. Megint arra utal, hogy nem lehet egy dátumhoz kötni az előnyök megjelenését. Ez az intézmény is biztosíték arra, hogy nem lehet milliárdokat lenyúlni. Tudom, hogy persze lehet, de két dolggal szeretnék kontrasztozni. A szoclib koala első regnálás idején csak a Tocsik ügy bukott ki, ami aprópénz volt a Máté-Hujbert-Szekeres féle bulikhoz képest. Most viszont szinte azonnal megbuktak. Persze a PSZÁF sem csinálhat csodát, ha a belügyminiter, az NBH és a kormánykoala a PSZÁF ellen dolgozik. Az átlag embernek jelenlegi fékezett hatásából annyi érzékelhető,hogy a koala most nem tudott akkora inflációt generálni, mint Bokros Lajos idején.

Idevennék még egy további elemet. Az Uniós bérek a magyar bérek növelése irányába hatnak. Ennek első lépése volt a minimál bér felemelése a FIDESZ kormány alatt.
Persze visszatérő probléma, hogy a jelengi koala nem EU kompatiblis gazdaságpolitikát folytat, tehát nem igazán támogatja a bérek emelését. Ezért jönnek kritikák is az EU-ból és elsősorban az alacsony munkabérek az oka a munkavállalás korlátozásának egyes tagorszgokban. Félnek, hogy a saját magasabb béreik miatt tömegesen rohanják meg az új munkavállalok őket és letörik a bérszinvonalukat.

Ritter
  Válasz | 2004. május 03. 01:40 | Sorszám: 44
Nekem rovidebb az ut hazafele,felinteligens hatarorok nem zaklatnak tobbet..Amugy mast nem hoz csak a gondolataim elezeset hogy valyon mi lesz/??
Anonimus
  Válasz | 2004. május 03. 01:11 | Sorszám: 43
A fórum indításakor arra voltam kíváncsi, hogy mit kap az átlag magyar ember az EU-tól? Mi az, ami több vagy jobb az átlag magyar ember számára 2004. május 1-töl kezdve?

Eddig a következök merültek fel:

  • 1. Létrejött a PSZÁF: Ez nem éppen az átlag magyar ember számára jelentkezö elöny, s egyébként 2000. április 1-vel jött létre.
  • 2. Stabil fizetöeszköz lesz: Nem tudjuk mikor.
  • 3. Internetes áruházakban kedvezöbb feltételek melletti vásárlás: Nagyon szük kört érint.
  • 4. Kedvezöbb hozzáféres az EU által finanszírozott kutatási programokhoz: Ismét csak nagyon szük kört érint.

Nem egészen erre voltam kíváncsi, amikor ezt a fórumot indítottam. Arra vagyok kíváncsi, kinek milyen konkrét elönyöket jelent az, hogy Magyarország 2004. május 1-vel az EU tagjává vált.

Megemlítettem a vitaindítóban, hogy a Bécsi cukrászda nyitásának lehetöségétöl és a külföldi munkavállalástól tekintsünk el, mert ezek nem az átlag magyar ember által kimeríthetö kedvezmények, ha kedvezmények egyáltalán.

Flammarion
  Válasz | 2004. május 02. 19:10 | Sorszám: 42
Bocs, a tegnap szinte szó szerint lebólintottam a monitort az álmosságtól. Látom, rendesen hajnalig cserélgettetek eszmét. Nos, annyit tudok megismételni, hogy én személy szerint a szakmámat érintő, éveken át tartó jogharmonizációt követtem (közgazdász vagyok-szűkebben számvitel, éves beszámolók , IAS, adózási szabályok , pénzügyek,vámszabadterületet érintő stb. stb) Sokat én sem foglakoztam azzal, hogy a gyakorlati életben mit jelent az EU. Majd lassan kiderül. Remélem, jót.

Érdekes lenne mondjuk 1000 fős reprezentatív mintával felmérni, hogy ki mit tud a mindennapokat is érintő válozásokról. Szerintem jó, ha 10 ember fel tudna sorolni valamit, ők is inkább csak a saját szakterületét érintő dolgokat. Szóval én úgy gondolom, hogy nagy átlagban igen alultájékozottak vagyunk .

Mercurius
  Válasz | 2004. május 02. 04:27 | Sorszám: 41
No akkor egypontban már zöldágra vergődtünk.

Lépjünk tovább.

A következő állításom, hogy de igenis Magyarországon lesz belőle termék. Tudnillik ott a leggazdaságosabb megcsinálni, ahol ott a hozzáértő munkaerő. Mivel új dolog, te csináltad, egyelőre csak te értesz hozzá. Tehát köréd települ. Van egy kollegám, aki eldolgozott egy témán jó sok évig az USA-ban. Most hazatelepül. A cég meg megy utána. Ez egyébként a következő lépés,amit meg kell ragadni. Az USA valahogy furcsán működik. Az első folyamat a dezindusztrializáció volt. Szépen minden ipari termelés kivándorolt az USA-ból. Ma már szinte minden kinai áru. Mondjuk gondjaik lennének, ha az árúszállítás egy két hónapra bedöglene. Most viszont elindúlt a fejletsztések kitelepítése is. Az IBM fejlesztő központja települ át Kinába, itt meg repkednek az állás nélküli komputer mérnökök,akiknek nemrég még évi százezer dollár felett volt a fizetésük. Erről már lemaradtunk. Viszont biotechben látok lehetőségeket. Nekünk ezt kéne elvenni az USA-tól.

Anonimus
  Válasz | 2004. május 02. 04:10 | Sorszám: 40
Idézet:
Az EU-s eredményt nem tudom értelmezni. A cikkeken a te neved lesz rajta, a te városod és Magyarország megjelölésével. A EU keretprogma azonosítója a cikk végén lesz, együtt az OTKA vagy más forásod azonosítójával.

Az egész kiindulásod az volt, hogy ,,ha valami kijön belőle, akkor az EU már tud akkora tőkét mozgosítani, hogy abból nem a tengeren túl lesz termék és haszon.´´

Amit írsz, az az alapkutatás-szintü eredményre igaz, de te sem arra gonodoltál eredetileg. Ekkor pedig már nem Magyarország lesz az, aki ebböl terméket csinál és hasznot realizál.

Idézet:
Az eredményeddel az EU pedig nem rendelkezik. Ha olyan eredményed van, ami hasznosítható, akkor arra csinálhatsz mondjuk egy biotech céged és akkor más forrásokat pályázhatsz. Ez a lába a rendszernek még kissé gyenge, itt nem tudjuk az USA-val felvenni a versenyt...

No, erre utaltam. S ennek kialakítása nem a most csatlakozó tíz ország egyikében fog megtörténni, mert azért az öreg EU-tagállamok sem hülyék. S elörébb is tartanak. Mindazonáltal csoda mindig történhet.

Ám a lényeg abban van, hogy --- amint mondod --- azzal, hogy EU-tagországgá váltunk --- 2004. május 1-vel --- ezekbe az EU-s kutatási programokba a magyar kutatóhelyek is könnyebben bekapcsolódhatnak, ha van önrész.

Mercurius
  Válasz | 2004. május 02. 04:06 | Sorszám: 39
Igen az önrész megteremtésnek romlottak a feltételei. De még meg lehet úszni. Más forásokután is kell nézni. Ha ütős a téma tán még ipari pénzt is szerezhetsz. Persze erről nehéz konkrétumok nélkül beszélni. Mondjuk, ha haza megyek, akkor van egy pár USA pályázató szervezet,aminél lehet pénzt pályázni, akkor ha vissztelepülsz a saját országodba. Ezt le kell pályázni. Jó lenne a Welcome Trust grantjét is megcsípni, bár erre elég erős lesz a verseny. Ha ez megvan, akkor elvileg network kompatibilis lennék, már ha további pénzt akarok szerezni.

A hátúlütője ennek a rendszernek, hogy sok energiát elvisz. Legalább annyi munka egy komoly pályzatot megcsinálni mint egy erős cikket. Azonkívűl ezeknél a pályázatoknál komolyabban veszik a teljesítést. Jó ha témába vágó cikkeid mellé előzetes eredményeket is be tudsz rakni, és aztán pályázati periódus lejárta után a kapott eredmények hasonlítanak arra,amit pályázatodban várható eredménynek beírtál. Persze ott visszajön valamennyi idő, hogy a jólmegírt pályzázat egyben a leendő cikkek váza.

Mercurius
  Válasz | 2004. május 02. 03:56 | Sorszám: 38
Korrigálnálak. Vagy csatlakozni lehet a networkhöz, vagy indítani és toborozni lehet együttműködőket. Attól függ, hogy milyen erős vagy a témában. Vegyük mondjuk az őssejt programot. Nem tudom, hogy pályáztak-e, de ha ők pályázni akarnak akkor ők elég komoly eredményeket raktak már le az asztalra, tehát ők toborozni is tudnak.
Az EU-s eredményt nem tudom értelmezni. A cikkeken a te neved lesz rajta, a te városod és Magyarország megjelölésével. A EU keretprogma azonosítója a cikk végén lesz, együtt az OTKA vagy más forásod azonosítójával.

Az eredményeddel az EU pedig nem rendelkezik. Ha olyan eredményed van, ami hasznosítható, akkor arra csinálhatsz mondjuk egy biotech céged és akkor más forrásokat pályázhatsz. Ez a lába a rendszernek még kissé gyenge, itt nem tudjuk az USA-val felvenni a versenyt. Alapvetően a tömeghatás miatt. Hiányzik az un. venture capital, ami magyarra fordítva a kockázati tőkát jelent. Ezt úgy kapod, hogy ha üzlet beütött, akkor a bank résszesedik a haszonból, ha nem ütött be, akkor a bank leírja a veszteségnek, de téged semmi nem terhel (sőt, ha van más ígéretes témád, akkor nyugodtan újra pályázhatsz). Viszont kockázati tőkével csak oda települ bank, ahol már van egy csomó cég. Ehhez kéne fejlesztési központokat létrehoznunk.

Anonimus
  Válasz | 2004. május 02. 03:49 | Sorszám: 37
Idézet:
A keretprogramra ami az igazi nagy pénz, csak tagország pályázhat.

No, itt a lényeg, ami 2004. május 1-vel megváltozik. Ezzel kellett volna kezdened, hiszen ez volt a kérdés.

Idézet:
A saját rész biztosításhoz az Akadémia létrehozott alapokat és a Széchenyi tervből is lehetett annyit összeszedni, amennyivel már beszálhatsz.

Ezeket az alapokat nyirbálja meg most Draskovics, a Széchenyi tervet meg már kinyírták korábban. Ez tehát továbbra is problémát fog okozni. Pályázhatunk ugyan EU-tagállamként, de az önrész megteremtése mégis meghiusíthatja a pályázatot.

Anonimus
  Válasz | 2004. május 02. 03:41 | Sorszám: 36
Idézet:
Én elmondom neked, de eddig süket voltál hozzá, pedig eddig is érveltem eleget.

Nem, kisapám, eddig nem érveltél. De, ha gondolod, mutasd már ki, légyszives!

Idézet:
Welcom Trust grant: Ez kb husz jó OTKA-nak felel meg, de ezt egyedül kapod meg és fizetést is adhatsz belőle magadnak, kb annyit amennyit itt az USA-ban kaphatsz. Ha csatlakozik Magyarország akkor grant van számunkra is, ha nem csatlakozik akkor ez nincs. Ilyen egyszerü.

No, ez már világos.

Idézet:
A már említett EU keretprogramok: Ha csatlakozunk, akkor ez a pénz van, ha nem akkor nincs. Ezek olyan összegek, amiket Magyarország, de más nálunk gazdagabb ország sem tud előteremteni.

Itt tehát nem az a lényeg, hogy Magyarország számára van pénz, hanem a magyarországi kutatóhelyek tudnak olyan kutatási programokhoz csatlakozni, amikhez csak EU-s tagországbeli kutatóhelyek csatlakozhatnak. Ezeket a programokat pedig EU-s pénzekböl fedezik. Viszont az eredmény is EU-s eredmény lesz.

Mercurius
  Válasz | 2004. május 02. 03:35 | Sorszám: 35
Csak strukturásis alapokra pályázhatttál meg néhány olyan keretre ami a csatlakozást volt hivatva elősegíteni. Ezek átmenti lehetőségek. Akár belépünk, akár nem - megszünnek. A keretprogramra ami az igazi nagy pénz, csak tagország pályázhat. Kb. hat vagy hét évvel ezelött egy ilyen program kidolgozásában részt vettem (a nevem persze nem szereplhetett benne, mert nem voltunk tagok), úgyhogy ismerem a rendszert.

A saját rész biztosításhoz az Akadémia létrehozott alapokat és a Széchenyi tervből is lehetett annyit összeszedni, amennyivel már beszálhatsz.

Mercurius
  Válasz | 2004. május 02. 03:27 | Sorszám: 34
Én elmondom neked, de eddig süket voltál hozzá, pedig eddig is érveltem eleget.

Szóval vegyünk néhány példát:

Welcom Trust grant: Ez kb husz jó OTKA-nak felel meg, de ezt egyedül kapod meg és fizetést is adhatsz belőle magadnak, kb annyit amennyit itt az USA-ban kaphatsz. Ha csatlakozik Magyarország akkor grant van számunkra is, ha nem csatlakozik akkor ez nincs. Ilyen egyszerü.

A már említett EU keretprogramok: Ha csatlakozunk, akkor ez a pénz van, ha nem akkor nincs. Ezek olyan összegek, amiket Magyarország, de más nálunk gazdagabb ország sem tud előteremteni.

Tegyük fel, hogy Drazsé csomag sincs, meg csatlakozás sincs. Akkor a jó OTKÁkkal együtt is becsukhatjuk a kaput. Nincs esélyünk a nemzetközi versenyben (mondjuk matematikát kivéve, ami föleg csak papirt ceruzát és némi komputert igényel).

Próbálom megérteni,hogy mit nem értesz. Maradjunk az EU keretprogramnál. Megvan a kiírás. Nem akkor csapsz homlokodra,hogy jé ez a témámba vág, keressünk partnereket, hanem ,már évek óta együttmüködsz kinti kollegákkal (kijársz a laborjukba dolgozni, ami neked jó, de ebből otthonra pénzed nincsen). Most olyan személy vagy aki pélyázhatsz, mert EU tagországból vagy. Pályázni networkben kell (azaz csoportosan). Tehát kinti kollegákkal irsz közös pályázatot. Értékes társ pályázó vagy, mert a frissen belépó országból való kutatót is tartalmazó pályázat előnyt élvez az elbiráláskor. Ha nyertek, akkor az előzetes megyezés alapján felosztjátok a pénzt. Ez jóval több, mint amit OTKA-val szerezhetsz. Szervezhet magyar kutató hely is networkot. Ehhez kell a saját forrás, amit viszont még a Fidesz kormány biztosított.
Ha viszont nem vagyunk EU tagok, akkor járhatsz továbbra is a kinti kollegák szekerét tolni.

Anonimus
  Válasz | 2004. május 02. 03:22 | Sorszám: 33
Idézet:
Eddig elvi lehetőségem sem volt rá. Nem csak nekem. Most lehet pályézni és lesznek akik megkapják. Azok a laborok amleyek megkapják a magyar tudomány zászlós hajói leszenek. Nem akarom most az egész pályázati rendszert felvázolni, de egy csomó forrás megnyillik.

Vázold csak fel a pályázati rendszert, ne nézz minket hülyének, légyszives! Tudomásom szerint pályázni eddig is pályázhattál, volt egy csomó EU-s program. Tehát nem csak elvi lehetöséged volt rá, de gyakorlati is. Ezeknél a már meglévö programoknál is az volt a bökkenö, hogy saját részt is biztosítani kellett. Ez nem állt rendelkezésre. A jövöbeli pályázatoknál is saját eröt kell felmutatni, s az nem állt rendelkezésre eddig sem, ám a Draskovics-csomag nyirbálásainak következtében mégannyira sem lesz saját forrás.

Idézet:
A május elsejézést abbahagyhatnád, mert kicsit komikus.

Ne mondd, hogy komikus! Mit is ünnepeltél az elmúlt napokban? Másrészt a vitaindító kérdés ezt tartalmazta, amin sorra megbuksz komikus válaszkísérleteiddel. Ne csinálj már bohócot magadból.

Idézet:
Ez egy folyamat, nem pedig egy varázsütésre nyiló bőségszarú. Az hogy EU keretprogramokra lehet pályázni, nem holnap kezdődik el. Egy csomó tárgyalás és egyezmény előzte meg. Nem is egyedül pélyázol, hanem networkben több labor különböző országokből közösen. Tehát aki erre adja a fejét az nem holnap kezdi el, hanem már legalább egy éve dolgozik rajta

S, ha nem ma kezdted volna a szakmát, akkor tudhatnád, hogy ez így ment ötéve, tízéve, de még tizenötéve is. Semmi nem változott. Csak az újszülöttnek.

Anonimus
  Válasz | 2004. május 02. 03:07 | Sorszám: 32
Idézet:
Nézd, ha értetlen vagy azon nem segíthetek. Valószínüleg a többit is ezért nem érted.

Elkezdesz minösíteni az érvelés helyett? No szép! S te lennél kutató? Aki kerüli az érvelést?! No, hiszen!

Idézet:
Először: nem értetetted a viccet, pedig ez a hány éves vagy elég közismert

Ne viccelj, ha komolyan kérdeznek!

Idézet:
Másodszor: ha egyszerüen nem érted meg, hogy a magyar tudomány Draskovics csomag nélkül is csomagolhat, ha nem kap akkor finannszírozási hátteret, amit csak az EU tud nyújtani, akkor hiába magyarázom.

A probléma az, hogy egyáltalán nem magyarázod. Mit magyaráztál el abból, hogy 2004. május 1. után hogyan változik a helyzet? Semmit! Kereken semmit. Pedig kíváncsi lennék rá!

Idézet:
Amit a drazsé csomag levett, az a számítási hiba határ alatt marad azokhoz az összegekhez képest, ami a tudomány sikeres müködtetéséhez kell. Ezt önállóan a nálunk gazdagabb európai országok sem tudják előteremteni.

Nos, nagytudású barátom, azt vezesd le légyszives, hogyan változik ez meg 2004. május 1-e után? Mi biztosítja számodra, hogy a magyar tudomány annyi forrást kap, hogy azt még a ,,gazdagabb európai országok sem tudják előteremteni´´? Mert eddig csak a Draskovics-csomag elvonásai látszanak. Ezt hogyan fogja szerinted az EU megakadályozni, vagy kompenzálni?

Jó lenne, ha most már konkrét kérdéseimre konkrét válaszokat adnál!

Anonimus
  Válasz | 2004. május 02. 02:57 | Sorszám: 31
Idézet:
Mivel szigorodnak a szabályok, értékesítési előírások, biztosan javul az áruk, egyes szolgáltatások minősége.

A szabályok szigorodása relatív. Aki a szabályokat hozza, az úgy hozza, hogy neki kedvezzen, ill. megfeleljen. Például: Ahol nem vágnak disznót, ott a szabályok elöírják, hogy nem lehet disznót vágni. Nem lehet hagyományosan disznót vágni. Ez például egy konkrét dolog, ami az átlagmagyart érinti, de negatívan. S ettöl ugyan mi javul?

Mercurius
  Válasz | 2004. május 02. 02:46 | Sorszám: 30
"Én értem a bánatodat, de nem a kérdésre válaszoltál. A kérdésem az, hogy például a te esetedben és ebben a témában változik-e valami azzal, hogy Magyarország 2004. május 1-vel EU-tagország lett. Tehát 2004. május 1-e után Magyarországon felhasználhatsz-e annyi támogatást, amit az ,,USA-ban pedig 3-4 hónap alatt használsz fel?´´ Ha igen, mi biztosítja ezt?"

Eddig elvi lehetőségem sem volt rá. Nem csak nekem. Most lehet pályézni és lesznek akik megkapják. Azok a laborok amleyek megkapják a magyar tudomány zászlós hajói leszenek. Nem akarom most az egész pályázati rendszert felvázolni, de egy csomó forrás megnyillik.

(A május elsejézést abbahagyhatnád, mert kicsit komikus. Ez egy folyamat, nem pedig egy varázsütésre nyiló bőségszarú. Az hogy EU keretprogramokra lehet pályázni, nem holnap kezdődik el. Egy csomó tárgyalás és egyezmény előzte meg. Nem is egyedül pélyázol, hanem networkben több labor különböző országokből közösen. Tehát aki erre adja a fejét az nem holnap kezdi el, hanem már legalább egy éve dolgozik rajta).

Mercurius
  Válasz | 2004. május 02. 02:40 | Sorszám: 29
Nézd, ha értetlen vagy azon nem segíthetek. Valószínüleg a többit is ezért nem érted.

Először: nem értetetted a viccet, pedig ez a hány éves vagy elég közismert

Másodszor: ha egyszerüen nem érted meg, hogy a magyar tudomány Draskovics csomag nélkül is csomagolhat, ha nem kap akkor finannszírozási hátteret, amit csak az EU tud nyújtani, akkor hiába magyarázom. Amit a drazsé csomag levett, az a számítási hiba határ alatt marad azokhoz az összegekhez képest, ami a tudomány sikeres müködtetéséhez kell. Ezt önállóan a nálunk gazdagabb európai országok sem tudják előteremteni.

Flammarion
  Válasz | 2004. május 02. 02:30 | Sorszám: 28
Idézet:
Milyen elönyökkel jár az EU-csatlakozás azok számára, akik nem akarnak Bécsben cukrászdát nyitni, s nem akarnak külföldön dolgozni?

Mivel szigorodnak a szabályok, értékesítési előírások, biztosan javul az áruk, egyes szolgáltatások minősége.

Anonimus
  Válasz | 2004. május 02. 02:09 | Sorszám: 27
Idézet:
...nagyobb mozgás lesz amunkavállaóknál is.

Mozgás lesz, de nem nagyobb. Aki külföldön akart dolgozni, az már most is ott dolgozik. Eddig is lehetett. Nem változik semmi. Kiváltképp, hogy legtöbb régi tagország korlátozásokat tart fenn. Korlátozások eddig is voltak.

Idézet:
...a Siemens azzal fenygetőzik, h. Magyarországra viszi telefon üzletágát.

Elárulom neked, hogy egy jó része már eddig is itt volt. A Siemens megvette a volt Telefongyárat.

Idézet:
... ha egy nap jó vagy rossz kedvem van, szétnézek más helyen is néhány évig.

Nem olyan egyszerü a mozgás a magyar számára. Az más életstílust követel. Mi nem vagyunk olyan mobilisek, mint egyes európai népek. Még, ha a nyelvi problémák nincsenek is, egy idegen környezetben élni sok problémával jár. Sok többletkiadással jár. Ezért kérdezem: Milyen elönyökkel jár az EU-csatlakozás azok számára, akik nem akarnak Bécsben cukrászdát nyitni, s nem akarnak külföldön dolgozni? Ebben az értelemben: Mit kapunk az EU-tól?

Anonimus
  Válasz | 2004. május 02. 01:56 | Sorszám: 26
Idézet:
Hány éves vagy ?

Miért ez izgat? Miért nem az érvelésre koncentrálsz? Miért kérdés az számodra, hogy hány éves az illetö, aki felteszi a kérdést?

Idézet:
És még hiszel a mesékben ?

Én ugyan nem. Te milyen mesékben hiszel?

Idézet:
Magyar kuatóként, idahaza akkor tudsz produkálni olyat, amivel a szakma csúcsán ott lehetsz, ha van egy külföldi, lehetőleg USA kapcsolatod, ahova minden évbe hosszabb időre kijutsz. Ahova aztán elküldheted az embereid (és közben fohaszkodsz, hogy azért legalább a fele visszajöjjön).

No, ezért kérdeztem, hogy mi változik 2004. május 1-vel? Megváltozik ez a helyzet szerinted? Hogyan?

Idézet:
...Ha ebben lemaradunk, akkor a magyar tudomány néhány terület kivételével becsukhatja a kaput.

No, ezért kérdeztem, hogy akkor szerinted az EU-tagság megakadályozza-e a Draskovics-csomagot? Mert az ugyebár radikálisan megnyirbálja a magyar tudományra fordítandó költségvetési kiadásokat.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola